Aligátoři si na Sniperech vylámali zuby

Třetí kolo letošní sezóny a zároveň třetí venkovní zápas v řadě absolvovali hráči Snipers Třebíč v sobotu 25.9.2021 na známé půdě sportovní haly v Křenovicích s Aligators Klobouky. Třebíč byla před zápasem po dvou těsných nezdarech z Hranic a Rožnova pod Radhoštěm bodově na nule. Naopak svěřenci Jakuba Gremmela díky těsné výhře z předešlého víkendu nad Horní Suchou už chuť vítězství ochutnali. Z předešlých let a vzájemných zápasů bylo jasné, že se na palubovce sejdou papírově rovní soupeři.

Aligators Klobouky - Snipers Třebíč 5:7 (1:1, 1:3, 3:3)

Domácí naskočili do zápasu na dvě pětky, což ovšem nijak neubíralo na dravosti jejich herního stylu směrem dopředu. Skrze zpočátku důslednou obranu Aligátorů se dokázal v 7. minutě poprvé prosadit Vochyán a otevřel tak skóre utkání. První třetina nabídla více než třiceti divákům, kteří dorazili užít si florbalový podvečer, vcelku odpovídající podívanou úměrnou úrovni Národní ligy. Před prvním odchodem do šaten Aligátoři srovnali stav zásluhou Klimešovi střely z půlky, jež se zajímavě nadvakrát nechala tečovat za Bazalova záda.

Zkraje prostřední části bylo divácké kulise nabídnuto sledovat první přesilovou hru, kterou zařídil domácí Zbořil svým sekáním. Modrobílé pušky tak mohly zužitkovat tréninkový dril početních výhod. Přesilová hra však byla bezzubá a Třebíč byla nucena skórovat až při následném srovnání počtu hráčů na hřišti. Štveráček nepohrdl nabídkou Žáka zpoza domácí svatyně a za chvíli Benáček opakoval, stav 1:3. Aligator Frank neudržel po třetí inkasované brance hrubost na uzdě, čímž nabídl další početní výhodu hostům. Stačilo však pouhých čtrnáct vteřin na sled událostí, které se v oslabení moc nevidí – Kejík nabírá míček na lopatu, přebíhá hřiště, uklízí do víka, stav 2:3. Opar inkasovaného gólu se přesilové pětice držel až do vypršení trestu, neboť žádná ze střel nestála za vyvedení z míry domácího gólmana. Co však bodlo v dobrém slova smyslu bylo povedené sólo po mantinelu agilního Benáčka přes půlku hřiště v 40. minutě, na jehož konci si počkal Žák u tyče na přihrávku do odkryté klece.

Navrácení dvoubrankového vedení se před závěrečnou periodou hodilo, jelikož pár minut po zahájení poslední třetiny Třebíč inkasovala z hole Zbořila. Na tuto branku našlo duo Benáček-Žák téměř okamžitě odpověď, avšak po gólu si připsali z Klobouků i Veselý s Jedličkou a bylo srovnáno! Gólové hody ovšem nepřestávaly, chuť našel i třígólový střelec z minulého kola Alexander Svoboda, který se v rozmezí tří minut trefil hned dvakrát. Tímto kouskem uzavřel skóre na konečných 5:7. Snipeři měli k dobru ještě jednu přesilovou hru, která ukázala, že tréninkový dril stále nenese své ovoce. V závěru utkání bylo po technickém zákroku Lorence před prázdnou bránou ještě nařízeno trestné střílení, jehož neúspěšný exekutor Vochyán si lámat hlavu nemusel, tři body se odvážely do Třebíče.

V následujícím kole se Snipeři konečně představí na domácí palubovce SH TJ Spartak Třebíč, kde přivítají nesmiřitelného rivala z Opavy fungujícího pod taktovkou Michala Trunkáta, a to už tuto sobotu 2.10.2021 od 18:00hod.

Komentář trenéra Snipers Michala Pazderníka: Do třetice všeho dobrého aneb konečně jsme udrželi koncentraci v celém utkání. Díky tomu slavíme první výhru, která se nerodila lehce v tomto bojovném utkání. Děkujeme soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích Jakuba Gremmela:  Dobrá 1. třetina, která od nás mohla být mnohem golovější. Velice nás trápí koncovka, na které budeme muset zapracovat. Od druhé třetiny se opakují stále stejné chyby ve standartních situacích a v brejku soupeře. Nezbývá nám nic jiného než se vrátit znovu na trénink a makat. Po videu budu moudřejší. Cesta nám začíná.

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský); Černý- Štveráček (1gól+0přihrávek), Blaha (0+1) - Machálek (0+1); Benáček (2+1) - Janata - Žák (1+2), Svoboda A.(2+1) - Vochyán (1+0) - Malich (0+1), Jahoda - Sýkora - Procházka

branky: 15. Adam Klimeš, 34. Viktor Kejík, 44. Pavel Zbořil, 47. Martin Veselý, 48. Patrik Jedlička - 7. Jan Vochyán, 29. Lukáš Štveráček, 33. Adam Benáček, 40. Martin Žák, 45. Adam Benáček, 52. Alexander Svoboda, 55. Alexander Svoboda

rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 33; zásahy brankářů: David Nečas 19 - Jan Bazala 19; nejlepší hráči: David Nečas (G) – Adam Benáček