Chybělo pět vteřin…

FBK Spartak Hluk - Snipers Třebíč 7:6pp ( 1:2, 3:2, 2:2, 1:0 )

Ve 12. kole Národní ligy Východ vycestovali florbalisté Snipers Třebíč do Hluku, aby zde již podruhé v sezóně změřili síly s domácím celkem.

Do úvodu zápasu vstoupili lépe hostující hráči z Třebíče a odměnou jim bylo v polovině třetiny dvougólové vedení, o které se postaral šikovnou tečí Benáček a chytrou střelou Halama. Domácí stačili do konce třetiny ještě snížit zásluhou nedůrazu Sniperů v předbrankovém prostoru.

Druhá třetina začala poněkud nesoustředěným výkonem Třebíčských a skóre se brzo otočilo na stranu Hluku. Šťastnou trefou na to ale dokázal zareagovat Janata a když si Hluk opět vzal vedení zpět, přišla další šťastná trefa Mátla.

Třetí část začala lépe pro domácí celek, který se ujal vedení díky dobré střele Janči. Třebíčští dlouho nedokázali odpovědět, ale nakonec se na ně opět usmálo štěstí, když si sami domácí v přesilové hře zblokovali Dlabačovu nahrávku do brány. Pak přišel další světlý okamžik Snipers, když Halama krásně otočil skóre na třebíčskou stranu. V závěrečné hře bez brankáře se Sniperům fatálně nepodařilo vyhodit balónek z vlastní poloviny a z následné akce domácí 5 vteřin před koncem srovnali. Konec zápasu byl ještě navíc poznamenán nešikovným vyloučením, když Halama ihned po vhazování zasáhl domácího hráče florbalkou do hlavy a šel si sednout na 5 minut na trestnou lavici. Snipeři tedy věděli, že celé prodloužení budou hrát v oslabení 4 na 3. To se ukázalo jako zásadní, když se klíčový hráč domácích Olbert trefil pod břevno a poslal do Hluku bonusový bod.

V příštím, třináctém kole, zajíždí Snipeři do Kopřivnice, na půdu dalšího ze soupeřů na hranici osmičky pro play-off. Bude se tudíš opět hrát o důležité body. Nyní už ale je pro Snipery doslova existenční každý zápas…

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Stupidita a naivita nás připravila o plný počet bodů a kvůli tomu vezeme pouze jeden. Děkujeme soupeři za zápas.

Branky (asistence) Snipers:11. Benáček (Hobza), 11. Halama (Malich), 31. Janata (Halama), 35. Mátl (Dlabač), 49. Blaha (Dlabač), 55. Halama (Janata)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala – Rezek, Machálek, Blaha, Picmaus, Štveráček – Halama, Janata, Malich, Dlabač, Vlach, Mátl, Hobza, Kuželka, Benáček,

rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski

vyloučení: 5 : 3 + Kuželka 5 + Halama 5     využití: 3 : 1;    

střely na branku: 41:34    

diváků: 65 

hráči utkání: Tomáš Olbert – Jiří Halama

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.