Z Havlíčkova Brodu pouze bod.

TJ Sokol Havl.Brod Erupting Dragons - Snipers Třebíč    6:5p (1:1; 2:4; 2:0; 1:0)

Šestnácté kolo Národní ligy východ zavedlo první mužský tým Sniperů do nedalekého Havlíčkova Brodu. Celek draků byl po minulém kole pro Třebíč mírnou neznámou, jelikož před týdnem překvapili dosud dobře hrající hrochy ze Žďáru na jejich půdě a po dlouhých devíti kolech si připsali další tři body do tabulky. Nutno tedy podotknout, že Havlíčkův Brod ještě před minulým kolem naposledy bodoval před prvním vzájemným utkáním v Třebíčí, kterým započala jejich dlouhá šňůra nezdarů. Tehdy modrobílí uhráli nevalnou výhru 7:5.

Zápas začal aktivnější hrou domácích. Úvodní minutu utkání hosté strávili pouze na své polovině, poté se osmělili vyzkoušet i zbylou část hrací plochy. Havlíčkův Brod kombinoval poněkud jednoznačněji, ze získaného míčku vyslal do akce Peška, který tečí ke vzdálenější tyči zkoušel překonat Štose, ovšem jeho výborná práce nohou zmařila šanci na skórování. Tuto šanci oplácel na druhé straně střelou ze střední vzdálenosti Furdan a dal šanci blýsknout se i Frühbauerovi. Domácí se nepokoušeli nijak výrazněji kombinovat a jejich přímočará hra vyslala celý první útok za půlku, kde faulem hasil přečíslení Mátl a šel na dvě minuty za sekání oslabit svůj celek, který to ovšem zvládl bez větších problémů. Kombinační hra přinášela více ze hry pro hostí, nicméně k brankovému ohrožení docházelo na obou stranách. První branka utkání padla v čase 12:40 zásluhou chladné hlavy Dlabače, který místo dorážky poslal chytrou asistencí na volného Janatu, jehož střela do prázdné brány z bezprostřední blízkosti otevřela skóre utkání. Až v patnácté minutě se draci chytli tempa hry a těžili z toho vyrovnávající branku, když si na soupeřově polovině našel skákající míček Pešek a střelou z otočky rozsvítil jedničku na straně domácích na ukazateli skóre. Do konce úvodní dvacetiminutovky zůstalo skóre neměnné a hra se podstatně vyrovnala. Vše, z čeho mohla Třebíč skórovat, bylo zneškodněno v "lepících" rukách domácího gólmana.

Prostřední periodu načala ložená šance třebíčského Niederhofera, který ji ovšem nedokázal zužitkovat. Červenobílí byli v předbrankovém zakončování poněkud bezelstnější a v čase 22:42 poslal Horský po překonání Štose domácí do vedení. Hra se poté začala přelévat a pro modrobílé ztratila šarm z úvodních patnácti minut. Hostující Salák chtěl nyní bezbarvou hru zřejmě okořenit faulem, nebo snad proslulý letec Sláma žádal pro domácí dvouminutovou výhodu divadelním výkonem? Ale ani tahle přesilová hra nepřinesla domácím ovoce a Třebíč se mohla o to klidněji vracet do hry v plném počtu. Je třeba vyzdvihnout kombinační snahu třetí lajny, která svými výkony vystřídala úhlednou hru lajny první z první třetiny. Blížila se polovina utkání a druhou trefou domácí Pešek po přihrávce od Zelenky zvyšoval skóre na 3:1 krásnou střelou pod víko. Dvoubrankové vedení ovšem téměř ihned stahoval Žák, když akci tři na jednoho vzal na sebe a nedal Frühbauerovi šanci. Rychlé dva góly probudily vášně na obou stranách a začalo se hrát nejen bez chuti, ale i se zvýšenou agresí. Nepěkná hra pro diváka alespoň přinesla o tři minuty později vyrovnání z hole Lukáše Macálky. A přišla znovu patnáctá minuta, akorát o třetinu později, jako by byl čas vstávat. Nyní se ovšem probudily modrobílé barvy. Florbal se začal formovat do své hezčí podoby, čímž ho i zdobily dva umístěné góly k levé dolní tyči z hokejek Lukáše Vlacha a Ondřeje Blažka. Stav utkání byl tedy na konci druhé třetiny 3:5.

Přestávka Třebíč vyhodila z dobrého tempa, kterým šperkovali konec prostřední periody. Naštěstí ani draci nepřišli na hřiště v lepší formě, než v jaké odcházeli. Na začátku čtyřicáté třetí minuty se zbytečným faulem znovu nechal odstavit ze hřiště Mátl. I tuto přesilovku hostující tým zvládl skvěle, nicméně po návratu Mátla do hry dostal šanci ke zvýšení skóre právě navrácený hříšník, čehož před domácím gólmanem nevyužil. Z následné protiakce Petr Liška snižoval na rozdíl jediné branky. V minutě čtyřicáté osmé nic nevypovídalo o tom, že by měli na obou stranách docházet síly, naopak se hra stávala rychlejší a v dnešní podobě snad i nejhezčí. Kombinační hra nyní zdobila výkony na obou stranách a napětí bylo umocněno těsným brankovým rozdílem. Posledních deset minut základní hrací doby se dohrávalo v rytmu utkání play-off a k vidění byli pohledné akce i zodpovědné bránění. K vyrovnání skóre došlo asi dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny. Domácí Sláma z druhé dorážky do prázdné brány však nejprve korigoval skóre, ovšem o minutu později šel za spoluhráčem Liškou na trestnou lavici doplnit počty a poskytl Sniperům výhodu přesilové hry pět na tři. Z početní výhody Třebíčští netěžili a hra pokračovala krátkým prodloužením. To rozhodl po necelé minutě Horský, jež doklepnutím míčku ze vzduchu připsal druhý bod za toto utkání pro Havlíčkův Brod.

Třebíč tak nedokázala navázat na vítěznou šňůru tří výher v řadě, přičemž na sobě nechala bodovat předposlední draky. Z prohry je třeba se oklepat a připravit se na další utkání, které proběhne 20. 1. 2018 od 18:00 ve sportovní hale města Třebíč na Hájku proti celku z Rožnova pod Radhoštěm.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Když se soustředíme na florbal tak to jde, když se nesoustředíme tak to nejde, výsledek zápasu tomu také odpovídá."

Sestava Snipers Třebíč: Štos (Brestovský) – D. Salák, Vlach (1 gól + 0 asistence), Štveráček (0+1), Mátl, Papoušek, Dlabač (0+1), Žák (1+1), Picmaus (2+1), Niederhofer, Blažek (1+0), Janata (1+1), Kuželka, Furdan (0+1), Macálka (1+0), A.Krejčí

Trenér: Michal Pazderník.

rozhodčí:Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení:2:3; využití:0:0; diváků:33; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 24 - David Štos 19