Havlíčkův BrodSnipers
7:8(1:1,3:4,3:3)
so 6. 1. 2024 19:00 @ SH Světlá nad Sázavou, Divize, 16. kolo

Boj do posledních vteřin = tři body pro Snipery

Florbalisté třebíčských Sniperů zahájili nový rok ve Světlé nad Sázavou, kde se utkali s týmem z Havlíčkova Brodu. První klání v sezóně dopadlo lépe pro „brodské“, kteří dokázali v Třebíči zvítězit 10:4. Snipeři tedy měli Drakům co vracet, tím spíše, že z posledního místa tabulky prostě musí utéct a zápasů již moc nezbývá.

TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons - Snipers Třebíč 7:8 (1:1, 3:4, 3:3)

Že to bude náročné a vyrovnané utkání, bylo jasné už od prvních minut. První třetina nabídla řadu vyložených šancí, nicméně oba muži s maskou své týmy podrželi a do šaten se šlo za smírného stavu 1:1.

Do druhé části vstoupila obě mužstva v daleko vyšším tempu a rázem se spustila gólová lavina. Snipeři dokázali soupeři odskočit v polovině utkání už o 3 branky a vedli už 5:2. Nicméně svojí gólovou oslavu po pátém gólu přehnal Alex. Svoboda a osobní trest jej neminul. Domácí dokázali využít nabídku dvou přesilovek po sobě a na konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 4:5 z pohledu domácích. Jednobrankový rozdíl napovídal, že ve třetí třetině to nebude pro třebíčský tým nic lehkého a bude je čekat ještě lítý boj.

Srovnání stavu přišlo hned po první minutě poslední třetiny. Domácí dokázali přestávky lépe využít a viditelně více namotivovanější tým zásluhou Coufala skóre srovnal. Tím však komplikace pro Snipery nekončily. V čase 50:56 bylo na výsledkové tabuli už 7:5 z pohledu Brodu a zdálo se, že se opět naplňuje onen černý scénář, který třebíčské florbalisty provází celou sezonu. Tentokrát tomu však bylo jinak!

Přesilovku, která přišla záhy po obdrženém sedmém gólu, dokázal v posledních vteřinách v pádu využít Zdeněk Malich a rozdíl byl už jenom jednobrankový. V čase 57:45 se rozhodl realizační tým Sniperů vzít oddechový čas a poslat na hřiště speciální šestičlennou formaci. Risk se tentokrát vyplatil! 1 minutu a 47 vteřin před koncem srovnal skóre zápasu Matěj Skála, který z voleje ze vzduchu dostal, s trochou štěstí, míček za záda domácího gólmana a lavička hostí vybuchla! Zlatý hřeb večera měl ale teprve přijít. Na začátku poslední minuty třetiny neproměnili domácí trestné střílení. Za chvíli po další velké šanci soupeře dokázal u pravého mantinelu na obranné polovině vybojovat míček třebíčský kapitán Žák, prohodil jej na Mátla, ten poté vybídnul Štveráčka a Korbu k samostatnému úniku 2 na 0! Situaci, kterou mimochodem muži při předzápasovém tréninku pilovali, dokázala dvojice využít a 12 vteřin před koncem poslal „Korbič“ Snipery do zaslouženého vedení. O to už se modrobílý třebíčský celek připravit nenechal a ve stíhacím boji připsal klíčové 3 body! Poprvé po téměř čtyřech měsících.

Každé další utkání bude pro Snipery existenční. Z 12. pozice divizní tabulky ztrácejí na poslední 100% nesestupovou pozici 9 bodů a ve hře jich je do konce základní části ještě 18. V následujícím kole přivítají třebíčští florbalisté na domácím hřišti soupeře z Vysokého Mýta a v sobotu 13.1. ve sportovní hale města Třebíče půjde o hodně. Přijďte Snipery podpořit. Utkání začíná v 18:00hod.

Komentář trenéra Snipers Filipa Koláře: Bylo to velmi vyrovnané a náročné utkání. Místy bylo znát, že se jedná o první utkání v novém roce, nicméně jsem moc rád, že jsme dokázali do zápasu aplikovat prvky, na kterých jsme před zápasem pracovali a dokázali si vytvořit a následně i proměnit řadu zajímavých šancí. Tým podal zodpovědný výkon. Velmi se mi líbilo nasazení a celková atmosféra v týmu. Zároveň pro nás trenéry to byla trochu odplata, neboť hlavní trenér Brodu, Luba Rauer, mě a Matěje Jonáka k florbalu v podstatě vychoval a s Pavlem Nesnídalem vedl regionální výběry. Pro nás tři tedy mělo utkání speciální náboj. Víme, že teď nikdo nesmíme polevit. Pohled na tabulku je zkrátka stále nepříznivý, ale chceme tenhle „comeback“ zvládnout a uděláme pro to maximum! Fanoušky Sniperů k tomu budeme moc potřebovat!“

Komentář trenéra domácích Luboše Rauera: „Soupeř dnes chtěl rozhodně více než my, což se projevilo i na výsledku. Do dalších zápasů musíme být mnohem lepší. Děkujeme výborným divákům, kteří dnes dorazili do haly.“

Sestava Snipers Třebíč:

Veselý (Buršík) – Skála, Štveráček, Žák, Adam Svoboda, Korba – Machálek, Ruber, Alexander Svoboda, Malich, Mátl – Jílek, Černý, Novák, Dlabač, Stránský - Nechvátal

branky: 11. Jakub Hart, 27., 42. David Coufal, 33., 37. Josef Žáček, 47. Michal Veselovský, 51. Jan Suchý - 12., 32. Alexander Svoboda, 24. Adam Svoboda, 29. Martin Žák, 31., 59.Matěj Skála, 54. Zdeněk Malich, 60. Adam Korba;

rozhodčí: Petr Kadlec - Miloš Janda; vyloučení: 1:2 + Alexander Svoboda OS; využití: 1:1 diváků: 150; zásahy brankářů: Tomáš Hlava 15 – Jakub Veselý 17; hráči utkání: Josef Žáček – Matěj Skála