Výhra protekla mezi prsty

bar11

První utkání baráže Národní ligy Východ se uskutečnilo na domácí půdě třebíčských Sniperů v sobotu 13.4.2019. Vyhraná série proti žďárským Hrochům poslala modrobílé pušky do dalšího kola bojů o udržení třetí nejvyšší florbalové soutěže. Soupeřem se stal hradecký FBC, který po prohrané sérii s Hranicemi v boji o přímý postup z divize byl nucen sezónu ještě o pár týdnů prodloužit. Naposledy se mužský A tým Třebíče střetnul s Hradcem Králové před třemi roky, tehdy ještě v divizní soutěži, kdy si v městské hale na Hájku nechal před očima otočit zápas ze stavu 7:2 na 8:9… Poté se na pár let společné cesty rozešly a sestavy obou týmů se od té doby pořádně obměnily…

Snipers Třebíč – FbC Hradec Králové  7:8pn (1:2; 3:0; 3:5; 0:0)

stav série 0 : 1

Hned na úvod utkání se začalo tak, jak se na vyřazovací část sluší, tvrdě. Už ve druhé minutě šli do přesilové hry domácí za sekání Petery. To však netrvalo dlouho, neboť Vlach platil stejnou mincí o půl minuty později a stavy hráčů na hřišti se vyrovnaly. Hra čtyři na čtyři ještě neumožňovala otevřít taktiku ani jedné straně, ovšem dva rychlé góly za záda Brestovského už ano. Domácí obrana se zavčas vzpamatovala a další výpad koncentrace už do konce třetiny nepředvedla. Naopak Kelbler snižoval díky svému důrazu. Na první přestávku se odcházelo za stavu 1:2.

Druhou periodu otevřeli hosté opět faulem za dvě minuty. Za pouhých 25 vteřin našel zkušený Macálka za obranou Sýkoru a ten se štěstím vyrovnával. Poté se odvaha na pár minut zcela vytratila z hrací plochy. Oba soupeři se snažili zakládat útoky bez chyb, čemuž chyběla i výraznější kreativita pří výměnách balónku. Na konci 32. minuty hosté opět nedovoleně faulovali, tentokrát dvě minuty pro Rupricha za blokování hokejky. Početní výhoda ještě zůstala nezužitkována, ovšem o několik minut později Kelbler opětovným důrazem posílal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Na dvoubrankový náskok ještě před druhým odchodem do šaten zvyšoval hbitý Blažek.

Ani začátek třetí třetiny se hostím nepovedl. Janata byl při samostatném úniku faulován a rozhodčí signalizoval trestné střílení pro domácí. K tomu se postavil Mátl, který nejprve roztancoval Šimečka v hostující svatyni, načež následně pod nohou zvyšoval už na třígólový náskok pro modrobílé. Za tohoto stavu to mohlo jít cestou pohody, nebo zmatku a přelévané hry. Přišlo hodně lidí, tak proč jim neukázat drama… Gólové slavnosti se zastavily na čísle 7:6 třináct vteřin před koncem základní hrací doby, když si Hradec vzal oddechový čas před rozehráním standardní situace u brány Brestovského. Střela Mikšovského pak poslala zápas do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení vítěze neukázalo, a tak se přešlo k samostatným nájezdům. Po pěti pokusech byl stav nerozhodný, 2:2. Při sérii náhlé smrti pak ale vítězství na svou stranu strhnul Adam Hušek a zajistil pro Hradec první bod série hrané na tři vítězné zápasy.

Druhý a třetí zápas série hrané na tři vítězné zápasy se odehraje na půdě Hradce Králové v sobotu 20.4.od 18:00 hod. a v neděli 21.4.2019 od 15.00 hod..

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Utkání jsme špatně začali, ale dokázali jsme jej otočit a mít ho pod kontrolou. Bohužel vedení o tři branky nás ukolébalo a tím jsme soupeře vrátili do zápasu. Nájezdy jsou loterie, kde vyhráli šťastnější“

Branky (asistence) Snipers:15. Kelbler (Janata), 26. Sýkora (Macálka), 36. Kelbler (Janata), 39. Blažek (F.Salák), 42. Mátl, 46. Štveráček (Vlach), 58. Mátl

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) –   Homolka, Mátl, Štveráček, Macálka – Vlach, Janata, Kelbler, Sýkora, Salák F., Blažek, Benáček

rozhodčí: Lukáš Ležák a Martin Ležák

vyloučení: 5 : 4;       využití: 1 : 1;     střely na branku: 26:22       diváků: 101

hráči utkání: Vojtěch Janata – Tomáš Černý