DERBY PRO ALÍKA - Sniperům nejsou těžké osudy dětí lhostejné

aliSnipers Třebíč – Hippos Žďár nad Sázavou   5:6pp (2:1; 2:3; 1:1; 0:1)

Závěrečné kolo základní části NL už nemohlo nic změnit na skutečnosti, že si třebíčští florbalisté v nadstavbové části třetí nejvyšší soutěže premiérově vyzkoušejí účast v záchranářských bojích – play-down. Nicméně tentokrát mělo derby utkání ještě jiný rozměr. Výtěžek dobrovolného vstupného, ke kterému přispěli sbírkou i hráči, věnují Snipeři na bankovní konto nemocného Alíka Asala. Konečnou výši sbírky zveřejníme v nejbližších dnech. Ali i se svou maminkou Martinou měl být přítomen v hledišti sportovní haly na Hájku. Bohužel onemocněl infekční nemocí a tak ho přímí účastníci podpořili alespoň na dálku. Alíkovi přejeme brzké uzdravení a věříme, že se za námi s maminkou přijede podívat při některém z dalších utkání, případně tréninku našich týmů. Více se o Alíkově osudu dočtete na webových stránkách www.forjane.cz. I přes silnou konkurenci v podobě hokejového utkání mezi Třebíčí a Kladnem s Jágrem a Plekancem v sestavě navštívila „DERBY PRO ALÍKA“ téměř stovka diváků, kterým v přestávkách poděkovali domácí mladí elévové vloženými tréninkovými zápasy.

Soupeř Sniperů, žďárští Hroši, potřebovali v Třebíči zvítězit, aby si pojistili účast ve vyřazovacích bojích a nemuseli spadnout, tak jako domácí tým do bahna v podobě play-down. Sniperům šlo hlavně o to, aby se rozehráli a získali herní jistotu před bojem o přežití.

První třetina začala nešťastně, když ve 3. minutě hostující hráč “vyhrnul” domácího Picmause za mantinel. Picmaus z tohoto souboje odešel s vykloubeným ramenem a hostující hráč s tržnou ranou na nose. Domácí pak odpověděli nejlépe, jak mohli, když o dvacet vteřin později v rámci přesilové hry udeřil Vlach po nahrávce Mátla. Vedení Sniperům vydrželo do 11. minuty, když se hosté prosadili po nešťastném vlastním gólu třebíčských. Půl minuty před koncem vrátil vedení na stranu Sniperů Dlabač po krásné teči, nahrával skvěle hrající Macálka. - 2:1.

Druhá část začala pro Snipery slibněji, když po dvou minutách se štěstím skóroval Blažek po nahrávce Sýkory. Hosté ve 4. minutě snížili, ale na to opět domácí zareagovali, když se v oslabení prosadil Sýkora po skvělé práci Kelblera. Do konce třetiny se ale bohužel prosadili už jen hosté a to dokonce dvakrát a do kabin se před druhou pauzou šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Ve třetí třetině udeřil po minutě a půl Macálka po nahrávce od Sýkory. Celá třetina se hrála poměrně opatrně, protože ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Když už k nějaké chybě došlo, potrestána nebyla. Tři minuty před koncem ale hosté stav srovnali, když po chybě na středu hřiště zkompletoval hattrick žďárský veterán Tlustoš.

Posunul tedy utkání do prodloužení, to ale dlouhého trvání nemělo. Hosté rozhodli v 38. vteřině prodloužení o tom, že bod navíc si odvezou do Žďáru.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Opět jsme ukázali naši stinnou tvář, kdy jsme dobře vstoupili do utkání a svojí nedisciplinovaností jsme se připravili o vedení a zároveň i lepší výsledek v utkání. Děkujeme soupeři za utkání.“

Branky (asistence) Snipers:4. Vlach (Mátl), 20. Dlabač (Macálka), 23. Blažek (Sýkora), 25. Sýkora (Kelbler), 42. Macálka (Sýkora)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Daňhel) – Picmaus, Homolka, Macálka, Štveráček, Dlabač, Janata, Mátl, Sýkora, Vlach, Blažek, Benáček, Salák, Kelbler

rozhodčí: Pavel Hála, Vladimír Hála

vyloučení: 4 : 3;   využití: 1 : 2;     střely na branku: 25:26      diváků: 84;

hráči utkání: Tomáš Sýkora – Vojtěch Haman