CTVRTFINAL 2 1

Snipers Třebíč - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 7:6pn (2:2; 3:2; 1:2, 0:0)

V sobotu 10.3. se v Třebíči odehrál třetí zápas čtvrtfinálové série play-off Národní ligy mezi domácí Třebíčí a Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, ve kterém domácí Snipeři odvraceli třetí porážku v řadě a tím pádem i vyřazení z celého play-off.

V celém utkání byla patrná snaha Třebíče o prodloužení celé série a od začátku se snažila aktivním přístupem rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Co však tento zápas sráželo třebíčský tým, byly standardní situace soupeře. Brněnští hráči se díky jedné z nich dostali do vedení 1:0, na to však dokázali odpovědět dvojúderem Dlabače se Žákem a překlopili vedení na třebíčskou stranu. To však vydrželo pouhých 9 vteřin, kdy se Gulliverům podařilo, opět ze standardní situace, vyrovnat.

Druhá třetina byla, na obvyklé souboje těchto dvou týmu, neobvykle gólová. Třebíč se vždy ujala vedení, ale stejně rychle jak ho získala, ho i ztratila a, světě div se, opět po standardních situacích. Rozdílový gól této třetiny vstřelil obránce Štveráček a Třebíč mohla jít do kabin za vedení 5:4.

Plán do třetí třetiny zněl jasně: neinkasovat. A plán vydržel přesně 27 vteřin, po kterých vyrovnal, opět ze standardní situace, brněnský Vrtěl. Čtyři minuty na to však Macálka opět překlopil vedení na stranu Třebíče. Dobře hrající Brno však znovu dokázalo odpovědět.

Prodloužení se odehrálo ve skvělém tempu a enormním nasazení všech hráčů na hřišti a bylo jasné, že tato zápletka nalezne rozuzlení až v nájezdové loterii. V té však měla Třebíč na své straně fantóma této disciplíny, brankáře Bazalu, který si dokázal poradit se všemi nájezdy a v jeho snaze ho navíc podpořili úspěšnými zásahy Mátl a Sýkora a bylo tedy jasné, že se odehraje i nedělní zápas o prodloužení celé série.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Po celou dobu jsme byli aktivnějším týmem a šli jsme za vítězstvím. Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb, kdy jsme nechali příliš prostoru soupeřům při standartních situacích. Doufám, že si vezmeme ponaučení z těchto chyb a vrátíme sérii do Brna. Děkujeme divákům, kterých dorazilo opravdu hodně a doufám, že dorazí zítra ještě ve větším počtu. Děkujeme soupeřům za zapás."

Komentář trenéra Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Jiřího Bořeckého: „Dnes jsme dělali příliš mnoho chyb v defenzivní činnosti a to nás stálo zápas. Přestože náš výkon měl k optimálnímu daleko, dokázali jsme utkání dovést až do nájezdů. Škoda, že utkání ovlivnily dvě situace negól/gól a gól/negól. Zítra přijedeme silnější a zvítězíme. Děkuji soupeři a rozhodčím za utkání.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Vlček, D.Salák, Vlach, Štveráček (1gól +0 asistencí), Sýkora, Mátl (1+rozhodující nájezd +1), Papoušek, Žák (1+0), Picmaus (0+1), Pospíšil (0+1), Blažek (1+1), Janata, Kuželka, Furdan, Macálka (1+1), A.Krejčí

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák;   vyloučení: 4:1;       využití: 1:0;   diváků: 198; zásahy brankářů: Jan Bazala 28 - Martin Zapletálek 37

Nejlepší hráči: Vojtěch Janata – Adam Bouška