Play-off se stalo jistotou. Kdo si troufne vyzvat Snipery v 1.kole?

WEB TELSnipers Třebíč – FK Orel Telnice    8:6 (1:1; 3:4; 4:1)

K předposlednímu kolu základní časti Národní florbalové ligy východ přiletěli do Třebíče Orli z Telnice, nováček letošní sezóny. Nicméně označení "nováček" bylo jaksi zavádějící vzhledem k dosavadním výkonům. Telnice byla po dvaceti utkáních, v nichž dokázala hned třináctkrát naplno bodovat, na druhé příčce a na třebíčskou půdu přijížděla jako papírový favorit. Na druhé straně, momentálně šestí, Snipers hráli o předčasnou jistotu postupu do play off, jelikož pevná postupová hranice za osmým místem ve velmi vyrovnané tabulce stále nebyla stanovena.

Hostující celek byť v oslabené sestavě vstoupil do zápasu aktivněji a hned v prvním střídání zásluhou Budíka šel do vedení. Rychlá facka nastartovala i domácí a téměř vymazala z hřiště počáteční rozpaky. Líbivé kombinace telnických Orlů domácí obrana nulovala jednu za druhou, ovšem na opačné polovině hřiště se totéž dařilo i hostujícím bekům. Ve výjimečných případech se do hry zapojili i brankáři, leč úvodní dvacetiminutovka je příliš neprověřila. Poměr střel po první třetině 6:7. Před odchodem do kabin stihli Snipeři aspoň srovnat díky golfové střele Lukáše Štveráčka, který téměř z dvaceti metrů našel skulinu mezi nohama Rudolfa Turiaka, slovenského reprezentanta.

Prostřední periodu zahájila Třebíč v početní výhodě. Odložené vyloučení Matěje Surkoše na dvě minuty za sekání započalo společně s druhou třetinou. Modrobílé barvy marně hledaly recept ke zužitkování přesilové hry, stav se neměnil. Až o necelé dvě minuty později Budík unikl v protiútoku za domácí obranu a skákavý míček ještě těšně před Štosem povzbudil lehkou tečí, čímž navrátil vedení hostujícímu týmu. Na dalších deset minut utkání domácí přitvrdili svoji obrannou hru a hrozili jenom z rychlých brejků. To přineslo své ovoce zhruba v polovině utkání, když svůj střelecký um předvedl junior Vlach a znovu vyrovnal. Hned na to však byla Třebíč nucena bránit ve čtyřech, jelikož Lukáš Mátl nekompromisně vynesl za mantinel jednoho z Telnických a rozhodčí poněkud shovívavě trestali pouze dvěma minutami. Oslabení Snipeři sehráli bez větších potíží a jakmile se Mátl vrátil na hřiště, okamžitě vybojoval míček a nahrávkou zpoza brány našel Žáka, který nechytatelně uklidil do levého růžku Turiakovy svatyně. V tento moment šli domácí do vedení, což v letošní sezóně doprovází mírné vypouštění osobních soubojů. U celku nabytého tak zkušenými hráči se to ovšem nevyplácí. Charvát nejdříve asistoval u gólu Daniela Hrušky a o minutu později sám vsítil, momentálně tedy na 3:4. Naštěstí na tuto branku pohotově reagoval znovu Lukáš Vlach, srovnáno. Bohužel těsně před odchodem do kabin ještě Knotek připravil Dalerovi prázdnou branku a ten nepohrdl.

Třetí třetina byla jako vystřižená z časů divize C, kdy se Sniperům dařilo otáčet snad každé utkání až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve srovnal stav utkání střelou z otočky Jaroslav Dlabač. Následovala šťastná branka Filipa Saláka, která se zrodila z odraženého míčku vysoko do vzduchu nad Turiakovu branku, než mu smolně dopadl na rameno a odrazil se do sítě za ním. Poté Jan Daler poskytl dvouminutovou výhodu za netypický faul vrážení zády a v tomto přečíslení se duo obránců Pospíšil - Picmaus postaralo o sedmou branku domácího družstva. Do poloviny závěrečné třetiny se ale Picmaus blýskl ještě jednou, když za vlastní brankou rozběhl učebnicové sólo přes celé hřiště a s klidem zakončil, 8:5. Nyní hra spadala pod domácí režii, Ondra Blažek si však nešťastně šel sednout na pět minut za sekání a vypadalo to na zbytečné zdramatizování. Jan Daler ale fauloval podruhé v této třetině a počty na hřišti se aspoň na dvě minuty srovnaly. Hosté ale po Dalerově návratu ještě hrozili a snaha zvrátit stav utkání viditelně měnila psychický stav soupeře. Alespoň snížit se povedlo Matěji Surkošovi po sehrávce s Danielem Hruškou. To už ale bylo, co se skóre týče, vše. Jan Daler ještě patnáct sekund před koncem utkání stihl potřetí faulovat, byly mu uděleny dvě minuty za sekání.

Třebíč tak získala tři body a připisuje si cenný skalp před blížící se vyřazovací fází, kterou si po tomto utkání pojistila. Poslední kolo základní části sehrají Snipeři s Vikingy z Kopřivnice na domácí palubovce v sobotu 24. 2. 2018 od 18:00 v městské hale na Hájku v Třebíči.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli do vítězného konce po výborném výkonu v třetí části. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za podporu."

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Brestovský) – Vlček, D.Salák, Vlach (2 góly + 1 asistence) Štveráček (1+1), Sýkora (0+1), Mátl (0+1), Papoušek, Dlabač (1+0), Žák (1+0), Picmaus (1+1), Pospíšil (1+0), Blažek, F.Salák (1+0), Janata, Kuželka, Macálka (0+1), A.Krejčí

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Karel Balla - Vojtěch Typl;         vyloučení: 1 + Blažek 5 : 4;       využití: 1:0; diváků: 75;             zásahy brankářů: David Štos 16 – Rudolf Turiak 15

Nejlepší hráči: Lukáš Vlach - Daniel Budík

On-line přenos závěrečného utkání základní části NL Sniperů proti týmu FBC Vikings Kopřivnice můžete sledovat zde:

Ale raději přijďte osobně…

Soupeře pro první kolo play-off Národní ligy-východ se Snipeři dozví v neděli 25.2.2018 mezi časy 19:00 až 19:45 hod. Výběr soupeřů pro čtvrtfinále bude probíhat následujícím způsobem: Týmy umístěné na 1.-3. místě po ZČ si postupně volí soupeře pro čtvrtfinále z týmů umístěných na 5.-8. místě po ZČ.

Dvojice pro semifinále:Jednu dvojici tvoří vítězové sérií do nichž byla nasazeny týmy umístěné na 1. a 4. místě po ZČ. Druhou dvojici tvoří vítězové sérií do nichž byla nasazeny týmy umístěné na 2. a 3. místě po ZČ.

Série utkání vyřazovací části se hrají na 3 vítězné zápasy a každá série čtvrtfinále začíná dvěma zápasy na hřišti lépe umístěného týmu po ZČ. Již nyní je tedy jasné, že Snipeři budou začínat na půdě soupeře 3. a 4.3.2018