Černá série pokračuje

FBC Vikings Kopřivnice - Snipers Třebíč 8:4 ( 1:1, 4:2, 3:1 )

Třinácté kolo Národní ligy – Východ poslalo třebíčské florbalové Snipery do Kopřivnice, kde je čekal domácí celek, momentálně další ze sousedů ze spodní části tabulky.

Třebíčští do utkání vstoupili dobře a po třech minutách se ujali vedení, díky šťastné trefě Nestrojila. Vedení trvalo 10 minut, kdy nekompromisní ranou domácí srovnali. Snipeři se mohli opět ujmout vedení, ale Mátl svůj nájezd proměnit nedokázal a po první třetině bylo skóre vyrovnané.

Druhá část byla ve znamení velkých taktických chyb Snipers, které domácí nelítostně trestali a díky tomu se po sedmi minutách hosté dostali už do tří gólového manka. Velice nepříznivý stav zmírnili na chvíli Dlabač s Homolkou, ale domácí opět odpověděli a po konci druhé třetiny bylo skóre 5:3.

Třetí třetina přinesla ovšem za strany Třebíčských spíše křeč, než nějaký větší tlak, domácí vcelku pohodlně bránili a Snipeři si příliš gólových příležitostí nevytvořili. Výjimkou byla střela Mátla, která zapadla za tyčku. Celkově však zápas znamenal další zmar a další zbytečnou porážku.

V následujícím kole ukončí Snipeři pětizápasovou šňůru venkovních utkání v Ostravě, kde se v sobotu 14.12.2019 od 20.hod. střetnou s týmem 1.MVIL Ostrava. V posledním utkání kalendářního roku 2019 pak o týden později, v neděli 22.12. od 17:00 hod, přivítají Snipeři na svém hřišti městské haly na Hájku soupeře z Opavy.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Úspěšnost v zakončení, to je náš hlavní problém a to s čím se potýkáme delší dobu a co nás trápí. Bohužel pořád stejná písnička. Děkujeme domácím za utkání.

Branky (asistence) Snipers:4. Nestrojil (Blaha), 30. Dlabač (Mátl), 39. Homolka (F.Salák), 54. Mátl (Štveráček)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala – Homolka, Machálek, Blaha, Štveráček – Dlabač, Janata, Mátl, Benáček, Salák D., Šípka, Svoboda, Salák F., Nestrojil

rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský

vyloučení: 2 : 4     využití: 2 : 0;

střely na branku: 30:23