Z prvního domácího utkání „jen“ bod

Snipers Třebíč   -   FBK Spartak Hluk 5:6pp ( 1:2, 2:2, 2:1, 0.1 )

První domácí utkání letošní sezóny Národní ligy Východ absolvovala Třebíč se soupeřem ze Zlínského kraje, Hlukem. Spartak v prvním kole přetlačil Opavu dvougólovým rozdílem, k čemuž hattrickem přispěl Tomáš Janča.

Na třebíčské palubovce byli hosté prvních deset minut jaksi zakřiknutí, což se zrcadlilo v jejich pohybu směrem dopředu. Naproti tomu modrobílí, posílení celkem pěti hráči z brněnského Hattricku, dávali jasně najevo svoji chuť do hry. V osmé minutě se prosadil po rychlém sprintu Vlach, který otevíral utkání po nabídce Malicha. Nicméně Spartak do první pauzy stihl ještě otočit vedení na svou stranu po trefách Olberta a Tuhého.

Na své spoluhráče navázal hned na začátku prostřední periody Duda, který zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Poté si ale na zbytek třetiny vzala slovo aktivita a hravost domácího celku. Stav utkání snižovala spolupráce Sýkora - Mátl ve 25. minutě a o pět minut později vyrovnával Hobza za asistence Kuželky. Poslední jmenovaný byl o několik minut později vyloučen za sekání a Třebíč šla poprvé v zápase okusit oslabení. To domácí ustáli bez větších problémů, avšak po následném srovnání počtu hráčů na hřišti smolně inkasovali po druhé trefě Dudy. Na druhou pauzu se tedy odcházelo opět s jednobrankovou ztrátou.

Do závěrečné dvacetiminutovky Třebíč vstupovala s důslednou obranou, jelikož se chtěla udržet na dostřel jednoho gólu. Tuto ztrátu dokázal smazat gólovým příspěvkem jedenáct minut před koncem základní hrací doby Kuželka. Následně se domácí celek musel znovu bránit v oslabeném počtu po sekání Machálka, ovšem opět na výbornou a domácí kolotoč mohl pokračovat. Kýženého vedení se Snipeři dočkali v 58. minutě po druhé spolupráci
Mátl - Sýkora. Hubené vedení domácí ale bohužel neudrželi a v poslední minutě po zásahu Janči nechali poslat zápas do prodloužení.

Nastavení navíc hosté načali v početní výhodě kvůli nedovolenému vrážení Blahy. A za pouhých čtyřicet dva vteřin rozhodl razantní střelou z otočky na zadní tyč Olbert, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího týmu. Dva body tedy pro Spartak, jeden pro Snipers.

V dalším kole, opět domácím, změří Třebíč své síly s Vikingy z Kopřivnice v sobotu
28. 9. 2019 v městské hale na Hájku.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Od 35. minuty utkání jsme hosty prakticky zamkli na jejich polovině, vytvořili si řadu gólových příležitostí, ale v zakončení jsme nebyli efektivní. Bohužel smolná prohra v prodloužení, ale za výkon se stydět nemusíme. Děkujeme soupeři a divákům.“

Branky (asistence) Snipers:9. Vlach (Malich), 26. Mátl (Sýkora), 30. Hobza (Kuželka), 50. Kuželka (Kelbler), 58. Sýkora (Mátl)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Blaha, Machálek, Homolka, Picmaus – Sýkora, Janata, Mátl, Vlach, Halama, Malich, Benáček, Salák, Nevosad, Kuželka, Hobza, Kelbler

rozhodčí: Ležák Lukáš, Ležák Martin

vyloučení: 3 : 1     využití: 0 : 1;     střely na branku: 27:28           diváků: 74;

hráči utkání: Vojtěch JanataTomáš Olbert