Bodové hody juniorů

Ke svému druhému turnaji v letošní sezóně se vydali třebíčští junioři do Žďáru nad Sázavou, kde svedli boje s SK Jihlava a domácím celkem Hipposu. Junioři, kteří se opět pomalu rozjížděli nakonec v obou zápasech poznali pocit vítězství a v tabulce poskočili na třetí místo.

JSW Bohemia SK Jihlava - Snipers Třebíč 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Třebíčští junioři opět potvrdili, že jim ranní zápasy nedělají dobře. Do zápasu vstoupili opravdu špatně, když po nesmyslném výběhu zpoza branky Nechvátal ztratil balónek, jihlavský Jirků s klidem uklidil míček do branky. Celou první třetinu to bylo jedno velké dobývání branky SK. Poprvé brankář soupeře kapituloval v deváté minutě po šikovné teči Skály. To Snipery nakoplo a za 43 vteřin Domente už otáčel skóre pro naše juniory. S vidinou dohrání třetiny ve vedení, znovu přišla chyba před brankou brankáře Snipers a 10 vteřin před koncem první třetiny Vrbický srovnal skóre trefou do odkryté “klece”.

Druhá třetina byla ve stejném gardu jako první. Pušky marně dobývali branku Jihlavy. Ovšem ve 22. minutě Procházka vypíchl míček soupeři a trefil se nádherně “pod víko”. Snipeři opět vedli a vedení již nepustili. Chvíli před zazněním sirény ještě náskok navýšil Svoboda.

Třebíčská “junka” šla do třetí třetiny mnohem klidnější s tím, že utkání již v klidu dohraje. Avšak Jihlava začala hrát více agresivněji a Snipeři začali dělat chyby. Ve 39. minutě sice Skála upravil skóre už na 5:2, ale to bylo co se týče gólů od Třebíče vše. Za tři minuty již potřetí přišla ztráta v předbrankovém prostoru a za SK znovu potrestal chybu Cakl. Navíc se Jihlavě dostalo přesilové hry, za sekání si šel odpočinout Bartes. Snipers se nakonec museli trochu strachovat o výsledek, ale Jihlava i s odvolaným brankářem vyrovnat nedokázala a junioři si připsali upracované 3 body.

Snipers Třebíč - Hippos Žďár n/S. 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Hned od samého začátku druhého nedělního klání bylo jasné, že mladí draví soupeři se proti nám budou snažit o větší aktivitu než předchozí jihlavský soupeř. I díky tomuto faktoru byla první třetina dlouho vyrovnaná, šance na jedné straně střídali pravidelně příležitosti druhého celku. Snipers možná pocitově více drželi balón pod svojí kontrolou, často se však dostávali pod tlak napadajících hrošíků. Hra neměla tým, který by vyloženě dominoval. Na první branku utkání si všichni přítomní museli tedy počkat až na začátek patnácté minuty, kdy dorážel chytře postavený Skála. Už za půl minuty vyslal Horák do úniku Kružíka, který se dokázal prosmýknout okolo všech bránicích borců a zakončit „dvacet nad led.” Do pauzy stihl skórovat ještě Buchtela a s třebíčskými to po třech slepených gólech v poslední minutě periody vypadalo dobře.

V osmnácté minutě se prosadil po standardní situaci Filip Dvořák, který upravoval již na 4:0. Pak však začaly padat branky i na druhé straně, nejprve z trestného střílení Král, následně ještě Cisár a Daniel. A na tabuli najednou svítilo 4:3. V tu chvíli bylo Snipers nejhůře, domácí byli na koni a cítili, že mohou zápas otočit ve svůj prospěch. Jejich plánům ale vystavil stopku Svoboda svým gólovým příspěvkem na 5:3.

Do třetí třetiny vstupovali svěřenci trenéra Pařízka s cílem „v klidu” dohrát zápas a udržet svůj náskok. To se juniorům Snipers povedlo, své skóre navíc dokonce ještě navýšili po úspěšných pokusech dvougólových hráčů Skály a Kružíka. Suma sumárum, díky vcelku povedenému výkonu si junioři připsali druhé vítězství dne a ze Žďáru nad Sázavou si odváží s herními zkušenostmi také 6 bodů do tabulky.