Peklo závěrečných třetin pokračuje i v play-down

playdown021

V 1. a 2. zápase play down Národní ligy cestovali Snipeři do Svitav, aby zde na horké půdě svedli první dva zápasy o možnost poprat se o setrvání v soutěži. Vítěz série play-down hrané na čtyři vítězná utkání sehraje baráž NL, poražený série play-down sestupuje do Divize.

FbK TJ Svitavy - Snipers Třebíč   7:6pp ( 2:4, 0:1, 4:1, 1:0)

Stav série play-down 1:0

První třetina začali Snipers ve svižném tempu. Třebíč byla lepším týmem a po 6 minutách byli zaslouženě odměněny vedoucí brankou. Na tu však okamžitě dokázali svitavští zareagovat. Třebíčští však dobře diktovali tempo hry a podařilo se jim obratem vstřelit další branku. Stále pak přitápěli pod kotlem a odměnou byly další dvě branky v brance domácích. Smolné snížení na konci třetiny znamenalo kosmetickou úpravu na 2:4 pro Třebíč.

Druhá část byla hodně svázaná taktikou. Svitavy se snažily tlačit se do pásma Třebíče, ale Snipers byli pozorní a nic domácím nedovolili. Naopak přidali další branku a před třetí třetinou měli k dispozici tří brankové vedení.

Třetí třetina však opět přinesla letos již tradiční kolaps. Hosté dostali domácí do hry dvěma zbytečnými vyloučeními, se kterými domácí naložili velmi dobře a dostali se zpět do zápasu. Podařilo se jim snížit na rozdíl jediného gólu. Na tyto branky ještě dokázali Snipeři zareagovat a opět odskočit o dva góly. Domácí však byli aktivnější a sérií upracovaných příležitostí se jim podařilo 6 minut před koncem zápasu vyrovnat. Prodloužení bylo o jedné chybě, kterou udělali hosté a Svitavy tak získaly první bod v sérii.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: " O vedení jsme přišli v posledním dějství, kdy domácí dokázali využít několika šťastných odrazů a míček dorazili do naší branky. Nic nevzdáváme, zítra pokračujeme."

Branky (asistence) Snipers: 7. Kuželka (Benáček), 9. Benáček (Malich), 14. Kelbler (Mátl), 19. Malich (-), 28. Benáček (Kuželka), 48. Žák (Salák F.)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Blaha, Homolka, Machálek, Mátl, Picmaus, Rezek, Štveráček - Benáček, Dlabač, Janata, Kelbler, Kuželka, Malich, Salák D., Salák F., Žák

rozhodčí:Martin Hudeček - Pavel Rochovanský   vyloučení: 2 : 2 využití: 1 : 0;

střely na branku: 29 : 27

diváků: 124

hráči utkání: Vladislav Doseděl - Adam Benáček

FbK TJ Svitavy - Snipers Třebíč   7:3 ( 1:1, 2:2, 4:0)

Stav série play-down 2:0

Druhé utkání bylo od začátku více svázané taktikou a Svitavy si už dávaly velký pozor, aby neprospaly začátek zápasu. Nicméně to byli právě domácí, kteří první inkasovali ve svém oslabení, a Třebíč se ujala vedení. To ale, jako už klasicky, netrvalo příliš dlouho a skóre se znovu srovnalo.

Ve druhé třetině byly lepším týmem Svitavy, které se snažily diktovat tempo hry, a odměnou jim byla vedoucí branka. Na to však obratem dokázali Snipeři zareagovat a opět překlopit skóre na svou stranu. Těsně před koncem třetiny však přišel nához Svitav, který znamenal srovnání.

Třetí třetina začala pro Třebíč opravdu nešťastně. Nejprve nedokázali pokrýt protiútok domácích a následně ve své vlastní přesilovce zaváhal Mátl - 5:3 pro Svitavy. Přesto se však Snipers dál tlačili do zakončení, byli nebezpeční, nicméně nedokázali proměnit své vyložené brankové příležitosti, zatímco Svitavy hrající s lehkostí proměnily další šance a rozhodly o své druhé výhře.

3. a 4. utkání série odehrají Snipeři ve své domovské hale na Hájku v sobotu 14.3. od 18:00 hod. a v neděli 15.3. od 14:00 hod. Pokud třebíčští florbalisté chtějí odvrátit sestup do divize, musí zlomit prokletí této sezóny a začít vítězit. Bohužel, kvůli situaci s šířící se epidemií koronaviru se obě utkání odehrají bez divácké podpory a Snipeři musí spoléhat jen a pouze na svoje síly.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: " Věděli jsem, že to bude o tom, kdo dá čtvrtou branku. Tu dal soupeř, který si pak utkání ohlídal"

Branky (asistence) Snipers: 13. Žák (Machálek), 28. Benáček (Malich), 35. Kuželka (Malich)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Blaha, Homolka, Machálek, Mátl, Picmaus, Rezek, Štveráček - Benáček, Dlabač, Janata, Kelbler, Kuželka, Malich, Salák F., Žák

rozhodčí:Daniel Bartošek - Michal Bartošek   vyloučení: 5 : 1 využití: 1 : 0;

střely na branku: 32 : 24