Snipeři jsou úspěšně v polovině cesty k záchraně Národní ligy

1zdar

První krok k záchraně Národní ligy třebíčští Snipeři zvládli. Ale byly to nervy. Po úvodním domácím dvojutkání byl stav série srovnaný 1:1 a do Žďáru k odvetám odjížděli Snipeři se smělým cílem, rozhodnout sérii v hale na dohled Zelené hory.

Hippos Žďár n.S. - Snipers Třebíč  2:6 (2:1; 0:2; 0:3)

stav série 1 : 2

Do sobotního utkání nastoupili Snipeři s Brestovským v brance a velkou snahou navázat výkonem na druhé třebíčské utkání. Nicméně domácí „hroši“ již od počátku utkání hráli více do těla a bylo jasné, že zadarmo hostům nic nedají. Jako první se přeci jen radovali hostující, když nekompromisně zavěsil Homolka po příhře Dlabače. Snipeři se uklidnili a několikrát viselo ve vzduchu zvýšení stavu. Jenže po nenápadné akci se naopak radovali domácí, když Ondřej Dvořák dorazil za záda Brestovského vyraženou střelu Hamana. Ještě v téže minutě Žďár skóre otočil, protože právě Hamanova nahozená střela z poloviny hřiště k překvapení všech doskotačila až do sítě Sniperů. Následně několik závarů před brankou domácího Kratochvíla gólem neskončilo a tak Snipeři po první části mírně ztráceli.

Do druhé třetiny vystřídal zraněného Brestovského Bazala a třebíčští florbalisté se do soupeře zakousli s vervou. Po několika šancích vzal na sebe zodpovědnost Filip Salák a po krásné individuální akci nekompromisně srovnal skóre. Následovala přesilovka Sniperů, při vyloučení F. Dvořáka, a v její polovině vymetená pavučinka žďárské branky z hole Macálky. Do druhé přestávky ještě hosté několikrát zahrozili, ale k navýšení vedení už v této části nedošlo.

V závěrečné části už výsledkově kralovali Snipeři. Nebyla to ale snadná procházka, nýbrž pořádná šichta. Třikrát čelili „hrochům“ při svém oslabení, vždy úspěšně. Ve 45. minutě Snipery uklidnil svou brankou Vlach a za chvíli při vyloučení Mátla si gólový okamžik zopakoval. Teď už záleželo jen na tom, zda třebíčští udrží nervy na uzdě a dokráčí ke kýženému cíli. Domácí ještě sáhli ke hře bez brankáře, ale jejich odvahu „potrestal“ v poslední minutě gólem do prázdné třebíčský junior Benáček. Resumé: první úkol splněn!

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Od druhé třetiny jsme měli utkání pod kontrolou a šli jsme si za vítězstvím. Sice vedeme 2:1 na zápasy, ale nic to neznamená, zítra hrajeme od nuly a musíme si uvědomit, že musíme hrát od začátku tak jak jsem hráli. Děkujeme našim divákům za vytvořením domácí atmosféry..“

Branky (asistence) Snipers:3. Homolka (Dlabač), 29. F.Salák, 32. Macálka (Vlach), 45. Vlach (Janata), 48. Vlach (Dlabač), 60. Benáček (Mátl)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský, od 21.min. Bazala (Daňhel) –   Picmaus, Homolka, Macálka, Mátl - Dlabač, Janata, Vlach, Sýkora, Salák D., Blažek, Benáček, Salák F., Kelbler, Kuželka

rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský

vyloučení: 1 : 4;       využití: 0 : 1;     góly v oslabení: 0:1     střely na branku: 21:33       diváků: 91

hráči utkání: Vojtěch Haman – Filip Salák

Hippos Žďár n.S. - Snipers Třebíč   6:7p (4:4; 0:2; 2:0; 0:1)

Konečný stav série 1 : 3

Karty byly před čtvrtým zápasem série rozdány jasně. Hostující Snipeři měli mečbol, domácí Hippos musel k odvrácení pádu do divize vyhrát. Čekaly se „šachy“, ale rozpoutalo se peklo…Tedy gólové. Polovina třetí minuty – domácí „dědek“ Tlustoš pálí a míček trhá síť u vzdálenější tyče Bazalovy branky. Po dvou desítkách vteřin trma/vrma před hostující bránou, Bazala hledá míček pod tělem a nachází jej až za brankovou čarou… 2:0 pro domácí a na početnou ekipu třebíčských fanoušků jdou mrákoty. Ale za půlminutu modrobílé barvy uklidňuje Vojta Janata prvním gólem pro Snipery. Za chvíli ho napodobuje Macálka, je srovnáno a tribuny bouří. Brankové hody dále pokračovaly. V 10. minutě vrátil vedení na domácí stranu F.Dvořák, jenže potom šli na trestnou židličku krátce po sobě dva domácí borci a dvojnásobnou výhodu Sniperů zúročil ve vyrovnávací trefu Homolka. A další houpačka za okamžik. O.Dvořák opět vrací vedení na stranu Hipposu. Ani Snipeři si nenechají nic líbit a Picmaus z pravé strany opět srovnává a končí divoký brankostroj první třetiny.

Prostřední část byla prakticky pravý opak části první. Obrany byly na obou stranách daleko jistější, Snipeři zklidnili hru a přeci jen byli častějšími hosty na území Žďáru. Trpělivá hra se třebíčským vyplatila až ke konci třetiny. To se nejdříve prosadil Mátl a dvě minuty před pauzou svou druhou trefu v zápase přidal přesný Homolka.

Třetí třetina přinesla nervozitu do obou týmů. Snipeři se snažili držet míček co nejdéle na svých florbalkách a hráči domácího Hipposu už neměli co ztratit. Boj se značně přiostřil a ve 49. minutě se domácí dočkali snížení na rozdíl jediné trefy zásluhou Ušáka. Dvě minuty před koncem si Hippos vybírá timeout a Sniperům začínají nejtěžší chvíle. Chybí půlminuta do konce a žďárský Petříček dělovou ránou srovnává. Už to vypadá na prodloužení, přerušení hry dvě vteřiny před koncem. Rozehráno. Ty dvě vteřiny jsou nějak dlouhé…Třebíčští přestávají hrát a u rozhodčích reklamují časomíru. V ten samý okamžik končí míček po domácí střele za zády Bazaly. Žďárští příznivci propukají v jásot, vystřelují konfety. Rozhodčí jsou ale přesní a branku neuznávají. Domácí pořadatelé „čarováním“ s časomírou udělali svému týmu medvědí službu. Snipeři mají v prodloužení daleko více ze hry a v osmé minutě nastavení rozhoduje střelou z levé strany Lukáš Vlach!

Florbalisté Žďáru sestupují do divize. Třebíčští Snipeři se utkají o místo v Národní lize s týmem FbC Hradec Králové. První utkání série hrané na tři vítězné zápasy se odehraje v sobotu 13.4.2019 v Třebíči, další dvě střetnutí v Hradci Králové 20. a 21. 4.2019. V případě nerozhodnutého stavu skončí barážová série dvěma zápasy v Třebíči 27. a 28.4.2019.

Obrovské poděkování hráčů a realizačního týmu A týmu Snipers patří všem fanouškům, kteří vážili cestu do Žďáru ať už s týmem v autobusu, nebo dokonce po vlastí ose (ano i takoví se našli!!!). Fanoušci Sniperů mají lví podíl na úspěchu v této náročné sérii. Jak v domácích utkáních, tak především ve žďárské hale Na Bouchalkách byli velice vidět a slyšet a vytvořili Sniperům domácí atmosféru.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Domácímu týmu přeji brzký návrat do Národní ligy. Děkuji našim skvělým fanouškům, kteří nám dokázali vytvořit tuhle skvělou atmosféru. Samotné utkání bylo jak na houpačce, přesto si myslím, že jsme v sérii byli lepším týmem a po zásluze jdeme bojovat do baráže Národní ligy.“

Branky (asistence) Snipers: 4. Janata (Picmaus), 7. Macálka (Štveráček), 12. Homolka (Vlach), 17. Picmaus (Vlach), 35. Mátl (Macálka), 39. Homolka (Dlabač), 68. Vlach (Dlabač)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel, Brestovský) –   Picmaus, Homolka, Macálka, Štveráček - Dlabač, Janata, Mátl, Vlach, Sýkora, Salák D., Blažek, Benáček, Salák F., Kelbler,

rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček;

vyloučení: 5 : 3 využití: 0 : 2;     střely na branku: 24:26      diváků: 86;

hráči utkání: Ondřej Dvořák – Jan Homolka