Nepovedená generálka na play-down

Snipers logo horiz

Snipers Třebíč – FBC Letka Toman Finance Group 5:12 ( 2:5, 2:1, 1:6)

Závěrečné kolo základní části již nemohlo nic změnit na skutečnosti, že třebíčští Snipeři budou v nadstavbě bojovat o udržení Národní ligy. Posledním soupeřem dlouhodobé části jim byli florbalisté ostravské Letky.

První dvacetiminutovka začala velkou aktivitou hostů, Snipeři měli velké problémy se zachycováním přesných kombinací hostů a brzy se tato skutečnost projevila na skóre zápasu. Na začátku 4. minuty prohrávali Snipeři o dva góly po velmi podobných skrytých střelách z úhlu. V šesté minutě po rychlém protiútoku a skvělém vyvezení Machálka zařídil snížení domácích Halama. Za chvíli hosté dokonale vymíchali třebíčskou obranu a vedení o dvě si vzali zpět. O tři to bylo v 16.minutě, když Letka po 15.vteřinách zužitkovala přesilovku při vyloučení Rezka. Vzápětí měli výhodu přesilovky Snipeři a naložili s ní stejně, zásluhou F.Saláka – 2:4. Žel brankou do šatny ještě hosté upravili skóre v poslední minutě úvodní části.

Ve druhé třetině Snipeři výrazně zlepšili přistupování k soupeři. Navíc jim „pomohli“ i hostující hráči svou nedisciplinovaností. Dvouminutovou přesilovku Snipeři ještě nevyužili, ale po jejím konci zužitkoval přihrávku Mátla Halama. Potom byl za píchnutí soupeře holí vyloučen hostující West a domácí měli výhodu pětiminutové přesilovky. Tu však využili pouze jednou zásluhou Benáčka. Počet hráčů na hřišti se poté vyrovnal při vyloučení Blahy, Letce menší počet hráčů na ploše vyhovoval více a přidala šestý gól.

Do závěrečné části vstupovali Snipeři tedy s dvoubrankovým mankem, ale s odhodláním pokusit se ještě vývoj utkání otočit. Hostující zkušený tým byl ovšem proti. Ostrava brzy přidala sedmý gól a Snipeři další gólovky soupeři usnadňovali kupením chyb v obranné hře. Na ostravský gólostroj dokázali reagovat už jen jednou a místo aby se pozitivně naladili na existenční sérii play-down, musí na poslední utkání v základní části co nejrychleji zapomenout.

Soupeřem Sniperů v play-down bude 9. tým tabulky NL – FbK TJ Svitavy. Třebíčští sérii, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, začínají dvěma zápasy na půdě soupeře v sobotu 7.3. a v neděli 8.3.2020. 3. a 4. utkání odehrají třebíčští florbalisté ve sportovní hale města Třebíče na Hájku o týden později 14. a 15.března. Případná další utkání jsou na programu 22.3. ve Svitavách, 29.3. v Třebíči a 1.4. ve Svitavách.

Vítěz série play-down hraje baráž NL, poražený série play-down sestupuje do Divize.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: " Nevyšel nám úvod utkání, poté jsme se zvedli a předváděli dobrou hru. Klíčovým bodem utkání byla nešťastná branka na 4:6. Od tohoto stavu si hosté utkání pohlídali. Děkujeme divákům za podporu a soupeři za utkání.."

Branky (asistence) Snipers: 6. Halama (Machálek), 18. F.Salák (Mátl), 31. Halama (Mátl), 35. Benáček (Žák), 54. Kuželka (Dlabač)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala – Blaha, Homolka, Machálek, Mátl, Picmaus, Rezek, Štveráček - Benáček, Blažek, Dlabač, Halama, Kelbler, Kuželka, Malich, Salák D., Salák F., Vlach, Žák

rozhodčí: Jan Beránek, Jaroslav Přibyl   vyloučení: 5 : 2 + Petr West ČK1 využití: 2 : 3;

střely na branku: 28 : 31