Po zpackané sobotě si v neděli Snipeři uvědomili význam svého jména

DOWNzdar11

Nadstavbová část základní části play down se pro Snipery kvůli prohrané sérii s Opavou může ještě pořádně protáhnout… Ve druhém kole o záchranu Národní ligy narazili třebíčští na Hrochy ze Ždáru, kteří si nechali utéct náskok 2:0 na zápasy v sérii s Horní Suchou a po následných třech prohrách v řadě tedy ani tento tým nemá pro nadcházející sezónu jistou účast ve třetí nejvyšší soutěži. Úvodní dvě kola byla kvůli problémům s pronájmem haly přesunuta do městské haly na Hájku v Třebíči, což pro Snipery znamenalo výhodu domácího prostředí. Sobotní, úvodní utkání s florbalisty ze Žďáru n.S. začalo s téměř půlhodinovým zpožděním z důvodu nepřítomnosti rozhodčích. Třebíčští pořadatelé žhavili telefonní linky se zástupcem ligové komise a výsledkem bylo, že zápas nakonec odřídila dvojice třebíčských sudích Pazderník, Pařízek a odbyli si tímto nečekanou premiéru v Národní lize.

Snipers Třebíč - Hippos Žďár n.S. 6:7p (2:1; 1:1; 3:4; 0:1)

stav série 0 : 1

S benefitem domácího prostředí na úvod série ovšem Třebíčští příliš dobře nepracovali. Na hřišti se už od prvních minut rýsoval nemastný neslaný výkon domácích hráčů a jen díky stejnému rozpoložení hostujícího celku se skóre dlouho neměnilo. Boj o záchranu ligy byl ten tam, tempo zápasu nutilo diváky přemýšlet, zdali jsou na správné hale… Hubené vedení domácích o jeden gól po trefách Vlacha a Kelblera aspoň minimálně drželo domácí vzhůru. Na opačné straně zaznamenal branku Haman.

Ani přestávka neprobrala žádného z hráčů na hřišti. Hosté sice díky nešťastné teči domácího obránce srovnali stav utkání, ale na to Dlabač po osmi minutách našel odpověď a ze vzduchu vracel vedení pro modrobílé. Druhá třetina, zmar útoku a nicota obrany, končila stavem 3:2.

Když už ne florbal, tak aspoň vlnění sítí poslední dvacetiminutovka nabídla. Za Třebíč se prosadili Macálka a Benáček, na druhé straně Zeisel a Hamanův hattrick, co by dárek za výlet do Třebíče. Prodloužení ještě půl minuty před koncem základní hrací doby zařídila posila z B týmu Kelbler.

Šanci na první bod série však Třebíč nechala ležet na hřišti. Po sedmi minutách trápení střílel veterán Tlustoš a vezl si s Hrochy první bod pryč. Po tak marnotratném výkonu by snad bylo i bodu pro Třebíč škoda...

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Prohráli jsme protože jsme několikrát neudrželi svůj náskok. Soupeř potrestal náš nedůraz. Doufám že si z dnešního zápasu vezmeme ponaučení.“

Branky (asistence) Snipers:11. Vlach (Štveráček), 19. Kelbler (F.Salák), 32. Dlabač (Blažek), 46. Macálka (Štveráček), 47. Benáček (Štveráček), 60. Kelbler (Sýkora)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský, Daňhel) –   Picmaus, Homolka, Macálka, Štveráček, Dlabač, Salák D., Blažek, Sýkora, Vlach, Kuželka, Benáček, Salák F., Kelbler

rozhodčí: Michal Pazderník, Josef Pařízek

vyloučení: 3 : 1;       využití: 0 : 1;     góly v oslabení: 1:0     střely na branku: 18:21       diváků: 62;

hráči utkání: Jan Bazala - Vojtěch Haman

Snipers Třebíč - Hippos Žďár n.S. 9:2 (3:1; 2:1; 4:0)

stav série 1 : 1

Reparát! V hlavních domácích pušek muselo dojít po sobotním cirkusu k pořádnému úklidu. Stalo se. Od úvodního hvizdu se děrovaný míček přilepil na domácí lopaty, kde se vyhříval po celou dobu utkání. Odvrácená strana výkonů Snipers se opět ukázala. Během první třetiny stihl dvakrát vsítit Blažek, kterého v závěru podpořil Dlabač. Jednu z velmi mála chyb v domácích řadách pak potrestal hostující Zerák.

V počátku prostřední fáze utkání ještě snižoval pro žďárské Dvořák F., ovšem to bylo z představení hostí pro daný den vše. Téměř okamžitě znovu navyšoval vedení pro modrobílé Picmaus. Nedisciplinovanost Hipposu pak nechala postupně nabídnout Třebíči čtyři přesilové hry. Využití se nedostavilo, to ale nebránilo Dlabačovi opětovnému prosazení při plném počtu hráčů na hřišti. Do třetí třetiny tedy s náskokem tří gólů.

Poslední perioda jen korunovala klid v hlavách domácích borců. Za ničím se nehnali a pohlednými kombinacemi už jen děkovali fanouškům, že nad nimi po včerejší frašce nezlomili hůl. V závěru zápasu potvrdili dominanci na hřišti a skóre uzavřeli na konečných 9:2. Za zmínku ještě stojí hattrick Dlabače a Blažka, kteří svým koncertním představením uzavírali nedělní klání.

K dalším dvěma utkáním druhého kola play down Národní ligy Východ dojde už tento víkend 30. a 31.3.2019 ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Oproti včerejšímu utkání jsme byli aktivnější a donutili jsme hráče Žďáru k chybám, které jsme dnes dokázali potrestat. Doufám, že na tento výsledek navážeme příští týden ve Žďáře

Branky (asistence) Snipers:9. Blažek (Salák D.), 11. Blažek (Sýkora), 19. Dlabač (Macálka), 26. Picmaus (Dlabač), 36. Dlabač (Vlach), 50. Sýkora, 51 Vlach (Picmaus), 53. Dlabač (Blažek), 58. Blažek (Dlabač)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala, Daňhel) –   Picmaus, Homolka, Macálka, Štveráček, Dlabač, Janata, Blažek, Sýkora, Vlach, Benáček, Salák F., Kelbler, Salák D., Kuželka

rozhodčí: Lukáš Ležák, Martin Ležák

vyloučení: 2 : 5 + Petříček 10 využití: 0 : 1;   střely na branku: 33:26  diváků: 63;

hráči utkání: Ondřej Blažek – Lukáš Kratochvíl