Bída a zmar v Hranicích na Moravě

FBC Hranice - Snipers Třebíč 13:6 ( 3:1, 5:2, 5:3 )

V rámci 8. kola Národní ligy – Východ vycestovali Snipeři do Hranic na Moravě, aby zde změřily síly s momentálně druhým nejlepším celkem ligy.

Náznak průběhu utkání určilo hned prvních 5 minut první třetiny, kdy si domácí dokázali díky obrovským chybám v obraně vytvořit dvoubrankové vedení. Na to dokázal zareagovat krásnou ranou Halama, nicméně po hloupém a poněkud přísném vyloučení vstřelil Václavík další gól Hranic a po tretině bylo skóre 3:1 plus jedna přesilovka Hranic v záloze.

Tuto přesilovku dokázali hráči Hranic využít hned zkraje třetiny a opět se tím dostali do velké herní pohody, kdy si v některých situacích dělali s hráči Třebíče opravdu, co chtěli. Za 9 minut ještě dokázal snížit Dlabač. Po dalších dvou minutách se však Hranice opět dostaly do sedla a pokračovaly ve svém koncertu. Za Snipers se ještě stihl trefit pouze Malich a po třetině bylo skóre 8:3.

Ve třetí třetině se Třebíč pokusila otevřít hru i za cenu více obdržených branek. Šikovní a takticky vyspělí hráči Hranic si s tím však narozdíl od Třebíče dokázali poradit a nadále zvyšovali své vedení. Za Snipers se pouze provedla drobná korekce. Finální skóre tak činí hrůzostrašných 13:6 pro Hranice na Moravě.

V dalším utkání přijede do Třebíče pro změnu první tým tabulky – Troopers. Což je následník loňského účastníka NL – Orel Telnice, posílený o dalších několik zkušených hráčů a letošní suverén ligy. Florbalisté Snipers Třebíč se i letos, v celém měsíci listopadu aktivně zapojují do celosvětové dobročinné akce „Movember“, jejímž cílem je osvěta a podpora boje proti rakovině prostaty, rakovině varlat a podpora duševního zdraví mužů. Hlavním poznávacím znakem podporovatelů Movemberu je knír. Výtěžek z dobrovolného vstupného při listopadovém utkání florbalové Národní ligy mezi Snipers Třebíč a týmem Troopers bude věnován na konto nadačního fondu Muži proti rakovině v rámci licence od nadace Movember Foundation. Utkání 9. kola NL Snipers Třebíč – Troopers se uskuteční v neděli 10.11.2019 od 14:00 hod ve sportovní hale města Třebíče na Hájku (Dukovanská, Spartak). Přijďte pomoci dobré věci a podpořte Snipery v jejich záměru.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: V jednoduchosti je síla, tak se dá zhodnotit toto utkání. Domácí nám dali lekci produktivity v jednoduchosti florbalu. Zatímco oni hráli s lehkostí, tak u nás byla vidět křečovitost. Gratulujeme soupeři.

Branky (asistence) Snipers:6. Halama (-), 30. Dlabač (Mátl), 40. Malich (Štveráček) 45. Vlach (Blaha), 48. Vlach (Blaha), 59. (Sýkora (Mátl)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Blaha, Štveráček, Picmaus, Homolka, Šípka, Rezek – Sýkora, Janata, Mátl, Dlabač, Halama, Malich, Vlach, Kelbler, Kuželka, Benáček

rozhodčí: Martin Hudeček, Pavel Rochovanský

vyloučení: 2 : 5     využití: 3 : 0;

střely na branku: 37:23