Tradiční snaha, tradiční naděje, tradiční zklamání…

Snipers logo horiz

Snipers Třebíč – FbK Horní Suchá   4:5 ( 2:1, 2:0, 0:4)

Ve 20. kole Národní ligy přicestoval do Třebíče tým Fbk Horní Suchá, aby zde změřil síly s domácím celkem. Horní Suché šlo o play off , domácí se naopak pomalu, ale jistě připravují na play down a tento zápas chtěli pojmout, jako dobrou přípravu.

První třetina začala ve svižném duchu. Domácí byli hodně na balónku a tvořili hru, zatímco hosté hráli spíše zataženěji a čekali na chyby Sniperů. První gólové slovo patřilo Třebíči, když Černého střelu chytře tečoval Kelbler. Odpověď přišla do 4 minut a bylo srovnáno. Když už to vypadalo, že první třetina skončí remízou, ukázal svoje kouzla Mátl a pro Malicha už nebyl problém skórovat.

Druhá část byla ze strany Snipers nejpovedenější. Dobře drželi balónek a dokázali využívat chyby v obraně soupeřů. Nejprve se v dobře zahrané přesilové hře znovu trefil Malich a o několik minut později stál na správném místě Kelbler. Zvýšil náskok domácích na třígólový rozdíl a slušně zaplněná třebíčská hala čekala na pohodový závěr utkání.

Závěry zápasů však v letošní sezóně Sniperům nejdou a potvrdilo se to i tentokrát. Třetí třetina přinesla již tradiční kolaps v hlavách třebíčských hráčů, kteří z nepochopitelného důvodu přestali dělat to, co fungovalo a naopak začali zbytečně chybovat a faulovat. Dovolili tak Horní Suché vrátit se do hry. Hořký úděl domácích byl završen 5 minut před koncem, kdy hosté překlopili skóre na svoji stranu a Snipeři již prakticky rezignovali.

Předposlední utkání základní části odehrají florbalisté Třebíče na domácím hřišti v sobotu 22.2. od 18:00 proti týmu Aligators Klobouky.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: "Opět stejná písnička. Utkání vedeme a dominujeme a v poslední třetině se nám rozklepou kolena a opět o vítěztví přijdeme. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů."

Branky (asistence) Snipers: 7. Kelbler (Černý), 20. Malich (Mátl), 31. Malich (Mátl), 38. Kelbler (Dlabač)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Picmaus, Mátl, Černý – Žák, D.Salák, Malich, Benáček, Dlabač, Hobza, Kelbler, Vlach, Janata, Halama

rozhodčí: Lukáš Ležák, Martin Ležák

vyloučení: 3 : 1   využití: 1 : 1;

střely na branku: 27:24