Výrazný krok správným směrem

webzdar1ilustrační foto

Snipers Třebíč – Hippos Žďár n/S.    6:4 (2:1; 1:1; 3:2)

V utkání 19.kola Národní ligy šlo třebíčským Sniperům o hodně. Do konce základní části zbývaly před domácím utkáním se žďárskými hrochy poslední čtyři kola a Snipeři na sedmém místě tabulky byli se svým soupeřem na místě osmém bodově srovnáni na 27 bodech. A pouhé tři body od devátého místa. Karty tedy byly vyloženy jasně: kdo zvítězí, velice se přiblíží play-off…

Oba týmy začaly pěkně zostra a přítomní diváci se od prvních minut nenudili. Nejdříve zahrozili domácí, ale Vlacha vychytal gólman Kratochvíl a ani za okamžik se Sýkorovi míček na branku usměrnit nepodařilo. Jak rozvlnit síťku tak domácím musel ukázat v polovině druhé minuty Váša, který obstřelil Homolku a poslal míček do protipohybu Bazaly k pravé tyčce domácí svatyně. A poté nastalo souvislé dobývání hostující branky. Všechny pokusy však končily zblokované pozornou žďárskou obranou, nebo v rukou gólmana Kratochvíla. Hosté hrozili ojediněle, zato nebezpečně. Na začátku 12.minuty pomohla Bazalovi dobře postavená tyčka jeho brány, stejný zvuk se ozval na druhé straně po střele Dlabače o chvíli později. Srovnat stav se domácím podařilo až tři minuty před první přestávkou. To šikovný junior Vlach našel ve středu osamoceného Blažka, který byl nekompromisní. Snipeři pak hned po rozehrání udeřili zásluhou Žáka podruhé a po zásluze šli před první pauzou do vedení.

I ve druhé části pokračovali třebíčští v obléhání hostující branky. Jenže se opět, tak jako v letošní sezóně prakticky pravidelně, dopouštěli zbytečných faulů a do poloviny třetiny šli rovnou třikrát pykat. S oslabením se sice vypořádali s přehledem, vyloučení však stojí vždy zbytečné síly a domácím se vymstilo následně. Dvořák s Vášou si vymíchali domácí obranu a Váša srovnal. Odpověď našli Snipeři půldruhé minuty před druhou přestávkou z hole s chutí hrajícího Macálky, který tak vrátil vedení na stranu vyznavačů modrobílých barev.

Sotva začala závěrečná část, bylo opět srovnáno. Žďárský špílmachr a veterán Tlustoš nahodil míček před branku a Dvořák lehce tečoval za bezmocného Bazalu. Vedení Sniperům vrátil ve 49.minutě Adam Krejčí, když zužitkoval nezištnou přihrávku všudybyla Macálky. Za okamžik přišla velká chvíle Lukáše Vlacha. Na půlící čáře převzal přihrávku od (jak jinak…) Macálky, pronikl přes tři bránící hráče a osamocen před strážcem žďárské svatyně nekompromisně zavěsil. Domácím se tak v těchto okamžicích už dýchalo lépe. Žel úleva trvala pouhou minutu. Třebíčská obrana jeden z protiútoků hostů zastavila jen za cenu faulu v brankovišti – trestné střílení. Matador Tlustoš Bazalu vyškolil, nedal mu šanci a Hippos byl opět na dostřel. Třebíč následně tlačila, rychlé brejky Žďáru končily na zpevněné obraně domácích, co prošlo, vykryl Bazala. Sniperům se opět nedařilo zakončení. Janatův pokus pět minut před závěrem skončil na tyčce. Hosté sáhli v posledních 2 minutách ke hře bez brankáře a bylo drama. Ukončení dramatu zařídil po přesné přihrávce Dlabače v poslední minutě Macálka, po zásluze vyhlášený nejlepším hráčem Sniperů.

Třebíčským florbalistům nyní pro jistotu účasti v play-off „stačí“ získat celkem tři body z posledních třech utkání základní části. Podaří se jim to už tuto sobotu 10.2.2018 od 18:00, kdy v domácím prostředí hostí brněnské Gullivery?

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli, protože se hrálo o hodně důležité body. Vítězství se nerodilo vůbec lehce a využili jsme většího fyzického fondu. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu."

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Vlček, D.Salák, Vlach (1 gól + 1 asistence), Štveráček, Sýkora, Papoušek, Žák (1+0), Picmaus, Kelbler (0+1), Blažek (1+0), Janata (0+1), Homolka, Furdan, Macálka (2+2), A.Krejčí (1+0)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Jan Beránek – Jaroslav Přibyl;         vyloučení: 4:1;       využití: 0:0; diváků: 78;             zásahy brankářů: Jan Bazala 19 – Lukáš Kratochvíl 24

Nejlepší hráči: Lukáš Macálka - Lukáš Váša

On-line přenos utkání Sniperů proti Sokol Brno I EMKOcase Gullivers. můžete sledovat zde: