Na druhé utkání musí Snipeři co nejrychleji zapomenout!

CTVRTFINAL 2 0

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Snipers Třebíč   9:1 (2:0; 4:1; 3:0)

Také ke druhému čtvrtfinálovému měření sil cestovali Snipeři odhodláni porvat se o výsledek a to co se nepovedlo v sobotu, chtěli dokázat v neděli. S maximálním nasazením a zodpovědným přístupem to nebylo nemožné…

Od počátku utkání se do sebe soupeři pustili podle sobotních not a přítomní diváci se rozhodně nenudili. Zvláště, když šli opět jako první do vedení domácí Gulliveři zásluhou Boušky, kterého neuhlídal Furdan. Třebíčští nadále projevovali snahu o rychlé protiútoky, ale brněnská obrana byla kompaktní. Od 9. Do 14. minuty ubránili Snipeři dvojí oslabení a nadechovali se ke srovnání. Jenže dech si zarazili sami, když nechali Nováka trestuhodně projít celé hřiště a nadvakrát překonat Brestovského.

Do druhé části vstoupili lépe Snipeři, když se jim podařilo zásluhou Vlacha snížit ve 25. minutě ve vlastním oslabení. Toto měl být pro třebíčské ten správný impuls pro zvýšení aktivity. Zvláště, když za okamžik dostali oni výhodu přesilovky a za chvíli dokonce dvojnásobnou. Jenže z půldruhé minuty hry 5 na 3 nevytěžili Snipeři vůbec nic. V polovině utkání přidali Gulliveři třetí míček za Brestovského záda, za čtyři minuty další, a s hosty bylo zle. Snipeři se sice dostávali před domácí branku, jenže útočné akce byly zdlouhavé a bez patřičného překvapení. Brněnští ještě do druhé pauzy přidali další dva góly, vždy po akcích, které právě Sniperům nevycházely a bylo prakticky rozhodnuto.

Ve třetí třetině Snipeři ještě zkoušeli přitlačit, ale už to bylo pouze přání. Vždy když to vypadalo na větší tlak, tak přišla nepřesnost v rozehrávce a tvrdý trest Gulliverů v podobě dalšího zásahu do třebíčské kasy.

Brněnský celek tedy vede po svých domácích zápasech 2:0 a Sniperům nezbývá, než pořádně zabrat na svém hřišti v sobotu 10.3. od 18:00hod. a doufejme, že i v neděli 11.3. od 17:30hod.

Pořádající klub zve všechny příznivce florbalových Sniperů do hlediště. Ve druhé přestávce proběhne vylosování pěti čísel výherních zápasových programů o ceny, které Sniperům věnovalo Wellness centrum Niagara.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Výsledek je pro nás až příliš krutý, protože neodpovídá předvedené hře. Domácí využili našich otevřených oken v obranné činnosti. Děkujeme za zápas.“

Komentář trenéra Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Vítězslava Cardy: „Rozhodujícím momentem bylo odbráněné oslabení ve třech ve druhé třetině, od té doby už se nám střelecky dařilo a jednoznačně jsme dnes Třebíč přehráli. Děkujeme soupeři a divákům“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Vlček, D.Salák, Vlach (1gól + 0 asistencí), Štveráček, Sýkora, Papoušek, Žák, Picmaus, Pospíšil, Blažek, F.Salák, Janata, Homolka, Kuželka, Furdan, Macálka, A.Krejčí (0+1)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Martin Hudeček - Pavel Rochovanský;    vyloučení: 3 : 4;       využití: 0:0;             v oslabení: 0:1;                                               diváků: 69;

zásahy brankářů: Martin Zapletálek 23 – Petr Brestovský 24

Nejlepší hráči: Martin Zapletálek – Lukáš Vlach