I přes několik výpadků zůstaly body v Třebíči

Snipers Třebíč   -   1.MVIL Ostrava 8:5 ( 3:2, 3:2, 2:1 )

Ve 4. kole Národní ligy Východ se Snipers Třebíč střetli na domácím hřišti s 1.MVIL Ostrava.

Do úvodu zápasu vstoupili mnohem lépe domácí hráči a už po čtyřech minutách měli na svém kontě dvoubrankové vedení zásluhou skvělých momentů Tomáše Sýkory. Hráčům Třebíče se dařilo diktovat tempo hry a nepouštět soupeře do výraznějších šancí a odměnou jim bylo navýšení vedení, když se bravurně trefil Halama. Ostravě se však díky dvěma nedůrazným momentům podařilo snížit na rozdíl jediné branky.

Druhá třetina opět začala v režii domácího celku, když se hned v počátku prosadil Mátl. Vedení se Sniperům podařilo ještě navýšit a vypadalo to, že půjdou do kabin za stavu 6:2. Nicméně jedno přísné a jedno zbytečné vyloučení srazily Třebíč zpátky na zem a Ostravě se podařilo dostat na rozdíl dvou gólů.

Závěrečná část byla spíše soubojem urputností, kdo touží po vítězství více. Ostrava se marně snažila snížit na rozdíl kontaktního gólu a čím dál více otevírala zabezpečenou obranu. Této skulinky se podařilo využít Kuželkovi po parádní asistenci Vlacha. Ostrava sice ještě dokázala odpovědět ze standartní situace poblíž brankoviště, nicméně druhý gól téhož dua je opět srazil a tentokráte už i definitivně otupil. Závěrečná hra bez brankáře již ke gólu nevedla a Třebíč si tak připsala první domácí vítězství.

V 5. kole zajíždějí Snipeři v sobotu 12.10. na horkou půdu do Opavy, kde bývá tradičně bouřlivé prostření. Utkání proti P.E.M.A. Opava začíná v 17:00hod.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Do utkání jsme dobře vstoupili, vedli o tři branky a potom zbytečně jsme soupeře dostali do zápasu. Druhá třetina byla pod naší kontrolou až do zbytečného dvojitého vyloučení. Naštěstí jsme ve třetí třetině už žádný další kiks nevytvořili a tak jsme konečně do třetice doma zvítězili. Děkujeme divákům a soupeři za zápas.“

Branky (asistence) Snipers:2. Sýkora (Blaha), 4. Sýkora (Homolka), 13. Halama (-) 21. Mátl (Sýkora), 30. Malich (Halama), 34. Halama (Malich), 48. Kuželka (Vlach), 57. Kuželka (Vlach)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Homolka, Štveráček, Blaha, Svoboda, Šípka – Hobza, Salák, Kelbler, Sýkora, Janata, Mátl, Benáček, Vlach, Kuželka, Dlabač, Halama, Malich

rozhodčí: Števček Radek, Števček Petr

vyloučení: 4 : 5 + Tesárek 5     využití: 1 : 2;     střely na branku: 30:22           diváků: 97;

hráči utkání: Jiří Halama – Patrik Němec