Bojům o udržení se Snipeři nevyhnou

TROOPERS  -  Snipers Třebíč    11:4 ( 5:0, 4:4, 2:0)

Tři kola před koncem základní části Národní ligy-východ už třebíčští florbalisté nemohou nic změnit na skutečnosti, že i v této sezóně budou hrát o záchranu třetí nejvyšší soutěže. Definitivně o tom rozhodla jejich porážka na půdě letošního suveréna soutěže v 19. kole.

Hned první třetina ukázala, proč jsou Troopers s přehledem první v tabulce ligy když drželi zcela pevně otěže zápasu ve svých rukou. Třebíč nebyla schopná odpovědět na chytrou hru soupeře a bylo jasné, že tento zápas bude pro Snipery velmi dlouhý. Po první třetině svítilo na výsledkové tabuli pro hostující mužstvo velmi nelichotivé skóre 5:0.

Ve druhé části se Snipers přeci jen odvážili více tvořit hru, nebýt zbytečně ukvapení v rozehrávce a efekt se dostavil, když alespoň co se výsledku týče, byli Troopers vyrovnaným celkem. Ti sice dál vládnuli zápasu, ale dovolili třebíčským vstřelit 4 branky. Stejnou měrou však odpovídali i domácí a tak byl brankový rozdíl stále pětigólový.

Třetí třetina se nesla již spíše v duchu dohrávání zápasu. Snipeři se ještě sice snažili o další góly, ale na evidentní kvalitu a pohodu Troopers nenašli zbraň a v závěru navíc ještě dvakrát inkasovali.

Třebíčští se tak již musí soustředit a připravovat na sérii o udržení. Hrací systém play-down je oproti loňskému navíc pozměněn. Hraje se jen jedna série na čtyři vítězná utkání. Poražený v sérii přímo sestupuje do divize a vítěz se střetne s poraženým z finálové série divizního play-up v baráži o místo v Národní lize. Ještě však čekají závěrečná tři kola základní části, která Snipeři odehrají na domácím hřišti. V sobotu 15.2. od 17:00hod. jim bude soupeřem FbK Horní Suchá, 22.2. od 18:00 Aligators Klobouky a 29.2 od 18:00 FBC Letka Ostrava.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: "Utkání bylo rozhodnuto po první třetině, když si domácí vytvořili rozhodující náskok. Myslím, že některé zákroky si mohli odpustit. Děkujeme soupeři za utkání.."

Branky (asistence) Snipers:21. Žák (D.Salák), 25. Štveráček (Mátl), 37. Machálek (F.Salák), 39. Dlabač (Žák)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Homolka, Machálek, Blaha – Mátl, Benáček, Dlabač, Hobza, Kelbler, Kuželka, Malich, Salák F., Salák D., Žák

rozhodčí: Petr Števček a Radek Števček

vyloučení: 2 : 2   využití: 1 : 0;

střely na branku: 31:29