Šťastnější sršni si odvezli všechny body

roznov webSnipers Třebíč – 1.FBK Rožnov p/R.    5:6 (1:1; 1:3; 3:2)

V rámci 17. kola Národní ligy sehráli domácí Snipers Třebíč zápas s 1. Fbk Rožnov p/R, proti kterým jim první zápas v letošní sezóně nevyšel, a z města na úpatí Vsetínských vrchů si odvezli porážku 8:5.

První třetina nabídla florbal ve vysokém tempu, ale s menším počtem gólů. Byli to hosté, kteří již ve 3. minutě po líbivé kombinaci otevřeli skóre zápasu. Třebíčským se dlouho nedařilo dostat na dostřel rožnovské branky, naštěstí jim však rodáci ze Zlínského kraje nabídli přesilovku, kterou i díky důrazu před brankou využil David Salák. První třetina tedy skončila 1:1.

Druhá část opět začala v kvapíkovém rytmu a hra se přelévala ze strany na stranu. Tempo více svědčilo Valachům z Rožnova, kteří si díky své technické a rychlostní zdatnosti dokázali vypracovat slibný náskok 2:4. Jedinou branku Třebíče vstřelil pěknou střelou od mantinelu Pospíšil.

Snipeři věděli, že ve třetí třetině musí soupeřovu branku zasypat nespočtem střel. Jen tudy mohla vést cesta k úspěchu. Tento pokyn si vzal k srdci Lukáš Štveráček a hrubou silou dotlačil balónek za záda brankáře. Rožnovští sršni ovšem za 7 minut kontrovali střelou pod Štosovu ruku a vzali si dvougólové vedení zpět. Klíčovým okamžikem se stala nabídnutá přesilovka 5 na 3 pro Snipers. Početní výhodu však po několika vteřinách zhatil zbytečně důrazným faulem Žák, který vyfasoval dokonce pětiminutový trest. Následnou přesilovku 4 na 3 sice využil opět Pospíšil, ale při hře 4 na 4 přišly další dva hloupé fauly ze strany domácích. Nejprve Mátl a v podstatě za několik vteřin Dlabač. A Rožnovu byla nabídnutá dlouhá přesilovka 4 na 3. Tou tak zkušený tým nepohrdl a vypracoval si klíčový náskok 4:6, který už jen v závěru korigoval výborně hrající Pospíšil na konečných 5:6.

Herně velice vyrovnané utkání, ve kterém Snipeři zvláště ve třetí třetině doslova uzamkli svého soupeře na jeho polovině. Žel výsledkem bylo jen několik nastřelených tyček a tak si body odvezli šťastnější hosté.

V přestávkách mezi třetinami mohlo sto třicet přítomných diváků ocenit potleskem i sniperské mládí. Třebíčský florbalový klub si pro vyplnění přestávek připravil představení a ocenění mládežnických týmů, které se na počátku nového roku úspěšně zúčastnily mezinárodního florbalového turnaje ve finských Helsinkách.

Do konce základní části NL schází posledních 5 kol a Snipeři stále nemají jistotu play-off. Na sedmém místě tabulky jsou sice jen tři body od druhého místa, na devátou příčku však mají k dobru pouze pět bodů. V sobotu 27.1. zajíždějí k poslednímu venkovnímu utkání na půdu S.K. P.E.M.A. Opava a tam se body zadarmo rozhodně nedávají….

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Viděli jsme utkání, které svojí kvalitou odpovídalo zápasům play-off. Smůlou pro nás je, že jsme místo branek nastřelili několikrát brankovou konstrukci a náš závěrečný nápor jsme otupili naším hloupým vyloučením. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu."

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Brestovský, Bazala) – D. Salák (1 gól + 0 asistence), Vlach (0+3), Štveráček (1+0), Sýkora, Mátl, Papoušek, Dlabač, Žák (0+1), Picmaus, Pospíšil (3+0), Kelbler, Janata, Homolka, Kuželka, Furdan, Macálka, A.Krejčí (0+1)

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Michal Měsíček – Martin Trnka;vyloučení:5 +Žák 5: 5;využití:3 : 2;

diváků:129;        zásahy brankářů: David Štos 16   -   Petr Holčík 15

Nejlepší hráči: Marcel Pospíšil   -   Josef Viktořík