Muži hladce postoupili do 3. kola poháru České pojišťovny

Ambiciózní soupeř SK Jihlava přivítal v sobotu 1. 9. 2018 Snipery na domácím hřišti, aby bojoval o postup do třetího kola poháru České pojišťovny. To ale Snipeři rázně odmítli a po výsledku 1:7 právě oni postupují v poháru dál.

SK Jihlava - Snipers Třebíč 1:7 (0:4; 1:1; 0:2)

Nováček Divize C spoléhal na zajištěnou obranu a vyčkával na příležitost k protiútokům. Zkušený třebíčský tým ale šel už po minutě hry do vedení zásluhou Mátla. Ve 3. minutě rozpohybovala domácí obranu formace třebíčských mladíků a Svoboda zakrytou střelou ze střední vzdálenosti překonal jihlavského brankáře podruhé. Domácí ale hráli stále zataženě a Snipeři museli neustále dobývat kompaktní obranný val. V 11. minutě zvýšil vedení na 3:0 šťastně Sýkora, jehož nahrávka po zásahu domácího obránce zcela změnila směr a zapadla za bezmocného brankáře. Uklidňující čtyřbrankové vedení pak Sniperům zajistil po další hezké kombinaci v poslední minutě Kuželka.

Ve druhé třetině se obraz hry změnil minimálně, hosté začali ztrácet více míčků v útoku, ale domácí si z častějších protiútoků žádné zásadnější šance nevytvářeli. Příležitost ke korekci skóre dostali Jihlavští po faulu Mátla, ale v přesilovce byli spíše rádi, že neinkasovali další branky po rychlých brejcích. Nakonec se ale čestného úspěchu přece jen dočkali, když chybu v rozehře Sniperů potrestal únikem a přesnou trefou z hranice brankoviště Štěpánek. Snipeři ale neznervózněli a rychle si svůj náskok vzali zpět, když se nenápadnou střelou od mantinelu prosadil Vlach.

Ve třetí třetině už domácí vsadili zcela na obrannou kartu a nechtěli povolit soupeři další branky. Pro díváky asi trochu nezáživné dobývání domácí branky mělo úspěch pouze jednou, když se prosadil Kelbler. V posledních sekundách zápasu pak domácí v touze o vstřelení druhé branky zapomněli na Mátla, který po skvělém výhozu Štose uzavřel konečné skóre na 1:7.

V dalším kole poháru pojedou Snipeři do Uničova, kde je přivítá další divizní soupeř. Datum zápasu nebylo dosud stanoveno.

Branky (asistence): 01:00 Lukáš Mátl (Ondřej Blažek), 03:49 Josef Svoboda (Lukáš Vlach), 10:47 Tomáš Sýkora (Jan Černý), 19:05 Matěj Kuželka (Josef Svoboda), 37:54 Lukáš Vlach (Matěj Kuželka), 49:59 Michal Kelbler (Ondřej Blažek), 59:58 Lukáš Mátl (David Štos)

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Brestovský) – Mátl, Homolka, Štveráček, Černý - Kelbler, Janata, Blažek, Kuželka, Vlach, Svoboda, Sýkora, Pazderník, Tzimas

Trenér: Michal Kelbler

rozhodčí: Přibyl – Štolc;       vyloučení: 0:1;       využití: 0:0;              diváků: 78;