První zápas čtvrtfinálové série ztratili Snipeři v prodloužení

CTVRTFINAL 1 0

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Snipers Třebíč    5:4p (2:1; 1:3; 1:0, 1:0)

K úvodnímu utkání čtvrtfinálové série zajížděli Snipeři do Brna s cílem prolomit nepříznivou bilanci s brněnskými sokolskými Gullivery a získat na svou stranu výhodu prvního vítězného zápasu.

Jako první však udeřili domácí a na konci druhé minuty se po standartní situaci svou první střelou dostali do vedení. Třebíčští hosté se ihned hnali za vyrovnáním, ale domácí Zapletálek byl v bráně zásadně proti. V páté minutě dostali Snipeři výhodu přesilové hry, ovšem i přes soustavný tlak tato situace zůstala nevyužita. Vzápětí se úspěšně proti tvrdé střele domácích představil i třebíčský gólman Bazala. Skóre se po útočné snaze obou stran měnilo až na začátku 17.minuty. To se bohužel rozvlnila síťka opět v brance hostů, když Videman prostřelil stínící obránce Sniperů i s gólmanem. Kontaktního gólu se třebíčští přece dočkali, když v poslední minutě úvodní části utekl Salák a předložil míček přesně střílejícímu Žákovi.

Hra „nahoru/dolů“ pokračovala i ve druhé třetině, mírně aktivnější byli Snipeři a odměnou jim bylo vyrovnání, když aktivní Janata zpoza brány našel před Zapletálkem Adama Krejčího, který z první srovnal stav. Nadále akce, střídala akci na obou stranácha hrál se florbal hodný play-off. V polovině utkání se opět dostali do vedení Gulliveři po přesné trefě Vrtěla. Snipeři zareagovali téměř okamžitě a díky agilnímu Janatovi opět srovnali. Třebíčští byli v těchto fázích utkání při chuti a svůj masivní tlak zúročili dvě minuty před druhou pauzou, když míček propasíroval za záda výborného Zapletálka Štefan Furdan.

Také do třetí části zápasu Snipeři vstoupili s aktivitou na svých florbalkách, ovšem nezapomínali na pečlivou obranu a domácí se prosazovali dost těžko. Na konci 48. minuty už se diváci chytali za hlavy a Snipeři zvedali ruce, jenže domácí gólman Zapletálek vytáhl ze svého repertoáru zákrok dne, když míček padající obloučkem za jeho záda máchnutím ruky se štěstím vyrazil…A tak udeřilo na druhé straně. U levého mantinelu se dostal k míčku Vancl, vytáhl se na střed a švihem, přes tři přebíhající hráče propálil vše. Opět srovnáno. Chvíli na to měl rozhodnutí na holi Blažek, prázdnou bránu však minul. Oba celky projevily maximální snahu rozhodnout v základní hrací době, avšak bez úspěchu, a tak přišlo prodloužení - 10 minut 5 na 5.

V něm se Snipeři ke střele nedostali, naproti tomu třetí rána Gulliverů, po standartce z pravé strany, se ujala. Na konci třetí minuty nastaveného času bylo rozhodnuto. Vyrovnané utkání pro sebe získali domácí.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Viděli jsme vyrovnané utkání s mnoha souboji o míček, nikdo si nic nedaroval a o vítězství domácích rozhodla šťastná branka v prodloužení. Zítra čekáme opět vyrovnané utkání.“

Komentář trenéra Sokol Brno I EMKOCase Gullivers Jiřího Bořeckého: „Dnes boj o každý metr, jak se na playoff utkání sluší a patří. Kromě druhé třetiny jsem s výkonem kluků spokojený. Zítra musíme zlepšit produktivitu a práci v obou brankovištích. Soupeři přeji bezpečnou cestu domů a zítra opět na značkách“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – D.Salák (0gólů +1asistence), Vlach, Štveráček, Sýkora, Papoušek, Žák (1+0), Picmaus, Pospíšil, Blažek, Janata (1+1), Homolka, Kuželka (0+1), Furdan (1+0), Macálka, A.Krejčí (1+0)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Jakub Pospíšil – Filip Drápal;         vyloučení: 1 : 0;        využití: 0:0; diváků: 60;             zásahy brankářů: Martin Zapletálek 24 - Jan Bazala 31

Nejlepší hráči: Lukáš Vancl – Vojtěch Janata