Z bojovného a vyrovnaného zápasu odešli Snipeři bez bodů

Spartak Pelhřimov - Snipers Třebíč 5:4 ( 1:0, 2:2, 2:2 )

Po první letošní prohře v základní hrací době ve venkovním utkání s Opavou se Snipeři museli rychle zkoncentrovat na derby kraje Vysočina se Spartakem Pelhřimov. Město rekordů ještě minulý rok brázdilo vody západní části Národní ligy, odkud se po přerozdělení soutěží stěhovalo na východní část 3. nejvyšší soutěže. Z dosavadního průběhu ligy uspěl Spartak pouze dvakrát, přičemž šest bodů v tabulce bylo připsáno výhradně z domácích zápasů.

Výhody domácího prostředí Spartak využil téměř okamžitě. Hned v první minutě se prosadil mladičký junior Smejkal. Po gólové stránce to však bylo pro úvodní dvacetiminutovku vše. Pelhřimov si sice více vážil míčku při své rozehře, ovšem přechody na útočnou polovinu kopíroval nanicovatý výkon modrobílých, kteří se na hřišti stále hledali. Úvodní třetina jako by ve Sniperech nebyla dlouhodobě definována…

Do prostřední části Třebíč vstupovala v početní výhodě za vyloučení domácího Hendrycha, kterému rupnuly už tak napnuté nervy v čase 19:59 a nafasoval 2+2+10 minut. Tuto výhodu hosté dokázali zúročit pouze jednou díky souhře Štveráčka se Svobodou. Druhý jmenovaný umístil projektil na vzdálenější tyč nad nohu. O pár minut později posílal do vedení Třebíčské Malich, kterému narazil autor první branky. Před odchodem do šaten však Pelhřimov zásluhou dvou zásahů Běhounka obracel stav zářící na světelné tabuli a s jednobrankovou ztrátou Třebíče se tedy vstupovalo i do třetí periody.

Urputnost domácích přičetla hned zkraje třetiny dalších dvanáct trestných minut na stranu Pelhřimova. Viktor Vlach obdržel dvě minuty za nesportovní chování, k čemuž mu byl přidělen osobní trest. A tuto výhodu hosté znovu dokázali potrestat. Tentokrát díky Janatovi, který vymetal pavučiny v domácí svatyni, 3:3. Snipers v následujících pěti minutách zahodili několik šancí ke skórování a podle přísloví nedáš – dostaneš, byli nuceni spolknout další dva hořké obdržené góly. Sedm minut před koncem ještě snižoval Sýkora a dával Třebíčským naději ke srovnání, z mohutného tlaku v šesti lidech se už ale hostům skórovat nepodařilo a všechny body tak nechávali oslavencům dvacátého roku své existence.

V následujícím kole se Třebíč vrací do domácího prostředí městské haly na Hájku, kde v sobotu 26. 10. 2019 v 18:00 změří své síly se Svitavami.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Utkání moc pohledných akcí nepřineslo, spíše urputné bojovnosti a mnoho nepřesností na obou stranách. Remízové utkání nám bylo upřeno předčasným hvizdem. Bohužel musíme se s tím smířit. Děkujeme soupeři za utkání

Branky (asistence) Snipers:24. Svoboda (Štveráček), 27. Malich (Svoboda), 44. Janata (Vlach) 53. Sýkora (Mátl)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Blaha, Štveráček, Picmaus, Svoboda – Sýkora, Janata, Mátl, Dlabač, Halama, Malich, Hobza, Vlach, Kelbler, Kuželka

rozhodčí: David Rousek, Ondřej Sochůrek

vyloučení: 4 + 10 Hendrych, 10 Vlach : 3 +10 Mátl     využití: 0 : 2;

střely na branku: 25:25