Z Přibyslavi přijatelné 3 body

Těžké zápasy čekaly Céčko 10. prosince v Přibyslavi. Telč dosud ztratila body jen při dvou remízách, z toho ale hned ta první byla se Snipery. Ve druhém zápase pak číhala domací Přibyslav, která na domácím "ledě" většinou nepotvrzuje postavení ve spodní polovině tabulky. Tentokrát se navíc sešlo do pole jen 7 hráčů, což ale přineslo pozitivum, že stačilo jet dodávkou. Vyhlídky ale moc růžové nebyly.

Dva turnaje v Třebíči se střídavými úspěchy

Hned dva herní víkendy po sobě absolvovalo Céčko Snipers na domácích halách v Třebíči. Nejprve na svatého Martina pořádali turnaj na hale v Domcích. V prvním zápase je čekal městský rival Spartak, který nastoupil pouze se sedmi hráči v poli. Úvod zápasu patřil Sniperům, když vedli 2:0. Následně ale začal soupeř trestat triviální chyby v obraně a postupně otočil skóre až na konečných 7:4. Ve druhém zápase si Snipeři spravili chuť, když Přibyslav jen jednou našla recept na překonání Brestovského v brance Céčka a ze zápasu odešla poražena vysokým skóre 13:1.

O uplynulé sobotě pořádal domácí turnaj tentokrát Spartak a Snipery zde čekala Salamandra Apoly a Nové Město na Moravě. První zápas absolvovali Snipeři jen v sedmi hráčích do pole, ale chytrou hrou si vytvářeli pohodlný náskok. Soupeř ve druhé třetině sice na chvíli zabral a zatlačil Céčko do obrany, ale žádný zásadní zvrat nenastal a 3 body zůstaly Sniperům po výhře 10:3. Do druhého zápasu posílil sestavu Nestrojil, ale Nové Město dostávalo hodně prostoru v zakončení a po první třetině vedlo zaslouženě 4:2. Ve druhé třetině pak zvýšilo až na 6:2 a začínalo to vypadat bledě. Naštěstí domácí dvěma góly zkorigovali skóre a zůstávali na dostřel. Ve třetí třetině se soupeř snažil hlídat svůj náskok, ale Snipeři postupně skóre vyrovnávali. Neobešlo se to ale bez dalších gólů hostů, a tak při skóre 8:7 pro hosty sáhli Snipeři před koncem zápasu ke hře bez brankáře. Ta se jim nakonec vyplatila, když spravedlivou remízu zajistil v posledních sekundách pěknou trefou Blažek.

Po osmi zápasech drží Céčko solidní pátou příčku se ziskem 14 bodů. V příštím kole je ale čeká těžký dvojzápas v Přibyslavi s domácím celkem a Telčí. Domácí jsou ve své malé hale mnohem nebezpečnější než v halách standardních rozměrů a Telč zůstává jediným neporaženým celkem v tabulce.

Po dvou odehraných turnajích 7 bodů

Obnovenou premiéru v Lize Vysočiny má za sebou C tým Snipers Třebíč. První turnaj v Dolní Cerekvi odehrálo 7 statečných proti těžkým souperům - FBŠ Shooters Jihlava B a Florbal Telč. Po výsledcích 5:7 a 6:6 si sice Céčko připsalo jen jeden bod, odvedený výkon ale dával naději do dalších zápasů.

Druhý turnaj proběhl o uplynulém víkendu v Ledčí nad Sázavou. Snipeři již tentokrát měli díky doplnění z ostatních kategorií k dispozici dvě kompletní pětky a problém tak měli spíše s ochotou bránit. Přestřelka s céčkem Hipposu nakonec dopadla výsledkem 13:9 pro Snipers, druhý zápas s JeMoBu pak Snipeři definitivně zlomili v poslední třetině a vyhráli 7:2.

V tabulce tak po čtyřech zápasech drží C tým solidní páté místo.