Při těžké situaci Sniperů je bod z Ostravy málo

1.MVIL Ostrava - Snipers Třebíč 3:2p ( 1:1, 1:0, 0:1, 1:0 )

Ve 14. kole Národní ligy Východ vycestovali Snipers Třebíč do Ostravy, aby zde již podruhé v sezóně změřili s domácím celkem 1.MVIL, který v minulé sezóně sestoupil z 1. ligy.

Úvod zápasu byl z obou strany velice opatrný. Prvním celkem, který udělal chybu byli hostující Snipers, když jasnou gólovou šanci zmařil Benáček a třebíčští byli potrestáni trestným střílením. To bylo bezpečně proměněno a domácí se ujali vedení. Spokojenost domácích však trvala necelé dvě minuty, když se na druhé straně tvrdou ranou prosadil Kelbler. Zbytek třetiny byl pro diváka poněkud neatraktivní a skóre se již neměnilo.

Druhá třetina začala opět nesoustředěným výkonem Sniperů a skóre se po 7 minutách hry překlopilo zase na stranu domácích. Poté však Třebíčští zvýšili aktivitu a průběh hry byl víceméně o dobývání ostravské brány. Jenže domácí držel skvěle chytající brankář a počet branek se nezměnil.

Třetí část začali Snipeři s Mátlem v obraně a jejich hra nabrala ještě rychlejší spád a přesnější rozehrávku. Po jedné z rychlých akcí se s trochou štěstí prosadil sám Mátl a modrobílí cítili šanci na obrat. Ten mohl přijít dvě minuty před koncem, ale Malich ve stoprocentní šanci selhal.

Prodloužení nabídlo hru vabank od domácích, kteří odvolali brankáře a hráli v poměru 4:3. Tento fakt se ukázal jako rozhodující, když rozhodli utkání pěknou střelou pod břevno.

V následujícím 15. kole se Snipeři po pětizápasové šňůře venkovních utkání konečně vrací na domácí půdu městské haly na Hájku, kde v neděli 22.12.2019 od 17:00 hod přivítají Snipeři soupeře z Opavy. Utkání se koná v předvánočním čase a tak mají třebíčští florbalisté připravenou pro každého návštěvníka zápasu malou pozornost.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Utkání nebylo moc pohledné, ale za to velmi bojovné a vyhrocené. Škoda, že se utkání místy zvrhlo v zápasy sumo.

Branky (asistence) Snipers:8. Kelbler (Salák F.), 44. Mátl (Machálek)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský – Rezek, Machálek, Blaha, Štveráček, Homolka, Picmaus – Benáček, Janata, Malich, Dlabač, Salák D., Mátl, Hobza, Salák F., Kelbler, Svoboda

rozhodčí: Roman Sladký a Tomáš Brus

vyloučení: 2 : 2     využití: 0 : 0;

střely na branku: 30:21