V Opavě to Sniperům nešlo

SK P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč 8:4 ( 3:0, 2:1, 3:3 )

Po sérii tří domácích zápasů Snipery čekalo utkání venku. K pátému kolu Národni ligy Východ vyjížděla Třebíč až do Moravskoslezského kraje, na půdu loňského rivala z prvního kola play-down, Opavy. V posledním zápase, který zde A-tým odehrál, neinkasoval jedinou branku. Ovšem loňská sezóna je už stará kapitola a tamější tým do letošního ročníku poněkud obměnil soupisku.

Vstup do zápasu a vůbec samotný začátek zachytil pouze domácí tým, Třebíč byla očividně ještě na cestě. Nabídkou herního prostoru PEMA nepohrdla a přehrávala Snipery s chutí. Během první třetiny vstřelila tři branky, poslední během početní výhody. Po dvaceti minutách tedy 3:0.

V prostřední části se začínali chytat už i hosté, za pouhých dvacet čtyři vteřin skóroval pohodlně Dlabač, který stál na konci velice snadného přechodu na soupeřovu polovinu. Téměř okamžitě našel odpověď domácí Mazur, který vracel stav utkání do tříbrankového rozdílu. Zhruba v polovině utkání Třebíč složila reparát na úspěšně odbráněné oslabení, když byla nucena ve čtyřech ustát poněkud přísné vyloučení Kuželky za bránění ve hře. Co však domácí nestihli v přesilovce, napravili vzápětí. Balnar na Repčeka a 5:1. Před odchodem do šaten ještě nezastavitelný Salák doslova vybojoval pro modrobílé trestné střílení, které, i když úspěšně zakončené, nebylo uznáno kvůli vrácení se exekutora Mátla.

Poslední perioda byla až na pár výpadků zřejmě nejpovedenější částí utkání. Hned zkraje snižoval brankový rozdíl Benáček, kterému doručil před prázdnou bránu míček Kuželka. Opavští však v tempu nepolevili a na jednu obdrženou, odpověděli dvěma vstřelenými. Góly padaly a skóre se načítalo podle předchozích čtyřiceti minut, avšak momentálně byly na hřišti konečně oba týmy. I ve třetí třetině okusila Třebíč oslabení, které však ubránila a díky Vlachovi za asistence Malicha v něm dokázala i snížit brankovou ztrátu. Domácí ale odpovídali i na tuhle branku a dávali jasně najevo, že tři body zůstanou tentokrát v Opavě. Dvanáct vteřin před koncem ještě upravoval na konečných 8:4 Nevosad.

Další kolo absolvují Snipeři opět na hřišti soupeře, tentokrát se v sobotu 19.10.2019 chystají na zápas do nedalekého Pelhřimova, který v loňské sezóně působil v Západní Národní lize a o rok dříve v první lize.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Dnes jsme se nedostali pořádně do zápasu. Domácí toho dokázali díky první třetině využít. Poté si výsledek ohlídali. Děkujeme soupeři a divákům za utkání

Branky (asistence) Snipers:21. Dlabač (Malich), 44. Benáček (Kuželka), 45. Vlach (Malich) 60. Nevosad (Kelbler)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Homolka, Štveráček, Picmaus, Svoboda, Šípka – Sýkora, Hobza, Mátl, Dlabač, Vlach, Malich, Benáček, Salák, Kelbler, Kuželka, Nevosad

rozhodčí: Radim Sýkora, Miroslav Tkáč

vyloučení: 0 : 3     využití: 1 : 0;     góly v oslabení: 0:1         střely na branku: 23:11    

diváků: 84; 

hráči utkání: Jan Mazur - Lukáš Vlach

Nemáte práva potřebná pro přidání komentáře.