Pouhých deset kvalitních minut na body stačit nemůže

100MASLO

Snipers Třebíč - FbK TJ Svitavy 4:6 ( 0:3, 1:3, 3:0 )

V rámci 7. kola Národní ligy – Východ přicestoval do Třebíče tým Fbk TJ Svitavy, aby zde změřil síly s domácími Snipery. Na úvod zápasu domácí klub ocenil pamětní plaketou za 100 odehraných ligových utkání v A týmu Snipers Třebíč Lukáše Mátla, kterému zástupce vedení klubu předal i několik malých darů.

Znakem první třetiny bylo neproměňování šancí na straně Snipers, kteří si sice postupným útokem dokázali šanci vytvořit, nicméně finální zakončení ani jednou nenapnulo síť v brance hostujícího brankáře Skácelíka. Na druhé straně hřiště naopak Svitavy prokázaly velké zkušenosti a po potrestání několika chyb v defenzívě domácího celku se ujaly vedení 3:0.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu. Zatímco domácí se směrem dopředu velmi trápili, Svitavy hrály s lehkostí a zkušenou hrou navýšily vedení. Plamínek naděje vykřesal v oslabení Mátl, který po přečíslení 2 na 1 vstřelil snižující branku na 1:5. Snížení však trvalo pouhých 30 vteřin a do kabin se tak šlo za stavu 1:6.

Třetí třetina přinesla zlepšení ze strany Snipers, kteří konečně začali trefovat branku a podařilo se jim snížit na rozdíl 2 gólů. Víc však už Třebíč nedokázala a finální skóre se zastavilo na stavu 4:6 pro hostující tým ze Svitav.

V následujícím kole zajíždějí třebíčští na horkou půdu nováčka do Hranic na Moravě, kde se v sobotu 2.11.2019 od 17:00hod střetnou s místním FBC, aktuálně s druhým týmem tabulky

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Úvod utkání byl vyrovnaný. Od první obdržené branky do poloviny třetí třetiny byl zápas v režii hostů. Bohužel náskok byl příliš vysoký a nepodařilo se nám přes zlepšený výkon zápas zdramatizovat.

Branky (asistence) Snipers:40. Mátl (Dlabač), 53. Janata (Dlabač), 54. Kuželka (Sýkora) 60. Janata (Dlabač)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský, od 41.min. Bazala – Rezek, Štveráček, Blaha, Svoboda, Homolka, Machálek – Sýkora, Janata, Mátl, Dlabač, Kuželka, Malich, Benáček, Hobza, Nestrojil, Kelbler

rozhodčí: Michal Havelka, Adam Hollósy

vyloučení: 4:3     využití: 0 : 1;

střely na branku: 25:27