Snipeři vrátili sérii do Třebíče, ale výhodu má soupeř

HKWEB

Třebíčští florbalisté odjížděli do Hradce Králové ke 2. a 3. utkání barážové série o účast v příštím ročníku Národní ligy se dvěma postupnými cíli. Především chtěli zvítězit v sobotním utkání, srovnat stav zápasů na 1:1 a zajistit si rozhodující zápas v domácím prostředí, a za druhé si vytvořit psychickou výhodu a zvítězit i v neděli. V sobotním utkání vítězství doslova vybojovali, nebylo to utkání pro slabší povahy. Ovšem v neděli domácí tým Snipery doslova smetl a třebíčští mají před následujícím víkendem nůž na krku. Musí vyhrát sobotní zápas a vynutit si nedělní klání o všechno. V případě jakéhokoliv neúspěchu Sniperům končí sezóna sestupem do divizní soutěže.

FbC Hradec Králové  -     Snipers Třebíč   5:6 (2:1; 2:3; 1:2)

stav série 1 : 1

První třetina začala lépe pro Hradec, když se v 16. minutě trefil Mikšovský. Třebíčští zvládli odpovědět za 20 vteřin po dorážce Blažka. Ve hře se poté objevilo pár vyložených šancí, ale nikdo se nebyl schopen prosadit. Bohužel se 40 vteřin před koncem podařil Hradci jednu takovou šanci proměnit, a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro Třebíč.

Druhá část byla ve znamení přesilových her a oslabení, když na trestnou lavici muselo usednout postupně 8 hráčů. Při hře 4 na 4 se prosadil ve 25. minutě Janata z předbrankového prostoru po skvělé práci Štveráčka. Snipeři pak dostali možnost přesilové hry 5 na 3, kterou využil Vlach po nahrávce od Sýkory. Ve 37. minutě se po hezké individuální akci prosadil Sýkora, nahrával třebíčský brankář Bazala. Bohužel do konce třetiny zvládli hradečtí opět odpovědět. Nejprve půl minuty po brance Sýkory snížil Filip Hušek po střele z první a pak se minutu a půl před koncem tentýž trefil znovu – srovnáno 4:4.

Třetí třetina začala tragicky z pohledu Sniperů, když se prosadil rtuťovitý Mikšovský už po 40 vteřinách hry. Poté naštěstí dostala Třebíč výhodu přesilové hry 5 na 3, a početní převahu zužitkoval Vlach po nahrávce od Mátla. Opět bylo tedy srovnáno 5:5. Také závěrečná herní pasáž nabídla v tomto tvrdém zápase spoustu vyloučení. A byli to hostující Snipeři, kteří v těchto situacích byli tentokrát úspěšnější a v 52. minutě se trefil Homolka po nabídce od Janaty. V závěrečných minutách se domácí pokusili o zvrat pomocí hry bez brankáře, minuty a vteřiny se zvláště Sniperům neuvěřitelně vlekly, ale tentokrát třebíčští těsné vítězství uhájili

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Nervy drásající utkání až do konce. Viděli jsme spoustu oslabení a přesilovek, ve kterých jsme byli úspěšnější než domácí. Jsem rád za vyrovnání série a zítra jedeme opět od nuly. Děkujeme našim fanouškům, kteří byli hodně slyšet

Branky (asistence) Snipers:16. Blažek (Vlach), 25. Janata (Štveráček), 29. Vlach (Sýkora), 37. Sýkora (Bazala), 44. Vlach (Mátl), 52. Homolka (Janata)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) –   Štveráček, Macálka, Homolka, Picmaus – Dlabač, Janata, Mátl, Sýkora, Vlach, Blažek, Benáček, Nestrojil, Kelbler

rozhodčí: Michal Měsíček a Martin Trnka

vyloučení: 8 : 5;       využití: 1 : 2;     střely na branku: 26:24     diváků: 128

hráči utkání: Filip Hušek – Tomáš Sýkora

FbC Hradec Králové  -     Snipers Třebíč   9:4 (3:2; 3:1; 3:1)

stav série 2 : 1

Nedělní utkání mělo kompletně jiný vzhled a průběh. Vypadalo to, jako by se Hradec probral z kómatu a začal hrát úplně jiný florbal. Na druhé straně hostující Snipeři jakoby vůbec nepochopili, na co je trenéři při předzápasovém videorozboru upozorňovali! Do 7. Minuty utkání ještě stíhali vykrývat nebezpečné prostory ve své obraně, jenže pak přišlo tříminutové zatmění, tři úplně totožné osobní chyby v obraně a domácí byli na koni. Vybudovali si tříbrankový náskok, když se postupně trefil Heger, Hušek a Mikšovský. V poslední minutě první třetiny se podařilo třebíčským odpovědět po brankách Macálky ze standartní situace a Picmause do odkryté branky. Snipeři byli rázem na dohled a s nadějí odcházeli poprvé do šatny.

Naději a odhodlání však v šatně zapomněli a druhá část pro ně nezačala vůbec dobře. Hradečtí během pěti minut odskočili do vedení 6:2 a na Snipery padla deka. Ve 27. minutě snížil na rozdíl tří branek svým druhým gólem Macálka, jenže modrobílí, i když se do šancí dostávali, již další zásah nepřidali.

Ve 3. třetině dostali Snipeři možnost tří přesilových her, ale bohužel se jim podařila zužitkovat jen jedna, když svůj hattrick zkompletoval Macálka. Do konce utkání se pak prosazovali již jen vyburcovaní domácí, a to hned třikrát nejprve ve 47. minutě poté v 51. a poslední branku přidali 6 vteřin před koncem. Snipeři se ve třetí části snažili ostřelovat branku, ale skvěle chytající brankář Hradce za svá záda nepustil nic.

Jménem hráčů i realizačního týmu Sniperů musíme poděkovat fanouškům Snipers za jejich podporu i v takové vzdálenosti od Třebíče. Neměli to proti domácí početní převaze lehké, ale i když se domácí diváci snažili sebe víc, a to i včetně místy až nesportovního a jízlivého místního hlasatele, Sniperští fans z tohoto souboje vyšli vítězně! Děkujeme.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Dnes od samého úvodu chtěli domácí více. Bohužel my jsme nezachytili úvod utkání a zbytečnými chybami jsme nechali domácím vytvořit dostatečný náskok, který si uhlídali až do konce zápasu. Děkujeme naším divákům, kteří vážili cestu do Hradce a byli opět hodně slyšet

Branky (asistence) Snipers:20. Macálka (Sýkora), 20. Picmaus (Dlabač), 28. Macálka (Benáček), 45. Macálka (Mátl)

rozhodčí: Jan Brejcha a Lukáš Husák

hráči utkání: Adam Hušek – Lukáš Macálka