Sniperům to prostě „nelepí“…

FbK TJ Svitavy - Snipers Třebíč 5:4 ( 2:0, 1:1, 2:3)

V 17. kole Národní ligy Východ vycestovali florbalisté Snipers Třebíč do Svitav, aby se pokusili zlomit pro ně nepříznivý vývoj ve třetí nejvyšší soutěži.

Úvod zápasu byl ze strany Třebíče velmi ospalý a nutno přiznat, že Svitavští měli více ze hry a byli lepším týmem. Ze své aktivity domácí vytěžili i vedoucí branku zápasu, když Hynek využil zaváhání Sniperů při standardní situaci. Svitavy dál předváděly lepší florbal a odměnou jim byla další branka, která padla po přečíslení 2 na 1.

Druhá třetina začala opět lepší hrou Svitav, kteřé díky dobrému napadání rychle získávaly balónek a dostávaly Třebíč pod tlak. Ten vyústil už ve třetí branku domácích. V polovině zápasu jako by se však něco změnilo a hosté se dostávali čím dál víc do brankových situací. Odměnou jim byla přesilová hra a následný gól Filipa Saláka.

Závěrečná část začala pro Třebíčské hodně nešťastně, když rozhodčí vyloučili Štveráčka za hru rukou. Přesilovku dokázaly Svitavy využít v poslední vteřině. Přišla však rychlá odpověď z hole Žáka, která opět dostala Snipery do tlaku. Třebíč věřila, že může utkání zdramatizovat a jejich důvěra se projevila o chvíli později, když svůj faul odčinil Štveráček. Čtyři minuty před koncem ale díky závaru v hostující třetině padl další gól domácích a utkání se zdálo být již rozhodnuté. Poslední naději však vykřesal Dlabač dorážející střelu Halamy. Závěr třetiny však už gól nepřinesl a Svitavy si tak připsaly další důležité body, zatímco Třebíč další těsnou porážku.

Před závěrem základní části soutěže tak Snipeři stále dřepí na posledním místě a před sebou mají závěrečných pět kol převážně se soupeři z opačného pólu tabulky. V následujícím kole přivítají na svém hřišti městské sportovní haly na Hájku druhý celek soutěže, FBC Hranice, v sobotu 1.2.2020 od 16:00hod.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Viděli jsme bojovné a vcelku vyrovnané utkání, kdy první polovinu zápasu byli lepší domácí, druhou polovinu zápasu my. Bohužel domácí byli o branku šťastnější. Děkujeme soupeři za utkání.

Branky (asistence) Snipers:31. F.Salák (Žák), 45. Žák (F.Salák), 52. Štveráček, 58. Dlabač (Halama)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Blaha, Machálek, Picmaus – Žák, Dlabač, Halama, Malich, Salák F., Benáček, Hobza

rozhodčí: Beránek Jan, Přibyl Jaroslav

vyloučení: 3 : 2     využití: 1 : 1;

střely na branku: 26:34