Na úvod velmi cenné body z Ostravy

LETKA

FBC Letka Toman Finance Group - Snipers Třebíč 8:10 ( 0:4, 6:2, 2:4 )

Sezónu Národní ligy 2019/2020 zahájili muži Snipers Třebíč v Ostravě zápasem s jedním z favoritů nadcházejícího ročníku, FBC Letka. Sestava modrobílých po letní přestávce vyjížděla s několika novými tvářemi – Zdeněk Nevosad, Tomáš Rezek, Jiří Blaha, Zdeněk Malich. Mimo to si svůj první start v Národní lize odbyl i juniorský obránce Michal Šípka.

Domácí Letci do svých řad zapojili též několik noviců, začátek utkání tedy byl spíše seznamovací. Do desáté minuty z obou stran bez chyb, bez odvahy, bez větší akce. Prvním gólem se ukázal obměněný hostující prvního útok Sniperů po ose Mátl – Sýkora, kteří zužitkovali únik dva na jednoho. Za pouhých dvacet vteřin tečoval do protipohybu domácího Fučíka střelu Benáčka pohotový Nestrojil, a bylo to o dva góly. Neuběhly ani dvě minuty, když si dvojička “od první branky“ prohodila úlohy, aby zvýšila na 0:3. Z následného buly sebral odražený míček bojující junior Benáček, a pohotovou střelou nachytal domácího Fučíka už počtvrté. Do konce úvodní periody Snipeři ustáli i jedno oslabení a na první přestávku mohli odcházet spokojení.

Prostřední část navíc začínaly pušky z Třebíče přesilovou hrou, kterou využil střelou mezi nohy Homolka. Světelná tabule signalizovala už pěti brankový náskok a domácí střídali gólmana. Možná že až tenhle stav dohnal domácí k nějaké určité změně hry. Zvýšený pohyb byl pochopitelně na spokojené Snipery silnou pákou. Výrazné přispění letců Blany, Kahánka a Vavra pomohlo po šestigólovém přídělu až k neuvěřitelnému otočení skóre. Sladkou náplast na přejetý tým z Třebíče ale ještě nalepil ve čtyřicáté minutě backhandem Benáček a do druhé pauzy se tak po zdrcující dvacetiminutovce odcházelo za vyrovnaného stavu 6:6…

Třetí třetinu aktivněji otevřeli Letci, jenže všechny akce domácích nuloval skvělý Bazala. Především jeho zásluhou byl stav v padesáté minutě stále nerozhodný. Po vyloučení Rezka za sekání uhlídal Bazala hostující svatyni i v oslabení, ve kterém Třebíč dokonce šla opět do vedení, znovu po souhře Mátl – Sýkora. Ostrava však dokázala odpovědět téměř okamžitě a začínalo se zase od nuly. Pět minut před koncem Klemens nedovoleně vrážel, čímž daroval hostím početní výhodu. A Snipers nepohrdli! Janata našel přihrávkou za obranu osamoceného Sýkoru, který se štěstím strhl vedení zpátky na stranu třebíčských florbalistů. O necelou minutu později vyslal Sýkora do úniku Mátla, a ten zvyšoval opět na dvoubrankový náskok. Tohle vedení už si hosté uniknout nenechali. Po osmé inkasované brance v poslední minutě se ještě naposled, popáté, v utkání ozvala souhra Mátl – Sýkora a desátou brankou pojistila plný počet bodů na účet Třebíče.

Další výjezdní utkání čeká Snipery až za měsíc, do té doby odehrají tři kola na domácí palubovce. První už příští týden v sobotu 21.9.2019 proti FBK Spartak Hluk, dále 28.9. přijedou do Třebíče Vikingové z Kopřivnice a domácí trojboj Snipeři zakončí 5.10. soubojem s ještě v minulé sezóně prvoligovým 1. MVIL Ostrava.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Opět jsme ukázali naši bolest a to výpadek koncentrace, či malé sebevědomí „ v sám sebe“. V první třetině jsme předvedli, jak chceme hrát. Ve druhé jak nechceme. Před třetí třetinou jsme si řekli, že vyhraje tým, který bude chtít více. A to se naplnilo. Děkujeme soupeři za utkání.“

Branky (asistence) Snipers:11. Sýkora (Mátl), 11. Nestrojil (Benáček), 13. Mátl (Sýkora), 13. Benáček (Sýkora), 21. Homolka (Mátl), 40. Benáček (Nestrojil), 51. Sýkora (Mátl), 57. Sýkora (Janata), 58. Mátl (Sýkora), 60. Mátl (Sýkora)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Blaha, Šípka, Rezek, Štveráček, Homolka – Sýkora, Mátl, Janata, Benáček, Malich, Hobza, Svoboda, Nevosad, Nestrojil

rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr

vyloučení: 2 : 4     využití: 2 : 2;     branky v oslabení: 0:1     střely na branku: 23:21