Do Národní ligy se postupuje, z ní sestupuje, SNIPEŘI ZŮSTÁVAJÍ!!!

nl1920

Ufff. To byly nervy… Snipeři si o uplynulém víkendu obrovsky oddechli. V barážové sérii o účast v příštím ročníku třetí nejvyšší soutěže – Národní ligy před 4. utkáním prohrávali s FbC Hradec Králové 1:2 a pro zachování soutěže museli zvítězit v sobotu, tím si vynutit 5. rozhodující utkání v neděli a sezónu dovršit opět vítězným zápasem.

Snipers Třebíč - FbC Hradec Králové   6:4 (3:0; 2:1; 1:3)

stav série 2 : 2

Čtvrtý zápas barážové série začali Snipeři ve své domovské hale na Hájku s aktivitou na svých florbalkách. Hosté působili zpočátku nervózněji a málokdy se dostali na dostřel Brestovského branky. Ale na začátku páté minuty byl za sekání vyloučen David Salák a Snipeři museli poprvé předvést svoje obranné umění, což se jim s pomocí jistého Brestovského povedlo. A pak, v 9.minutě, udeřili poprvé s chutí hrající domácí. Macálka našel před hostující svatyní přebíhajícího Blažka, který ranou z první nedal Šimečkovi v bráně Hradce šanci. Třebíčští byli při chuti, ale Mátl a později Benáček stříleli neúspěšně. Jak je florbal jednoduchý ukázala všem přítomným dvojice Sýkora-Blažek. Snipeři rozehrávali z rohu po pravici hradeckého gólmana, Blažek volným krokem dochází ze střídačky na hranici malého brankoviště, prakticky volně obchází hostujícího obránce, v ten okamžik Sýkora rozehrává střelou do prostoru před bránou a míček po odrazu od Blažkova těla kočí v síti. Blažek se volně otáčí ke svým spoluhráčům a jde slavit. No co už… Skóre úvodní části uzavřel v poslední minutě před brankou osamocený Kuželka, který proměnil ve třetí trefu přesnou přihrávku Filipa Saláka.

Také začátek prostřední části zastihl navrátilce do A týmu Sniperů Matěje Kuželku při chuti. U pravého mantinelu skvostně obešel jednoho z hradeckých obránců, druhému se vyhnul a pod padajícím Šimečkem zasunul míček do hostující sítě počtvrté. Ještě v téže minutě ale hosté Snipery vrátili z oblačných výšin pevně na zem prvním zásahem za záda Brestovského. Že při něm třebíčský gólman málem přišel o prsty rozhodčí nepostřehli. Za okamžik ale bylo opět veseleji. Hostující obrana nechala napravo osamoceného Filipa Saláka, který nenechal ladem přesnou přihrávku Sýkory a tvrdou pumelicí rozvlnil hradeckou síť popáté. Snipeři vládli v těchto okamžicích na hřišti ale též v hledišti. Atmosféra byla v Třebíči na florbale úžasná zásluhou obou fanouškovských táborů.

Do závěrečné části šli Snipeři s odhodláním soupeře nepustit do zápasu a vynutit si kýžené nedělní pokračování série. Dařilo se to do šesté minuty třetiny. A pak přišlo to, co již několikrát v sezóně a hlavně díky čemuž se Třebíčští florbalisté ocitli v sestupových vodách Národní ligy. Ztráta koncentrace, byť chvilková, hradečtí během pěti minut třikrát přesně zacílili a rázem to bylo jen o gól! Naštěstí „jen“ dvě minuty. To Janata křížně našel volného Štveráčka a ten dal bez problémů do prázdné šestý gól Sniperů. Nicméně do konce tohoto vypjatého utkání zbývalo ještě dlouhých 10 minut. Atmosféra byla díky oběma táborům fanoušků úžasná, hostů bylo najednou plné hřiště, do toho přišlo vyloučení domácího Macálky ale Snipeři hráli zkušeně, žádné vymýšlení a míček držet co nejdále od vlastního brankoviště. Poslední dvě minuty hrají hosté v šesti bez gólmana a drama vrcholí. Dvacet vteřin před závěrem ještě nebezpečná standardka na hranici velkého brankoviště Sniperů. Vše poctivě odbráněno, odbojováno. Hotovo, konec, a vlastně taky začátek. Příprava na nedělní finálové utkání začíná hned v sobotu večer…

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: "Dnes jsme byli až na dvouminutovou pasáž lepším týmem a po zásluze bereme bod za vítězství. Děkujeme našim fanouškům za bouřlivou kulisu a věřím, že zítra to společnými silami urveme".

Branky (asistence) Snipers:9. Blažek (Macálka), 17. Blažek (Sýkora), 20. Kuželka (F.Salák), 23. Kuželka (Štveráček), 27. F.Salák (Sýkora), 52. Štveráček (Janata)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) –   Štveráček, Macálka, Homolka, Picmaus – D.Salák, Janata, Mátl, Sýkora, Vlach, Blažek, Benáček, F.Salák, Kelbler, Kuželka

rozhodčí: Jiří Filipčík a Ondřej Filipčík

vyloučení: 4 : 3;       využití: 0 : 1;     střely na branku: 24:26     diváků: 152

hráči utkání: Matěj Kuželka – Vít Heger

Snipers Třebíč - FbC Hradec Králové   5:3 (1:1; 1:0; 3:2)

Konečný stav série 3 : 2

Rozhodující, páté měření vzájemných sil opět před velice slušně zaplněnou halou začalo dosti „zadrženě“ především ze strany Sniperů. A mladý hradecký celek začal tlakem na bránu domácích, do které tentokrát poslali třebíčští trenéři Bazalu. Úvodní nápor modrobílí přečkali bez úhony. První se tak radovali Snipeři, když Macálka střelou téměř od půlící čáry trefil prostor u pravé tyčky Šimečkovy brány. Ten samý hráč však na konci 11. minuty vyfasoval dvouminutový trest za bránění ve hře a hosté výhodu dokonale zužitkovali zásluhou M.Mikšovského - 1:1. Oba týmy pak kombinovaly hodně nepřesně a hra byla dost rozháraná.

Snipeři si o první pauze důrazně promluvili stylem „nic horšího, než sestup nás potkat dnes nemůže a ten my přeci nechceme…“ A do druhé části vstoupil o poznání sebevědomější tým. První přesilovka domácích trvala půl minuty, když Janatovu střelu dorazil do sítě Homolka a poslal Snipery do vedení. V polovině utkání pak přišla dá se říci zásadní situace pro další vývoj utkání. Rozhodčí posoudili Macálkův obranný zákrok jako nedovolený a navíc vedoucí k trestnému střílení. Exekutor Adam Hušek však na Bazalu nevyzrál a domácí pak jednobrankové vedení dovedli až do druhé pauzy.

Závěrečná dvacetiminutovka celé ukrutně dlouhé sezóny! Nervy diváků napnuté k prasknutí. Vždyť kolikrát v sezóně se třebíčským podařilo slušně rozehrané zápasy ztratit v poslední části… Nesčetněkrát. A teď je to jen o gól. Navíc hradečtí přitvrdili, taky chtějí zvítězit. Ale Snipeři ukazují, že dnes to bude jinak. Konečně je z nich cítit odhodlání a síla. 44.minuta – obránce Štveráček na pravém křídle dostává na lopatu míček od Macálky a je to o góly dva! A Snipeři jsou při chuti, další gól visí ve vzduchu. Kelblera ale vychytal hostující gólman, před brankou neuspěl ani osamocený Vlach. Pak se zase před hradeckou bránu akrobaticky dostal Kuželka, zase nic. Až Sýkorova za obráncem skrytá střela od levého mantinelu našla cíl – 4:1! Do konce utkání zbývá předlouhých devět minut a hosté si vybírají time-out. Leč moc jim to tentokrát nepomohlo. Za chvíli rána Homolky, tentokrát od pravého mantinelu, končí v pravém horním rohu hradecké kasy. Relativně bezpečný čtyřgólový náskok, řeklo by se. Ale hosté využívají standardní situaci na velkém brankovišti a snižují na 5:2. Tři minuty do konce a hradečtí odvolávají gólmana. Snipeři se srdnatě brání, co projde, zlikviduje jistý Bazala. Navíc minutu a půl před závěrem dostávají tentokrát oni výhodu trestného střílení. I nyní je ovšem úspěšnější gólman, když hradecký Šimeček vystihl úmysl Mátla. Ale to už je víceméně čím dál jasnější, že tentokrát už to Snipeři dotáhnou k vysněnému cíli. Nic na tom nezmění ani třetí zásah hostů půlminutu před koncem. Národní liga tak zůstává v Třebíči a Snipeři si třetí nejvyšší soutěž užijí i ve čtvrté sezóně za sebou. Letos to ale bylo „o chlup“! A konkurence se i v Národní lize zvyšuje.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: "Jsem rád, že jsme i pro příští sezónu třetiligový (Národní liga = 3. nejvyšší soutěž). V dnešním zápase jsme hráli, tak jak jsme si řekli, vyvarovali jsme se výpadku v koncentraci a po právu získali třetí bod. Děkujeme divákům, kteří vytvořili opět bouřlivou atmosféru a po celou dobu nás mohutně povzbuzovali. Doufám, že jim to vydrží i v příští sezóně. Soupeři děkujeme za pěkné zápasy a přejeme, ať se jim daří v příští sezóně."

Branky (asistence) Snipers:6. Macálka (Mátl), 27. Homolka (Janata), 44. Štveráček (Macálka), 52. Sýkora (Homolka), 54. Homolka (Picmaus)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel, Brestovský) –   Štveráček, Macálka, Homolka, Picmaus – D.Salák, Janata, Mátl, Sýkora, Vlach, Blažek, Benáček, F.Salák, Kelbler, Kuželka

rozhodčí: Lukáš Ležák a Martin Ležák

hráči utkání: Jan Homolka – David Šimeček