Snipeři už se soustředí na Národní ligu…

MoBu-KC Okříšky - Snipers Třebíč 5:4pp ( 2:1, 1:2, 1:1, 1:0 )

Třetí kolo poháru Českého florbalu přiřklo třebíčským Sniperům dobře známého soupeře z Okříšek. Tým, který se pro letošní sezónu navrátil do divizní soutěže. Tým, který do Třebíče v minulosti poslal mnoho hráčů. Tým, který do Třebíče jezdí hrávat derby, co by divácké lákadlo tvrdšího florbalu. Oba týmy se setkaly už v prvním kole letošního ročníku poháru Českého florbalu, když po nerozhodném stavu 3:3 brali každý bod.

Snipeři do zápasu vstupovali s výhodou “domácího“ prostředí, ovšem jako hosté. Okříšky si pro pořádání dalšího kola poháru pronajali městkou halu na Hájku. Svou loajalitu prostory haly během první třetiny skrývaly a po dvou gólech dočasných domácích se do šaten odcházelo s jednobrankovým rozdílem. Ten během druhé třetiny modrobílí nejprve smazali, načež si chvilkově uzmuli vedení. Skóre ovšem téměř okamžitě srovnával zanícený Vochyán. Prostřední perioda mimo jiné načetla po čtyřech trestných minutách na obou stranách. Červeně se vstupovalo i do závěrečné dvacetiminutovky, kdy se hra začínala zklidňovat a odvaha ustupovat. Vyrovnaný stav zřejmě vyhovující pro oba celky, udivující. Třebíč pět minut před koncem inkasovala ze středu hřiště a byla nucena zvýšit tlak na soupeřovu obranu. Dlabač po kombinaci s Blažkem ještě stihl vyrovnat pár minut před koncem a poslat zápas do prodloužení. Po šedesáti pěti minutách hry ukončil zápas Novotný a poslal Okříšky do čtvrtého kola.

Snipers se tímto zápasem týden před startem ligové soutěže loučí s pohárem Českého florbalu. Do nového ročníku Národní ligy vstupují Snipeři již v sobotu 14.9., kdy zajíždějí do Ostravy k utkání 1.kola prot domácí Letce – jednomu z favoritů nové sezóny.

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Brestovský) – Černý, Šípka, Rezek, Štveráček (1gól + 0 nahrávka) – Sýkora (0+1), Svoboda, Kuželka, Dlabač (1+0), Janata (0+1), Blažek (1+1), Benáček, Nevosad (1+0), Štěpánek (0+1), Buchtela, Hobza