Opravdu se to opět stalo?...

nikolas

Snipers Třebíč - Spartak Pelhřimov 7:8p ( 3:3, 2:2, 2:2, 0:1)

Utkání 16.kola Národní ligy věnovali Snipeři malému Nikolasovi Jarošovi. Derby pro Nikolase přišlo podpořit i hodně florbalových fanoušků a tak byla výborná atmosféra v hale na Hájku zaručena. Záštitu nad utkáním převzala a akci svojí přítomností podpořila i paní senátorka Hana Žáková. Po úvodním nástupu týmů, které doprovodili malí Snipeříci, na hrací plochu, předali zástupci klubu Snipers Třebíč rodičům malého, nemocného Nikolase symbolický šek na 10 000Kč. Tuto sumu darují florbalisté rodině, na pomoc v její těžké životní situaci.

V samotném utkání se domácí florbalisté se brzy Malichem ujali vedení, Pelhřimov ale vzápětí srovnal. Ještě v téže minutě rozjásal domácí diváky Vlach a za necelou minutu Blažkova branka znamenala dvoubrankové vedení Sniperů. Jenže přesně za dalších 60 vteřin skončila Mátlem tečovaná pelhřimovská střela za zády bezmocného Brestovského. V šesté minutě zápasu pak ale srovnal Fučík a ukončil tak divokých úvodních šest minut. Následně se hra gólově uklidnila a oba týmy spolu sváděly tuhý boj. Šancí mnoho nebylo a smírným stavem první část skočila.

Do druhé třetiny šli domácí se změnou ve svém brankovišti, když Brestovský požádal o vystřídání a mezi tři tyče přišel Bazala. Vyrovnaná hra pokračovala i nyní. Ve 26.minutě přišlo první vyloučení v zápase, bohužel na straně domácích byl příliš horlivý Halama a jeho sekání využil Pelhřimov ke skórování, byť v poslední vteřině vyloučení. Ještě v téže minutě měl Halama možnost nápravy, ovšem při trestném střílení netrefil branku hostujícího týmu. To už ovšem neplatilo za chvíli. Třebíčský obránce Blaha se odhodlal ke střele z levé strany, našel místo mezi tyčkou a gólmanem Kuchařem a srovnal. Gólová houpačka ale neměla konce. Za chvíli už opět Snipeři prohrávali díky spolupráci Běhounka s Brotánkem. Snahu o opětovné srovnání domácím ztížil Halama svým druhým, totožným faulem. Modrobílí se tentokrát ubránili, i když při nich stálo štěstí a v bráně v těchto okamžicích skvělý Bazala. Naopak se přesilovka Spartaku nakonec ukázala jako výhoda pro Snipery, když v oslabení po pěkném individuálním úniku skóroval Žák. Podruhé se tak šlo do šatny opět za nerozhodného stavu.

Ve třetí čáti oba týmy pokračovaly v náročném fyzickém florbale. Ve 45. Minutě si asi domácí Halama vzpomněl, že v oslabení umí Snipeři občas i střílet góly a vyrobil své třetí vyloučení, opět za sekání. Pomohlo to… V polovině oslabení zakombinovali Malich s Vlachem a rázem bylo vedení na straně Sniperů. Vyloučení zvládnuté a domácí se nadechovali k náporu, který by jim přinesl kýžené a drahocenné tři body. Jenže hosté byli proti. Konkrétně Knězů - 6:6. Oba týmy hrály na hranici možností a výborně jim sekundovali i fanoušci obou stran podporovaní svými bubeníky. V polovině třetiny se opět zaskvěl Bazala, když vychytal nebezpečný únik dvou Pelhřimovských. Na druhé straně se tak ovšem za chvíli nevedlo jeho protějšku Kuchařovi, který podcenil pomalu dobíhající míček, ale hlavně rychlost sprintujícího Kelblera, který byl u míčku dříve než vybíhající pelhřimovský gólman a bezpečně zavěsil do prázdné kasy. Snipeři tedy opět vedli a vše směřovalo k napínavému závěru. Zdálo se, že Snipeři už vítězství nepustí. Zvláště, když byl na závěrečnou dvouminutovku vyloučen pelhřimovský Sláma a domácí měli utkání v klidu dohrát při přesilovce… Jenže. Z přesilovky se odehrálo 20 vteřin, domácí se vůbec nedostali do útočného pásma, navíc na levé straně obrany zapomněli volného Knězů a jeho umístěná střela prošla Bazalovi kolem hlavy do sítě. Domácí už se nevzpamatovali. Hosté v prodloužení po návratu Slámy z trestné a při vhazování v obranném pásmu Sniperů odvolali gólmana a ve čtyřech hráčích v poli třebíčskou trojici dokonale rozebrali.

Snipeři tak v této sezóně již popáté padli v prodloužení a ještě více si zkomplikovali svoji již tak těžkou pozici na konci ligové tabulky. Do závěrečných šesti kol jdou z poslední pozice se ztrátou čtyř bodů na předposlední Opavu a na osmou příčku vysněného play-off jim schází bodů šest. Příští, 17. kolo NL odehrají Snipeři ve Svitavách v sobotu 25.1.2019 od 20:00hod. On-line přenos můžete sledovat zde: https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-272999.htm.

Velká škoda ztracených bodů, ale Snipeři ukázali, že srdce mají na pravém místě a všichni věříme, že jsme rodině malého Nikolase alespoň malinko pomohli.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Opět jsme ztratili dva body za vítězství díky chybě v naší přesilové hře, kdy jsme soupeři darovali vyrovnání. V prodloužení byl soupeř šťastnější. Děkujeme divákům za podporu, soupeři za zápas

Branky (asistence) Snipers:2. Malich (Vlach), 3. Vlach (Halama), 4. Blažek (Žák), 29. Blaha (Halama) 34. Žák (Štveráček) 46. Vlach (Malich) 51. Kelbler (-)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský, od 21.min. Bazala – Mátl, Štveráček, Blaha, Homolka, Picmaus – Žák, Salák D., Blažek, Vlach, Halama, Malich, Hobza, Salák F., Kelbler, Benáček, Nestrojil

rozhodčí: Jaroslav Štolc a Pavel Urbánek

vyloučení: 3 : 1     využití: 0 : 1;   branky v oslabení: 2 : 1

střely na branku: 15:23