Jedna vlaštovka jaro nedělá… Přivolá další ???

Snipers logo horiz

Snipers Třebíč – Aligators Klobouky Teamstore.cz 9:5 ( 1:2, 5:1, 3:2)

V předposledním kole základní části Národní ligy přivítali Snipeři Aligátory z Klobouků. Domácí tým se díky nepříznivému vývoji už od minulého kola připravuje na záchranářské boje v play-down. Hostujícím Aligátorům v tomto zápase ještě naopak šlo o účast v play-off.

První třetinu začali lépe hosté, kterým se rychle podařilo vstřelit dvě branky střelami ze střední vzdálenosti. Domácí tým byl zaskočen, dlouho se mu nedařilo dostat se na dostřel soupeřovy svatyně a do potřebného tempa hry. Až ve 13. minutě dobře zamířil David Salák a snížil na rozdíl jediné branky.

Druhá část přinesla výrazně zlepšený výkon Snipers. Třebíčským se rychle podařilo skóre otočit na 3:2 a najednou jako by v modrých dresech byl na hrací ploše jiný tým. Hosté ale také rychle zareagovali a srovnali. Pohoda na holích Sniperů však měla trvalejší ráz. Díky Štveráčkovi, Vlachovi a dobře hrající Halamovi měli domácí během chvíle k dispozici komfortní náskok 6:3.

Závěrečný díl napínavého utkání přinesl zvýšenou aktivitu hostů. To se projevilo hned v úvodu třetiny, když záchrannou brzdu musel v poslední chvíli zatáhnout Halama a hosté dostali výhodu trestného střílení. Domácí gólman Bazala se ale nenechal opít rohlíkem a zmařeným nájezdem odčinil poněkud lacinější gól za svými zády z úvodu utkání. V pohodě hrající Snipeři naopak dokázali navýšit náskok na 7:3, když se po krásné souhře trefil Mátl. Hosté však hráli dál naplno a odměnou jim byli dva góly, které zdramatizovaly utkání. Veškeré snahy o vyrovnání v závěru rázně utnul dvě góly domácí kapitán Žák a Snipeři si po dlouhé době užili pocit vítězství.

Cesta, která je před nimi, je však stále dlouhá.Třebíčští se musí soustředit a připravovat na sérii o udržení. Ještě ale čeká závěrečné kolo základní části, které Snipeři odehrají na domácím hřišti v sobotu 29.2 od 18:00 proti druhému celku tabulky FBC Letka Ostrava.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: " Dnes jsme si řekli, že nejhorší třetinou musí být ta první, abychom měli čas se zápasem něco udělat a ono to tak bylo. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu."

Branky (asistence) Snipers: 14. D.Salák (Žák), 22. Benáček (Dlabač), 24. Halama (Machálek), 35. Štveráček (Picmaus), 38. Halama (Blaha), 39. Vlach (Mátl), 51. Mátl (Vlach), 58. Žák (Malich), 59. Žák (Malich),

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Picmaus, Štveráček, Blaha, Machálek, Homolka Mátl – Žák,Salák F., Salák D., Benáček, Halama, Malich, Dlabač, Vlach, Blažek, Kuželka

rozhodčí: Petr Herman - Daniel Nejedlo   vyloučení: 1 : 2   využití: 1 : 1;

střely na branku: 33:24