Pouhý bod… Bude stačit?

bláža100Útočník Sniperů Ondřej Blažek převzal před utkáním klubovou plaketu za 100 odehraných ligových utkání v A týmu Snipers Třebíč.

Snipers Třebíč – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers    4:5p (2:1; 2:2; 0:1; 0:1)

V rámci 20. kola Národní ligy přicestoval do Třebíče pro Snipery neoblíbený soupeř a sousední tým tabulky Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.

První polovina úvodní třetiny nabídla překvapivě gólový florbal, což u týmu z Brna nebývá zvykem, jelikož tento klub z druhého největšího města republiky si zakládá především na precizní obraně. Nicméně již po 8. minutách svítilo skóre 2:1 pro Snipers, když se trefil nejprve Krejčí a po něm Sýkora. Poté už však třetina probíhala přesně podle klasického scénáře. Třebíč se snažila dobývat branku brněnského celku, ten byl však už pozorný a změnu skóre již nepřipustil.

Ve druhé třetině si domácí tým dvakrát vypracoval dvoubrankový náskok, ale jak gól Kuželky, tak i Pospíšila byl vždy vzápětí znegován brankami brněnských Gulliverů. Snipeři se snažili o nátlakovou hru, nicméně už neměli takovou převahu jako v úvodní dvacetiminutovce.

Třetí část utkání začala pro třebíčské velmi nepovedeně, když hned v počátku vyrovnal brněnský Bouška a tímto gólem nabudil celý brněnský tým. Naopak Snipeři se dostali do herního útlumu, ze kterého do konce normální hrací doby utkání nevybředli.

Následné prodloužení 3 na 3 už bylo hrou vabank z obou stran. Více ze hry měli opět hosté. Konec utkání přišel ve třetí minutě nastaveného času, když přečíslení 2 na 1 využil brněnský Házy.Snipeři tak prodloužili nelichotivou bilanci proher s tímto soupeřem na 4 zápasy.

Před závěrečnými dvěma koly základní části NL mají Snipeři na šestém místě tabulky čtyři body k dobru před devátým, prvním nepostupovým místem do play-off. Jistého ještě nemají vůbec nic. V předposledním kole se na domácí půdě městské haly na Hájku střetnou v sobotu 17.2.2018 od 18:00hod. s celkem FK Orel Telnice. Utkání slibuje zajímavou a napínavou podívanou. Dres Orlů obléká několik hráčů se zkušenostmi ze superligy (Bulldogs Brno) a 1. Ligy (Hattrick Brno). První vzájemné měření sil se třebíčským vůbec nevydařilo. V listopadovém utkání sice Snipeři domácí Orly přestříleli, ovšem třebíčská obranná hra byla katastrofální a tak Snipeři odjeli s výpraskem 10:3. Nastává čas odvety…

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Remíza odpovídá průběhu hry během 60. minut. Úvod jsme měli lepší, bohužel v posledním dějství jsme se nedostali do potřebného tempa. V prodloužení hra vabank vyšla soupeři. Děkujeme za zápas."

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – D.Salák, Štveráček, Sýkora ,(1 gól + 0 asistence), Papoušek, Dlabač, Žák, Picmaus, Pospíšil (1+0), Blažek, F.Salák, Janata, Homolka, Kuželka (1+1), Furdan, Macálka (0+2), A.Krejčí (1+0)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Jiří Kropáček - Tomáš Novák;         vyloučení: 2:2;       využití: 1:1; diváků: 98;             zásahy brankářů: Petr Brestovský 19 – Martin Zapletálek 14

Nejlepší hráči: Martin Žák - David Novák