Potřetí o gól…

webopava

S.K. P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč    5:4 (0:2; 4:1; 1:1)

Poslední venkovní utkání základní části letošní sezóny jela Třebíč absolvovat do nejzazších koutů Moravskoslezského kraje, konkrétně do Opavy. Tamní celek dokázali Snipeři v první polovině sezóny přehrát poměrem 5:4, když trenér Pazderník zapsal na soupisku celkem dvacet hráčů do pole, přičemž hosté tehdy přijeli "pouze na dvě pětky". Nyní se karta doslova obrátila, autobus z Třebíče díky veliké absenci odvážel pouze jedenáct hráčů a dva gólmany, naopak na domácí utkání trenér Segeťa zaplnil všechny kolonky v zápise. Tabulková pozice hrála před zápasem ve prospěch pořádajícího klubu, který se vyhříval na třetím místě s tříbodovým náskokem před sedmými Snipery.

Do zápasu se vstupovalo vlažně, Třebíč nastoupila s cílem šetřit síly a Opava s rozehrávkou nikam nespěchala. Do šesté minuty snad nebylo jediné akce, která by dokázala rozbít taktiku hry protivníkova týmu. V polovině sedmé minuty ale rozhodčí vyhodnotili Papouškův zákrok jako hrubost a hosté se šli bránit ve čtyřech. Oslabení nečinilo hostím žádný problém, dokonce stihli i jednou prověřit pozornost domácího gólmana. Hra se po vyrovnání počtu hráčů na hřišti vrátila do své původní podoby, což znamenalo znovu zavedení dřívějších taktik. Ve třinácté minutě našel skulinu v domácí obraně vysoko napadající Macálka, který klepnutím do děravého míčku šťastně obhodil Martínka a poslal modrobílé do vedení. Pema na úvodní branku reagovala čtyřmi nastřelenými tyčkami. V tuto chvíli nutno vyzdvihnout výborné Brestovského zákroky i důraz ve vlastním brankovišti od beků hostujícího celku. Obránci z Třebíče předváděli ukázkovou práci nejen na vlastní polovině, ale i na opačném konci hřiště, kde se v šestnácté minutě prosadil Štveráček střelou pod víko. Stav se poté do konce úvodní periody nadále neměnil kvůli nepřesným zakončením na obou stranách.

Ani ve druhé třetině se obraz hry příliš neměnil. Celková podoba florbalu si držela svoji nastavenou kvalitu z první třetiny. Dění na hřišti ovlivňovaly především individuální chyby. Počátek prostřední dvacetiminutovky si Snipeři znovu vyzkoušeli ve čtyřech, jelikož Macálka byl posazenou na trestnou lavici za sekání. Oslabení bylo sehráno výborně a zřejmě uspokojení z dobře odváděné obranné práce Snipery ukolébalo a otevřelo prostor pro srovnání stavu utkání zásluhou Vojtěcha Repčeka a Marcela Jakubce. Zhruba v polovině utkání byl za bránění ve hře vyloučen domácí Karel Boželník, a tak i Třebíč šla okusit výhodu přesilové hry. Minutu a čtyřicet vteřin trvalo, než hosté našli recept na rozestavení domácích při oslabení. Furdan z pozice rozehrávače našel na levé straně Sýkoru, který opět strhl vedení na stranu hostí. Neuběhly ani dvě minuty a Snipeři šli opět bránit ve čtyřech. Jan Vlček šel odsedět dvě minuty za blokování hokejky. V pořadí třetí domácí přesilovka měla téměř totožný průběh jako dvě předešlé, nicméně těsně před návratem Vlčka do hry našel Kostolány před bránou osamoceného Boželníka a skóre se znovu vyrovnalo. O minutu později přišel zkrat hodný mladších žáků, který zřejmě jako jediný kazil dojem z třebíčské obranné fáze, když se jako na povel klidila ze hřiště kompletní lajna s vědomím, že rozehrávku má domácí družstvo na polovině hostí a u míčku už byli připraveni Repček s Mazurem, aby druhý jmenovaný poslal poprvé v tomto utkání domácí do vedení. Darovaný gól znovu zacelil obranou hru Třebíče a ve zbylém čase druhé třetiny už neinkasovala. Do třetí třetiny se však vstupovalo s vědomím, že modrobílí budou nastupovat ve čtyřech. Domácí gólman Martínek využil příliš blízkého postavení Blažka u jeho brány a nevalné pozornosti rozhodčích, aby chytil hůl útočícího hráče a klepl si s ní do helmy. Nesportovně vynucené vyloučení tedy odnesl Blažek dvěma minutami za sekání.

Čtvrtá přesilová hra domácích byla využita těsně před jejím koncem. Lukáš Rychlý svojí schovanou střelou ze střední vzdálenosti trefil nohu bránícího Furdana, který svým postavením vedle brány nechtěně upravil trajektorii střely tak, že rozvlnila síť za zády Brestovského. Až doposud měl na vývoji hry rozhodující dopad hráčský faktor, nyní bohužel začaly rozhodovat i rozpačité výroky rozhodčích. Následovalo vyloučení Furdana za blokování hokejky. V pátém oslabení si Snipeři dovolovali více než v předchozích a při jednom z úniků z vlastní poloviny je museli Opavští zastavovat faulem. Domácí Gebauer si tak šel odpykat dvě minuty za vrážení zády, aby se na hřišti vyrovnaly počty. Modrobílí po návratu Furdana zkusili krátkou přesilovku, bohužel když se z trestné vrátil i Gebauer, šli hosté znovu do čtyř... Tentokrát za blokování hokejky Marek Papušek. Oslabení zvládla Třebíč bravurně, bez inkasované branky a nyní i jednu vstřelila. Mátl si při úniku vyměnil s Žákem a ten ve čtyřicáté osmé minutě zažehl naději, když znovu snížil na rozdíl jediné branky. Domácí se zatáhli na svoji polovinu a donutili Snipery se vysoko vytahovat, blížící se konec utkání je nutil hrát. Hra se stala rychlejší, místy ji však rozbíjely individuální chyby na obou stranách, které zůstávaly nepotrestány. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby poskytl David Hahn za špatné střídání přesilovou hru hostujícímu celku, který početní výhodu ještě doplnil o šestého hráče odvoláním gólmana. Zbytek utkání držela otěže hry v rukou Třebíč, zvrátit skóre se už ale nepovedlo.

Hra mužů A Snipers Třebíč se letos snad začíná stabilizovat a výkony v posledních třech zápasech jen dokazují fakt, že se blíží play off. O to víc mrzí, že z těchto posledních třech utkání Snipeři brali pouze bod za prohru v prodloužení v Havlíčkově Brodě a všechny ztratili o jediný gól. Nyní Třebíč čeká série domácích utkání, kterou dohrají základní část sezóny 2017/2018. Série začíná v sobotu 3. 2. 2018 v 18:00 proti týmu ze Žďáru nad Sázavou ve sportovní hale města Třebíč na Hájku.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Hráčům musím poděkovat za předvedený výkon. Ve slepené sestavě předvedli bojovný a obětavý výkon, leč na body to nestačilo. Domácím ke gólům pomohly naše hrubé individuální chyby. A pomyslný šestý hráč. Děkujeme soupeři za utkání."

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Vlček (0 gólů + 1 asistence), Štveráček (1+0), Sýkora (1+0), Mátl (0+1), Papoušek, Žák (1+1), Máca, Blažek, Homolka, Furdan (0+1), Macálka (1+0)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Martin Hudeček - Pavel Rochovanský;       vyloučení: 3:6;        využití: 2:1; diváků: 62;              zásahy brankářů: Matěj Martínek 14 - Petr Brestovský 34

Nejlepší hráči: Karel Boželník - Petr Brestovský