I v Třebíči se bude hrát dvakrát.

PLAY DOWN1 1 1

K úvodním dvěma utkáním play-down Národní florbalové ligy-východ byli Snipeři, díky horšímu umístění v základní části soutěže, nuceni cestovat až do daleké Opavy. V zahajovacím zápase série na domácí florbalisty sice nestačili, v nedělní odvetě však v taktické bitvě opavského soupeře přetlačili a rozhodli tak o tom, že se nadcházející víkend na domácím hřišti Sniperů také odehrají dvě utkání série hrané na tři vítězné zápasy.

S.K. P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč 6:2 (1:0; 4:1; 1:1)

stav série 1 : 0

K prvnímu utkání veledůležité série nastoupili Snipeři s cílem zjednodušit hru a vyvarovat se fatálních osobních chyb, které je provázejí celou letošní sezónu. V úvodní třetině se jim cíl plnit dařilo. Měli míček v držení častěji než domácí, kteří ale podnikali bleskové protiútoky. Na obou stranách se vyskytlo pár ojedinělých šancí, ale ani jeden tým nedokázal ty své proměnit. Až v závěru třetiny Opava vystoupila ze stínu a Kostolány propálil Bazalu.

Druhá část začala pro třebíčské velmi nešťastně, když hned v páté vteřině předvedl Macálka ukázkový „námaz“, Bazala nestihl reagovat a Opava zvýšila na 2:0. Tento gól jako by předznamenal celou třetinu. Domácí byli všude rychleji a důrazněji a Snipeři se pouze bránili a otáčeli za balónkem. Dlabačovo snížení pak znamenalo pouze kosmetickou úpravu skóre a po třetině svítilo na tabuli hrůzostrašné 5:1 pro Opavu.

Závěrečná třetina přinesla zvýšenou aktivitu, lepší pohyb a tím pádem i lepší hru Snipers. Třebíčští tvořila hru a byli v této třetině lepším celkem, nicméně střelba byla nepřesná, Opava velmi dobře bránila a až na jeden gólový moment Třebíč k ničemu nepustila. Velmi vystihující, a v sobotu v Opavě pravdivý, byl po utkání komentář jednoho z přítomných fanoušků Sniperů: „Na dva vstřelené góly se ve florbale nevyhrává…“

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: O výsledku dnešního utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme nezachytili úvod a to nás vykolejilo z koncentrace. Ve třetí třetině jsme už nedokázali vsítit dostatečný počet branek. Těšíme se na zítřejší utkání.“

Branky (asistence) Snipers:25. Dlabač (Mátl), 51. Blažek (Salák D.)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Picmaus, Homolka, Macálka, Štveráček, Dlabač, Janata, Mátl, Sýkora, Blažek, Benáček, Salák D., Salák F., Kelbler

rozhodčí: Radim Sýkora, Miroslav Tkáč

vyloučení: 0 : 2;   využití: 0 : 0;     střely na branku: 24:22      diváků: 106;

hráči utkání: Kryštof Bezděk - Lukáš Štveráček

S.K. P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč 0:2 (0:1; 0:0; 0:1)

stav série 1 : 1

Před druhým utkáním připravil realizační tým Snipers pro tým důkladný videorozbor a světe div se, ono to pomohlo! Už začátek zápasu ukázal, že přijela „nová“ Třebíč. Snipeři byli tvořivější, jistější, důraznější a pohyblivější než v předchozím klání. Hosté dokázali zamknout tým domácích na jejich půlce a dostávat se do dobrých šancí. Těsně před koncem třetiny jednu takovou proměnil prudkou střelou Macálka.

Prostřední část přinesla spíše souboje a nasazení než kombinační florbal a jen málokterý moment stojí za vypíchnutí, jelikož oba týmy hrály velmi soustředěně a doslova nadoraz. Tento díl souboje zůstal bezbrankový, ale diváci se rozhodně nenudili, protože oba týmy do toho dávaly vše.

Také třetí třetinu hráli Snipeři velmi obětavě, velmi chytře a nepouštěli příliš Opavu do velkých šanci. Když už se Pema dostala na dostřel, stál v brance velmi dobrý Brestovský, který s klidem balónky sbíral. Díky důraznému Sýkorovi navíc Třebíč odskočila na rozdíl dvou gólů a tento náskok uhájila i v závěrečném náporu Opavy podporované vynikajícím publikem. Celkové skóre 0:2 a nula pro Brestovského. Florbalovou pravdu, že „Na dva vstřelené góly se ve florbale nevyhrává…“ si tedy opravte na verzi: „Na dva vstřelené góly se ve florbale sice nevyhrává, ale když žádný nedostanete, tak ano…“ :-)

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Nasazení, důraz a obětavost nám dnes vydržela od první do poslední minuty. Za dnešní výkon musím kluky pochválit, ale z hrušky dolů a za týden se jede opět od nuly. Děkujeme publiku, které vytvořilo bouřlivou kulisu a doufám, že je naši třebíčští fanoušci budou následovat.

Branky (asistence) Snipers:20. Macálka (Mátl), 51. Sýkora (Blažek)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Picmaus, Homolka, Macálka, Štveráček, Dlabač, Janata, Mátl, Sýkora, Blažek, Benáček, Salák D., Salák F.

rozhodčí: Jakub Krátký, Pavel Vojkůvka

vyloučení: 2 : 2;   využití: 0 : 0;     střely na branku: 19:19      diváků: 107

hráči utkání: Oldřich Sova – Petr Brestovský