Snipeři pálili slepými

sucha23

foto web FbK Horní Suchá

FbK Horní Suchá - Snipers Třebíč 3:2 ( 2:1, 1:0, 0:1 )

Šňůru pěti venkovních zápasů v řadě jeli Snipeři načínat na půdu dobře známého soupeře z Horní Suché. Po sérii psychicky i fyzicky náročných utkání se proti třebíčským měl postavit tým, který navzdory lepšímu průběžnému postavení v tabulce, drží se Snipery v základní části historicky horší vzájemnou bilanci. Modrobílé pušky se letos po devíti kolech stále trápí v zakončení a na palubovce tohoto celku mohlo konečně přijít ono gólové probuzení, na které se stále čeká…

Do zápasu vstupovalo jako papírový favorit domácí mužstvo, ovšem hru na míčku navzdory očekávání ovládali hosté. Třebíč také otevírala stav utkání, když Mátl zpoza brány nabídl možnost na mantinelu osamocenému Sýkorovi, který střelou na bližší tyč překonával Plíhala. Suchá vyrovnávala o několik minut později. Ze standardní situace se prosadil Řezáč. Bojovníci od polských hranic se snažili zakládat hru na přechodech přes střed hřiště, tuto taktiku třebíčští obránci až do 17. minuty zachycovali s přehledem. Ve zmíněném čase se ve středu hostující poloviny bohužel nejlépe zorientoval Třinecký, který po přihrávce Večeři posílal domácí do vedení.

Do prostřední části se tedy vstupovalo s jednobrankovou ztrátou. Navíc byl v 26. minutě potrestán Benáček za hrubost. Oslabení však Třebíč zvládla s přehledem a minimálně tohle se Sniperům dlouhodobě daří. Přibližně v polovině utkání mohl vyrovnat Sýkora z trestného střílení, ale po rozpohybování Plíhala vysoko přestřelil. Nejen že Třebíč nesrovnala, ale následně i smolně inkasovala. Po chybě v obraně se podruhé v zápase prosadil Třinecký. Do poslední části se tedy branková ztráta ještě navýšila. Suchá do ní vstupovala oslabená kvůli sekání Henslera.

A zde přišla po dlouhé době využitá přesilová hra Třebíče. Střelou od půlky se po šťastné teči prosadil Mátl. Snipeři chytli druhý dech a začali domácí tlačit. Ještě jednou oslabil své družstvo Benáček, který bráněním ve hře nafasoval opět dvě minuty. Hosté tím jen zlepšili procentuální statistiky v počtu ubráněných oslabení a pokračovali v náporu na domácí svatyni. Avšak ani drtivý tlak v šesti hráčích v závěru zápasu ovoce nepřinesl. Třebíč tak odjížděla po těsné prohře 3:2 bez bodu.

Další venkovní utkaní sehrají Snipeři v neděli 24. 11. 2019 v 14:00 proti Aligátorům z Klobouků, jež se v tabulce nacházejí o dvě pozice výše na dostřel dvou bodů.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Domácí šťastně vyhráli, protože při nich stáli všichni svatí. Tyčka, břevno, spojnice, neproměněné trestné střílení, to vše domácí ustáli a proto zvítězili. My příště musíme pokračovat v dnešním předvedeném výkonu a začít proměňovat šance. Děkujeme soupeři za utkání.

Branky (asistence) Snipers:10. Sýkora (Mátl), 42. Mátl (Sýkora)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Rezek, Machálek, Blaha, Svoboda, Picmaus, Štveráček – Sýkora, Janata, Mátl, Dlabač, Kuželka, Malich, Benáček, Nevosad, Kelbler, Nestrojil

rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski

vyloučení: 1 : 3     využití: 0 : 1;

střely na branku: 28:26

diváků: 28 z toho 3 z Třebíče :-)

hráči utkání: Filip Plíhal (G) – Michal Machálek