Charita na jedničku, samotný zápas zázrak nepřinesl

MOVEMBER19Pro devátý zápas letošní sezóny se Snipeři přesunuli zpět do domácího prostředí. Jediné listopadové domácí utkání věnovali Snipeři celosvětové dobročinné akci „Movember“, jejímž cílem je osvěta a podpora boje proti rakovině prostaty, rakovině varlat a podpora duševního zdraví mužů. Záštitu nad utkáním NL spojeným s podporou akce „MOVEMBER“ převzala senátorka za Třebíčsko paní Hana Žáková, zástupci Sniperů jí předali malou pozornost, paní senátorka hráčům i divákům poděkovala za aktivní přístup a předala pořadatelům cenu pro nejlepší hráče v zápase. Výtěžek z dobrovolného vstupného při utkání florbalové Národní ligy mezi Snipers Třebíč a týmem Troopers byl věnován na konto nadačního fondu Muži proti rakovině v rámci licence od nadace Movember Foundation. Na dobročinné konto poputuje od diváků a týmu Sniperů částka téměř 5000,-Kč. Snipeři děkují všem zúčastněným za příspěvek. Pokud chcete i nadále podpořit Snipery v této věci, můžete se přidat přes tento odkaz: https://cz.movember.com/mospace/13408627?utm_medium=share&utm_source=dynamic&utm_campaign=copy-clipboard

Snipers Třebíč - TROOPERS 4:12 ( 1:3, 1:3, 2:6 )

Po nepěkném výkonu z minulého kola, který se zrcadlil i ve výsledku, jež by se dal označit jako výprask, měli třebíčští možnost napravit svoji reputaci s momentálně prvními Troopers, kteří letos zatím neztratili ani bod.

Papírový favorit se dokázal prosadit už ve třetí minutě zásluhou Gregora. O chvíli později na něj navázal Kubala a od poloviny první třetiny už to bylo 0:3. V tomto momentě skóre rozhodně nevypovídalo o dění na hřišti. Hosté navzdory tříbrankovému vedení hráli se Snipery vyrovnanou partii a domácí důslednou obranou nulovali téměř všechny útoky. Navíc souhra druhé obrany Picmaus Homolka se postarala o snížení brankové ztráty a do šaten se odcházelo s odloženou výhodou přesilové hry za sekání Voltnera.

Pauza před druhou třetinou však více probrala hráče Troopers. Po vyhraném úvodním buly se nevzdali míčku až do chvíle, kdy si vynutili faul domácího Halamy, který si šel posedět na pět minut za hrubost. V osobní hře 4 na 4 bohužel nerozhodovala kondice, ale technická a taktická vyzrálost hostů. Na konci pohodlného přechodu se před bránou objevil osamocený Mati a nemýlil se. Předlouhé oslabení se jinak domácím dařilo ustát na výbornou. Za nedovolené vrážení Hrušky z 25. minuty snižoval v přesilové hře navrátilec Halama. Do poloviny hrací doby bylo k vidění atraktivní utkání dvou týmů, od poloviny utkání dominoval už pouze jeden celek… Třebíč v prostřední části nastřádala další čtyři minuty v oslabení a ještě dvakrát inkasovala.

V poslední části nezbývalo domácím nic jiného, než otevřít hru a snažit se vysokým napadáním soupeře dostat pod tlak a těžit z chyb hostujícího celku. Za uplynulých deset minut bylo k vidění neuvěřitelných osm gólů, z toho bohužel šest příliš krutých do domácí branky. Stav na světelné tabuli signalizoval 4:12. Zbytek zápasu se výstižně řečeno dohrával. Sýkora ještě stihnul přidat dvě trestné minuty za bránění ve hře. Celý zápas tak rozhodla především produktivita v zakončení….

V desátém kole Třebíč zajíždí hrát na půdu známého soupeře z Horní Suché v neděli 17.11.2019 a načíná tak dlouhou pětizápasovou šňůru venkovních utkání. Další domácí utkání Snipery čeká až v předvánoční době 22.12.2019 proti Opavě

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Abychom vyhráli, nesměli bychom být polovinu druhé třetiny v oslabení a museli bychom také plnit pokyny, které si řekneme o přestávce v kabině. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů..

Branky (asistence) Snipers:11. Homolka (Picmaus), 27. Halama (Vlach), 47. Blaha (Malich) 50. Blaha (Malich)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Blaha, Štveráček, Picmaus, Homolka, Šípka, Machálek – Sýkora, Janata, Dlabač, Halama, Malich, Vlach, Kelbler, Nestrojil, Benáček, Nevosad, Hobza

rozhodčí: Daniel Bartošek, Michal Bartošek

vyloučení: 3 + Halama 5 : 3     využití: 1 : 1;

střely na branku: 28:37