Derby bez diváků přineslo body Sniperům

Derby Vysočiny mělo být utkáním, kde se tradičně v Třebíči spojí s charitativní akcí a přispěje se na nemocné dítě. Dále se očekávala velká návštěva diváků na utkání. Nic z toho nakonec nebyla pravda, protože kvůli vládnímu opatření se muselo hrát bez diváků. Bitvu o krále Vysočiny, jak v Pelhřimově toto utkání označili, alespoň živě přenášela Snipers TV. A jak radno, cestu si našlo k přímému přenosu něco okolo 150 rodin..

Snipers Třebíč vs. Spartak Pelhřimov 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Samotné utkání začalo oboustranně opatrně, ale nakonec to byli domácí Snipeři, kteří převzali otěže utkání do svých rukou a začali zatápět před brankou hostí. Nerozhodný stav utkání vydržel až do 14. minuty, kdy nejzkušenější hráč domácích Dlabač otřel svůj projektil o tyčku a bylo to 1:0. Následně dostal Pelhřimov výhodu přesilové hry, ale byli to naopak domácí, kteří se dostávali do zakončení. Tuto výstrahu si pelhřimovští hráči nevzali k srdci a v poslední minutě nechali trestuhodně volného Žáka před svojí svatyní a ten brankou do šatny zvýšil vedení Třebíče na 2:0.

Prostřední dějství odstartovalo, tak jak skončila úvodní třetina, tedy tlakem třebíčských hráčů. Hosté se víceméně spokojili s ohrožením domácí svatyně pouze z brejků. Tlak domácích gradoval a navýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat. Nejprve Halama zpoza branky nahrál před branku hostí a tím vyslal Pelhřimov do brejku. Míček ovšem výtečně zachytil domácí brankář Kohút, který okamžitě výhozem vyslal ke zteči Halamu, který ač atakován dokázal míček dostat do branky Pelhřimova. Vedení domácích 3:0, místo uklidnění, ovšem odstartovalo pasáž hry, kde se hrálo nahoru dolů a výsledkem byla záchranná brzda Mátla a následné trestné střílení. Jako exekutor z týmu Pelhřimova byl vybrán benjamínek a naděje hostů Zajíček, který se se štěstím, protože míček si nešťastně srazil do branky brankář Kohút, dočkal premiérové branky mezi muži a snížil na 1:3. Tato branka přidala vítr do plachet hostům, ale paradoxně branky dosáhli domácí díky tvrdé střele Vochyána. Bohužel tato branka nemohla platit, protože se míček dostal do sítě těsně po zaznění sirény označující konec třetiny.

Stav 3:1 z pohledu domácích vypadal nadějně, ale opět se projevila nedůslednost při bránění standartní situace a hostující Kutílek v 43. minutě dotlačil míček do branky a snížil na rozdíl jediné branky. Hosté najednou jakoby byli polití živou vodou a bylo jich plné hřiště, ale tak jak naráželi ve druhé třetině třebíčští hráči, tak tentokrát to platilo o pelhřimovských hráčích, kteří naráželi do dobře organizované obrany Třebíče. Obě mužstva se dočkala několika vyložených šancí, ale v brance Třebíče čaroval Kohút a v brance hostů Domanský. Domácím ke čtvrté brance nepomohla ani přesilová hra a tak vše směřovalo k power-play hostů. Na hru bez brankáře skutečně došlo a tak posledních 52 vteřin utkání zkoušeli hosté ještě zvýšit tlak. K poslední střele na branku došlo 2 vteřiny před koncem, kde na Zajíčka zívala polovina prázdné branky, ale fantom utkání Kohút předvedl poslední ze svých neuvěřitelných kousků večera a lapil hostům naději na vyrovnání. Domácí tým Třebíče tak poprvé v sezóně mohl slavit výhru za tři body a může se považovat za krále Vysočiny do dalšího utkání, které by se mělo odehrát 19. prosince v Pelhřimově. Otázkou ovšem nyní je, kdy se rozběhne kolotoč utkání, protože nyní všechny sporty čeká minimálně 14-ti denní pauza.

Komentář trenéra domácích Michala Kelblera: „Bylo to velice bojovné utkání plné osobních soubojů a jsme rádi, že jsme soupeře přetlačili, vyhráli a soupeři děkujeme za zápas.“

Komentář trenéra hostí Jana Kotena: „Festival neproměnných šancí na obou stranách. Bez zlepšení produktivity a chuti střílet a dávat branky budou body viset hodně vysoko i v dalších utkáních. Díky soupeři za tvrdé, ale férové utkání.“

Sestava Snipers Třebíč: Kohút – Mátl, Machálek, Blaha, Maleček, Štveráček, Picmaus – Benáček, Halama, Malich, Žák, Vochyán, Svoboda, Vlach, Kuželka, Dlabač, Nestrojil

branky: 14. Dlabač (Žák), 20. Žák (Vlach), 32. Halama (Kohút)

rozhodčí: Lukáš Ležák - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:2; využití: 0:0

hráči utkání: Adam Kohút – Marek Švrkala