Snipeři opět nezvládli závěr

vikings78

Snipers Třebíč   -   FBC Vikings Kopřivnice 7:8pp ( 3:2, 1:1, 3:4, 0.1 )

Ve 3. kole Národní ligy Východ se Snipers Třebíč střetli na domácím hřišti s FBC Vikings Kopřivnice.

Do úvodu zápasu vstoupili mnohem lépe domácí hráči a už po třech minutách se ujali vedení díky krásné utažené střele Janaty. Třebíč se snažila hrát nátlakovou hru na soupeřově půlce a být klidná v rozehrávce. Tato taktika vycházela a díky dobré práci Hobzy v předbrankovém prostoru se ujala vedení 2:0. Co Snipers uškodilo, bylo vyloučení Benáčka, při kterém hosté snížili. Třebíč v závěru přistoupila na rozlítanou hru týmu z rodiště skvělého atleta Emila Zátopka, což mělo za následek gól na obou stranách. Po první třetině tedy bylo skóre 3:2, i když množství neproměněných šancí Třebíče bylo až zarážející.

Ve druhé třetině se Snipeři snažili navázat na dobré tvoření hry z první půlky předchozí třetiny a trpělivou hrou se dostat do zakončení. Soupeř se naopak snažil bránit osobně a velice tím znepříjemňoval tvorbu hry třebíčského celku. Chybu v tomto systému využil benjamínek Benáček a střelou do „five hole“ navýšil vedení. Hráči z města „tatrovek“ však opět dokázali zareagovat a snížit.

Třetí třetina začala zaváháním Třebíče, po kterém Kopřivnice zvládla vyrovnat. O minutu později však dokázal odpovědět Malich, nová brněnská akvizice v modrobílém dresu. Celá třetina se nesla ve znamení zvýšené aktivity Kopřivnice a množství brejků na straně Třebíče. Ta je však trestuhodně nedokázala využít a přišel trest, když v 55.minutě Vikingové zvládli vyrovnat. V rozmezí dvou minut se však dokázali trefit Blaha a navrátilec do sestavy Dlabač a Snipeři rázem vedli o 2 góly. Jestli však Třebíč něco neumí, je to udržet vedení a Kopřivnice nejprve po nedůrazu snížila na rozdíl jediného gólu, a poté s velkým štěstím dokázala vyrovnat. Prodloužení ve formátu 3on3 je spíše loterie a nemá s florbalem příliš mnoho společného. Tuto loterii dokázali takticky lépe zvládnout hráči z města v Moravskoslezském kraji a připsali si tak bonusový bod.

V příštím kole, opět domácím, změří Snipeři své síly s týmem 1.MVIL Ostrava, který ještě v minulé sezóně působil v 1.lize. Utkání začíná v sobotu 5.10. 2019 v 18:00hod. v městské hale na Hájku.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Další zbytečná ztráta bodů, kdy ještě necelé dvě minuty před koncem vedeme a nakonec o vítězství přijdeme. Utěšovat se dobrou hrou nemůžeme, protože to k ničemu nevede. Doufám, že do třetice to zvládneme a konečně letos doma zvítězíme.“

Branky (asistence) Snipers: 4. Janata (Benáček), 10. Hobza (Blaha), 15. vlastní Kubátko, 27. Benáček (-), 42. Malich (Halama), 56. Blaha (Malich), 57. Dlabač (Mátl)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Rezek, Štveráček, Blaha, Machálek, Homolka, Picmaus – Benáček, Janata, Mátl, Hobza, Halama, Malich, Kuželka, Vlach, Kelbler, Dlabač, Svoboda

rozhodčí: Hudeček Martin, Rochovanský Pavel

vyloučení: 3 : 2     využití: 0 : 1;     střely na branku: 24:26           diváků: 48;

hráči utkání: Zdeněk MalichLukáš Vávra