V posledním kole základní části NL zbytečná, ale zasloužená prohra

Snipers Třebíč – FBK Vikings Kopřivnice    6:9 (3:2; 1:2; 2:5)

Závěrečné utkání základní části soutěže už mělo rozhodnout jen o tom, ze kterého místa tabulky půjdou oba celky do vyřazovacího play-off. Zatímco domácí Snipeři se z aktuální 6. příčky mohli posunout, nebo propadnout o max. 1 místo, hostující Vikingové si při určitých okolnostech mohli ze 4. pozice polepšit až na 2., či 3. místo, zaručující možnost volby soupeře pro čtvrtfinále play-off.

Od úvodních minut se hrál vyrovnaný florbal s gólovými šancemi před oběma brankami. Oba gólmani však měli zatím navrch před nepřesnými střelci. Na konci šesté minuty to byli hosté, kdo se radoval jako první. Před Bazalovou brankou se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kubátko a poslal Kopřivnici do vedení. Za půldruhé minuty našel na druhé straně Mátl volného Štveráčka a ten se do poloodkryté klece nemýlil – 1:1. Stejná dvojice Sniperů se však následně podepsala na druhé brance hostů, když Štveráček na polovině hřiště přišel v souboji o míček a nedůrazný Mátl umožnil Vávrovi vyslat střelu pod Bazalovou rukou do sítě. Opětovné srovnání stavu zařídil krásnou střelou do pravého horního rohu Marek Papoušek a ještě v téže minutě otočil skóre na stranu aktivnějších domácích Macálka po pohledné kombinaci s kapitánem Dlabačem. Ke konci úvodní části si Snipeři vytvořili výrazný tlak, ke své škodě bez dalšího gólového vyjádření.

Herní tlak domácího týmu pokračoval i v úvodu druhé třetiny a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Jenže Snipeři se hnali do útoku až překotně, z čehož čas od času pramenily nepřesnosti a následné rychlé protiútoky kopřivnického týmu. Po rychlé akci Zátopka ještě Bazala pohromě zabránil, na začátku 29. minuty však Mátl nechal trestuhodně na pravé straně volného Vávru, a ten trestal – 3:3. Třetí branka Vikingů už souvisela se skutečností, že hosté postupně optickou převahu Sniperů vymazali a hra se vyrovnala. Tři minuty před druhou pauzou šli do vedení opět hosté, když si šikovný Vávra pohrál jak s bránícím Vlachem, tak s gólmanem Bazalou. Nicméně do šaten šly týmy za remízového stavu, když při početní výhodě srovnal po spolupráci s Mátlem Macálka.

Třetí část utkání zahájil parádní akcí domácí Blažek, když na půlící čáře převzal přihrávku od Picmause a po několika rychlých kličkách zavěsil míček „pod víko“ kopřivnické branky. Za chvíli však opět srovnal Baďura a gólová houpačka pokračovala. Vzápětí opět poslal do gólového náskoku Snipery Mátl. V přesilovce ovšem zase hosté srovnali a vypadalo to na remízový zápas. Jenže od poloviny třetí části se na hole a do hlav Sniperů vkradl asi „mistrovský“ pocit a svým nedůrazem a laxností prakticky odevzdali body soupeři. Vikingům bohatě stačilo soustředit se na chyby domácích a průběžně je využívat ke svým smrtícím úderům. Vlastně na to stačil jediný hráč… Lukáš Vávra byl k nezastavení. Během několika minut vstřelil dva góly a třetí přidal do prázdné klece při power play Sniperů. Poslední minuty tohoto utkání se domácím opravdu vůbec nevydařily.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Utkání jsme si prohráli svými vlastními chybami. Pozitivum je, že se nikdo nezranil. A doufám, že na play-off budeme kompletní a více soustředění. Děkuji soupeři na zápas a divákům za podporu.“

Komentář trenéra FBK Vikings Kopřivnice Marka Jehlára: „Dvě třetiny naprosto vyrovnané utkání. V poslední třetině nás soupeř začal přehrávat, ale paradoxně jsme byli velice produktivní v zakončení, což rozhodlo. Díky soupeři, divákům a přeji hodně štěstí do play-off.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Vlček, D.Salák, Vlach, Štveráček (1gól +1asistence), Sýkora, Mátl (1+2), Papoušek (1+0), Dlabač (0+1), Žák, Picmaus (0+1), Pospíšil, Blažek (1+0), Janata, Homolka, Kuželka, Macálka (2+0)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Jan Beránek – Jaroslav Přibyl;         vyloučení: 1 : 2;       využití: 1:1; diváků: 68;             zásahy brankářů: Jan Bazala 35 – Jan Klinka 28

Nejlepší hráči: Marek Papoušek - Lukáš Vávra