K záchraně zbývá cesta delší, zato těžší…

PLAY DOWN1 3 1

Veledůležitá série zápasů Play-Down o udržení třetí nejvyšší florbalové soutěže se za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy přesunula do Třebíče na domácí hřiště třebíčských Sniperů. V sobotu 16.3. se tedy hrálo o vedení a o možnost přiblížit se k záchraně. Snipeři měli výhodu domácího prostředí, ale ani Opavští fanoušci se nedali zahanbit a přijeli v nemalém počtu s bubny a chorály. A protože ani domácí fans se nedali zahanbit, bylo tedy o atmosféru postaráno. Očekávalo se spíše tvrdé náročné utkání než pohledný florbal.

Snipers Třebíč - S.K. P.E.M.A. Opava 3:4 (1:0; 0:1; 2:3)

stav série 1 : 2

První třetina začala lépe pro domácí Snipery, když se v 6. minutě trefil Dlabač po přihrávce před prázdnou bránu od Mátla. Po zbytek třetiny domácí diktovali tempo a vzhled utkání. Jedinou šmouhou na této třetině snad bylo to, že byl v 15. minutě vyloučen Macálka za nesportovní chování na dvě minuty. Snipeři však bez problému dokázali oslabení přestát, a ještě zahrozili z protiútoku. Mrzet je také mohlo, že nedokázali vsítit více branek.

Druhé dějství začalo o poznání nejistěji ze strany domácích. Gólové šance se vyrovnaly a hosté byli daleko živější. Ve 26. minutě byl vyloučen Janata za bránění ve hře. Opava však svoji šanci opět nevyužila i díky zákrokům skvěle chytajícího Brestovského. Hosté začali zvyšovat tlak na domácí a odměnou jim za to bylo srovnání stavu v 16. minutě, kdy domácí obránce špatně vyhodnotil situaci při standardce z rohu. Do konce třetiny sehráli ještě třebíčští přesilovou hru, kterou ovšem taktéž nedokázali proměnit.

Úvod třetí části si Snipeři vůbec nepohlídali a hosté se prosadili hned po 25 vteřinách. Aby toho nebylo málo tak byl ještě vyloučen Vlach za hru na zemi a domácí se museli bránit početní převaze Opavy. Oslabení třebíčští ustáli s přehledem, a hbitý Kelbler navíc vybojoval trestné střílení, které ovšem Sýkora proměnit nedokázal. Ve 45. minutě vyrovnal Mátl po nahrávce Vlacha krásnou bekhendovou střelou. Za chvíli se po nahrávce od Mátla prosadil Macálka, a vrátil tak vedení na stranu domácích. Bohužel hned v následující minutě se opět prosadili hosté a zase srovnali vývoj utkání. Hra se otevřela na obou stranách a týmy se tlačily do zakončení mnohem srdnatěji. Šťastnější ale byli hosté, kteří z tlaku udeřili 5 minut před závěrem. Třebíčští se ještě snažili srovnat ze všech sil, ale i přes hru v 6 bez brankáře se jim to nepovedlo.

Utkání tak ze strany Sniperů rozhodla především nesoustředěná 3. třetina a neproměněné šance z úvodu zápasu. V neděli tak třebíčské florbalisty čekalo utkání o vše.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: V první polovině jsme hráli, tak jak jsme si řekli. Bohužel v poslední části jsme udělali o jednu chybu více než soupeř a to nás stálo zápas. Zítra se musíme poučit.“

Branky (asistence) Snipers:6. Dlabač (Mátl), 45. Mátl (Vlach),

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala, Daňhel) –   Picmaus, Vlach, Macálka, Štveráček, Dlabač, Janata, Mátl, Sýkora, Blažek, Benáček, Salák F., Kelbler

rozhodčí: Martin Hudeček, Pavel Rochovanský

vyloučení: 4 : 3;     využití: 1 : 0;     střely na branku: 14:20       diváků: 111;

hráči utkání: Lukáš Mátl - Vojtěch Repček

Snipers Třebíč - S.K. P.E.M.A. Opava 2:4 (0:3; 2:1; 0:0)

konečný stav série 1 : 3

V nedělním utkání bylo cítit napětí na obou stranách. Stav série byl 2 : 1 z pohledu Opavy, ta mohla sérii ukončit a definitivně se zachránit anebo mohli Snipeři vybojovat zápas o všechno, který by se hrál v úterý na severovýchodě republiky. V sázce bylo hodně a obě strany byly připraveny nechat na hřišti všechno. Třebíčští věděli, že s Opavou mohou hrát více než vyrovnané utkání, když se vyvarují všech zbytečných chyb a začnou proměňovat šance.

První dějství začalo poměrně divoce. Šance se střídaly na obou stranách. V 5. minutě byl vyloučen hostující hráč za hru na zemi, a tak si Snipeři mohli zahrát přesilovou hru. Nedokázali ji ovšem využít a ke všemu několik málo vteřin po jejím skončení inkasovali. To ovšem nebylo všechno. Hosté dokázali skórovat ještě dvakrát, a tak byl stav po 11 minutách hry velmi nepříznivý pro Třebíč. Ať se domácí snažili, jak chtěli, vypadalo to jako by se nešlo usadit na útočné polovině nebo nebezpečněji ohrozit brankáře Opavy.

Druhá třetina přinesla zlepšení ze strany domácích, když se po 3 minutách hry prosadil Mátl po nahrávce Macálky. V 4. minutě byl vyloučen Vlach za blokování hokejky, a tak se museli domácí bránit. Celé oslabení precizně odbránili a jestě dokázali skórovat pár vteřin po jeho skončení, když vyloučený Vlach naskočil do hry z trestné lavice a okamžitě rozehrál na Macálku, který se se štěstím prosadil. Nicméně Opavě stačilo půl minuty na to, aby odpověděla další brankou. Do konce třetiny si oba týmy zahrály shodně po jedné přesilové hře, ale ani jeden tým se nedokázal prosadit.

Třetí část byla ve znamení dobývání pevnosti v podobě Opavské obrany. Snipeři se nemohli dostat k pořádnému zakončení nebo k vyložené šanci. Dvě a půl minuty před koncem dostala Třebíč možnost trestného střílení po faulu hostujích. Bohužel Sýkorovi se tak jako v sobotu nepodařilo tuto možnost využít. Domácí odvolali brankáře a pokusili se zahrozit v 6, ale ani to se jim nepodařilo.

Hosté udrželi náskok, který si vytvořili v první třetině a Snipeři nedokázali vsítit dost branek na to, aby jejich vedení zlomili. Touto výhrou tedy Opava rozhodla o svém vítězství v této sérii a záchraně v NL. Celá série byla tvrdá a náročná, ale nutno podotknout, že proběhla v duchu fair-play. Třebíčské Snipery teď čeká další série Play-Down proti horšímu se souboje mezi Žďárem n.S. a Horní Suchou (stav série 2:2, rozhodující utkání 19.3. v 19:00 ve Žďáře). To už ale půjde do tuhého, protože pokud třebíčští tuto sérii nezvládnou, sestoupí po třech sezónách v Národní lize zpět do divize. V případě úspěchu však ještě budou muset o své působení v NL bojovat v barážové sérii s horším z týmů divize, kteří bojují v sérii Play-up – Hradec Králové / Hranice na Moravě

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Utkání rozhodla naše nepovedená první třetina, kde si soupeř vypracoval náskok, který si následně pohlídal do konce utkání a rozhodl o své záchraně. Doufám, že všichni vyléčí své šrámy do příštího víkendu“

Branky (asistence) Snipers:23. Mátl (Macálka), 26. Macálka (Vlach)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala, Daňhel) –   Picmaus, Papoušek, Macálka, Štveráček, Dlabač, Janata, Mátl, Sýkora, Vlach, Blažek, Benáček, Salák F., Kelbler

rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl

vyloučení: 2 : 2;   využití: 0 : 0;     střely na branku: 19:16      diváků: 101;

hráči utkání: Lukáš Macálka – Matěj Martínek