Po dlouhé době poznali Snipeři chuť vítězství

Snipers Třebíč - S.K. P.E.M.A. Opava 5:3 ( 2:1, 2:1, 1:1 )

K poslednímu kolu letošního roku se mužský A tým vracel na domácí palubovku po dlouhé šňůře pěti venkovních utkání. Utkání Snipeři pojali, v souladu s datem v kalendáři jako předvánoční, a tak každý z diváků obdržel při vstupu do hlediště symbolický dárek. Ještě před samotným utkáním bylo divákům oficiálně představeno nové klubové logo. Po nástupu týmů na hrací plochu potom byl za 100 odehraných utkání v A týmu klubovou plaketou oceněn obránce Jan Homolka. Do sestavy třebíčského celku se po roce a půl vrátil z brněnských Bulldoků Martin Žák, který ve zmíněném klubu odehrál jednu sezónu v nejvyšší české lize a v právě probíhající sezóně ještě stihnul nasbírat zkušenosti v sedmnácti utkáních 1. ligy. První letošní start v Národní lize si také odškrtnul Ondřej Blažek, kterého trvale brzdí pracovní povinnosti mimo kraj Vysočiny.

Vstup do utkání zvládli lépe domácí. Už v páté minutě svítil na světelné tabuli stav 2:0. Skóre otevřel Štveráček po souhře s Mátlem. Navazoval Blažek po asistenci Žáka. V úvodní třetině už se domácí neprosadili, nicméně hru kontrolovali poměrně s přehledem a více jak 160 diváků nemuselo litovat, že v tento předvánoční čas zavítali do městské haly na Hájku. Před prvním odchodem do šaten ještě Blažek staronově ukázal, jak využít váhy svého těla a za hrubost nafasoval dvě minuty. Početní výhodu zužitkoval Repček a ztenčil tak gólový náskok domácích na nejtenčí možnou hranici.

Tak jako úvodní třetinu, tak prostřední část dokázali domácí podchytit bravurně. Mimo obranou fázi dále šperkovali přechod na útočnou polovinu a hru v soupeřově pásmu. Opavští dokázali sice nešťastnou tečí a dorážkou Kocura vyrovnat, ovšem z nadšení a vůle Sniperů tím vůbec neukrojili. Domácí dál aktivní hrou přehrávali soupeře z Moravskoslezského kraje, který taktéž předváděl pohledné kombinace, avšak k finálnímu zakončení se nedostával. Odměnou za aktivitu bylo strnutí vedení na domácí stranu v 34. minutě po střele Žáka na vzdálenější vikýř. Na konci prostřední části vracel dvougólový náskok mladý Benáček.

Do posledního dějství se vstupovalo velmi opatrně na obou stranách. Pema s napadáním nikam nespěchala, i když domácí rozehrávku nechala zatahovat až za vlastní bránu. Jedna strana čekala na chyby, druhá byla trpělivá. Spíše hra na nervy soupeře. Jako první se po přísném vyloučení Machálka šli znovu bránit domácí. Toto početní oslabení ale zvládli bez problému. Do hry se následně dostal i junior Buchtela. Ve 49. minutě si šel posedět hostující Petlach a Snipeři poprvé okusili výhodu přesilové hry. Domácí se do zakončení netlačili a spíše kontrolovali balónek a nechali plynout čas. Po vyrovnání počtu hráčů se však už muselo něco začít dít. Opavští vytáhli své napadání na celou délku hřiště a ze zvýšeného tlaku těžili v 54. minutě. Skrytá střela Rychlého ze středu hřiště, 4:3. Hlubokým napadáním se ale též hosté dopouštěli drobnějších faulů, na což čtyři minuty před koncem doplatil Pavelek. Dvě minuty za bránění ve hře. Snipeři stejně jako v přechozí přesilové hře pouze kontrolovali čas a spíše čekali na stoprocentní šanci k zakončení, než aby riskovali ztrátu míčku. Dvě minuty před koncem utkání se Pema vrátila do pěti hráčů a hned na to odvolávala brankáře. Tento tah využil o 48 vteřin později navrátilec Žák a druhým gólem rozhodl o konečném stavu utkání.

Třebíč naposled naplno bodovala ve čtvrtém kole proti ostravskému MWILu a nutno podotknout, že tyto body jsou velmi cenné vzhledem k dosti vyrovnanému průběhu soutěže.

Další utkání odehrají Snipeři v Třebíči až za dlouhé tři týdny 18.1.2020 od 18:30hod. proti regionálnímu rivalovi z Pelhřimova. Tento zápas věnují florbalisté, v rámci každoroční dobročinné akce „DERBY PRO…“ malému, těžce nemocnému chlapci Nikolasovi Jarošovi.

Před tím ovšem přejí všichni hráči, trenéři a vedení Snipers Třebíč krásné prožití svátků vánočních a šťastný vstup do nového roku 2020.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Opavou to začalo a doufám, že Opavou to skončilo. Mám na mysli naši černou sérii bez vítězství. Dnešní utkání bylo velmi bojovné a před domácími tribunami jsme chtěli více než hosté. Děkujeme fanouškům za podporu, soupeři za utkání a šťastné a veselé.

Branky (asistence) Snipers:4. Štveráček (Mátl), 5. Blažek (Žák), 34. Žák (Machálek), 40. Benáček (Homolka), 59. Žák (Salák D.)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Rezek, Machálek, Blaha, Mátl, Homolka, Picmaus – Žák, D.Salák, Blažek, Malich, Kuželka, Štveráček, Hobza, F.Salák, Kelbler, Benáček, Buchtela, Svoboda

rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík

vyloučení: 3 : 2     využití: 0 : 1;

střely na branku: 27:25