Nepříjemná tradice zůstala zachována

Snipers Třebíč - FBC Hranice 4:5p ( 2:0, 2:2, 0:2, 0:1)

18. kolo Národní ligy-východ odehráli třebíčští Snipeři před vlastními diváky proti druhému celk tabulky FBC Hranice. Díky svému nelichotivému postavení v tabulce nebyli rozhodně favority zápasu, ale právě díky skutečnosti, že už do konce základní části mnoho kol nezbývá, vyvstala nutnost pokusit se bodovat i proti celku z popředí tabulky…

Do zápasu vstoupili lépe Snipeři a ve čtvrté minutě se ujali vedení zásluhou Malicha. Hraničtí se následně sice pokoušeli o atakování branky domácího gólmana Brestovského, domácí obrana ale pracovala spolehlivě a hostující útoky se ještě v zárodku měnily na kontry Sniperů. Obraz hry byl po celou první třetinu stejný – domácí měli více ze hry a nestranný divák si musel klást otázku: „Jak je možné, že jsou Snipeři poslední…?“. Třebíčští navíc svůj tlak korunovali gólem do šatny, když si junior Benáček po první neúspěšné střele krásně vykroužil na střed a nedal Holčíkovi v bráně Hranic nejmenší šanci.

Druhá část pokračovala ve stejném stylu. Snipeři tlačili a jednotlivé výpady hostů zachytávali už v samotném zárodku. Momentální pohodu v modrobílých řadách dokumentovalo i oslabení díky vyloučení Benáčka. Snipeři Hranice prakticky k ohrožení své brány nepustili. Jak naložit s početní výhodou ukázali domácí vzápětí, když následnou přesilovku Sniperů ukončil gólem na 4:0 Halama. Chvíli na to zabránil gólman Hranic pátému gólu jen reflexivním zákrokem helmou. A od této chvíle se obraz hry postupně začal měnit. Hraničtí vysunuli své napadání až na celou plochu hřiště a začali dotahovat. Ve 34, minutě domácí špatně pokryli kanonýra Velecha – 4:1. Za chvíli využil přečíslení ke druhému gólu v domácí síti Mikel. Nicméně hra byla vyrovnaná, Snipeři se stále snažili vedení navýšit, ale hosté byli nebezpečnější a Brestovský několikrát musel ukazovat svoje umění.

Třetí třetina začala pěkně zostra. Hned v jejím úvodu přehnal svůj důraz Filip Salák a nabídl hostům výhodu přesilovky. Hranice se nejdříve zastřelovaly, když rozezvonily tyčku Brestovského svatyně, o chvíli později však už mířil přesně Mikel a bylo to rázem „na dostřel“. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, diváci se nenudili. Přišla však 48. minuta a při zprvu nenápadné akci musel faulem před brankou domácích hasit Homolka. Tresné střílení pro hostující tým. Jak naložit s touto příležitostí Sniperům názorně ukázal Velech. Žádné tanečky okolo míčku, žádné prudké pohyby…Několik přehození míčku zleva doprava a následně lehké bekhendové přelobování Brestovského zařídilo srovnání stavu. Snipeři ale zareagovali nejlépe, jak mohli. Zamkli hosty před jejich bránou s cílem vrátit vedení na správnou stranu. Jenže chyběla střelba a navíc se na hole Sniperů vkradla nervozita a chyběl patřičný klid.

Následné šesté prodloužení s už klasickým průběhem. Buly vyhrávají hosté a ihned odvolávají gólmana. Třebíčská trojka se ale solidně brání a po zisku míčku se Snipeři pokusili o totéž. Brestovského nahrazuje další hráč a 4 na 3 hrají domácí. Bohužel jen okamžik. Při nepřesném zpracování Snipeři o míček přicházejí a pohroma je dokonána – Vraj do prázdné klece – 4:5.

Tato sezóna je pro Snipery naprosto frustrující… Šesté utkání prohrané v prodloužení, navíc ve čtyřech z nich ztracené vedení v posledních minutách základní hrací doby. Prostě nevydrží s koncentrací do úplného závěru. Navíc chybí úspěšná střelba. To je hlavní odpověď na otázku z úvodu tohoto článku. Proto jsou momentálně Snipeři tam, kde jsou a nic na tomto konstatování nemění ani fakt, že herně jsou minimálně na stejné úrovni jako celky z horních příček tabulky NL. Další příležitost k bodovému obrození budou mít Snipeři v neděli 9.2.2020 kdy od 18:00hod nastoupí v Tuřanech proti vedoucímu celku tabulky TROOPERS. Ale v tomto případě to bude přetěžké. Domácí totiž v této sezóně v základní hrací době ještě neprohráli!

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: "Do utkání jsme vstoupili dobře a prakticky celý zápas jsme diktovali tempo hry. Bohužel opět se projevila naše stará bolest a neunesli jsme vedení v hlavách a tak nám zbyli opět oči pro pláč."

Komentář trenéra FBC Hranice Marka Hlocha: Hororová první třetina. Kluky bych chtěl pochválit, že se nevzdali, nepoložil je průběh utkání a vrátili se do zápasu. Soupeř odehrál velmi pěkné utkání a upřímně zasloužil si asi více než jen jeden bod. Ještě jednou děkuji mým hráčům, ve třetí třetině ukázali neuvěřitelnou bojovnost a chuť zvítězit. Děkuji soupeřům za férové utkání.“

Branky (asistence) Snipers: 4. Malich (Picmaus), 20. Benáček (Homolka), 27. Blažek (Dlabač), 32. Halama (Salák F.)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Homolka, Machálek, Picmaus – Blažek, Mátl, Žák, Dlabač, Halama, Janata, Malich, Salák F., Salák D., Benáček,

rozhodčí: Luděk Franc - Václav Patera

vyloučení: 2 : 1     využití: 1 : 1;

střely na branku: 21:20