Kdy se zastaví sestupná tendence výkonů Snipers?

TROOPERS Orel Telnice - Snipers Třebíč   13:4 (4:3; 5:0; 4:1)

Předposlední utkání základní části letošní sezóny a zároveň poslední venkovní zápas jel třebíčský A tým odehrát do nedalekého Brna. Ve sportovní hale v městské části Tuřany se měly setkat celky z opačných konců tabulky… Telnice s postupem sezóny sesadila z první příčky brněnské Gullivers a toto místo několik posledních kol jasně brání.

Skóre hned v první minutě otevřel šťastnou trefou hostující Macálka. O několik minut později se též do tabulky střelců zapsali Štveráček s Blažkem, na opačné straně Gregor. Začátek zápasu tedy na výbornou, Třebíč vedla v polovině sedmé minuty 1:3. Do konce třetiny se dalo těšit ještě z nějakého florbalu na obou stranách. Domácí sice zásluhou Jeskiho a dvěma trefám Budíka strhli vedení před odchodem do šaten na svou stranu, nicméně na hřišti nebyl znát papírový rozdíl, který obě mužstva rozděluje v tabulce.

Bohužel to byla poslední dochovaná zpráva o životě Sniperů na hřišti v tomto zápase… Druhá třetina byla ze strany hostů ve znamení hrubých individuálních chyb, nedůslednosti, absence jakékoliv kreativity, načež vše korunoval opadlý psychický stav, jež bránil snad možnému návratu do hry. Ve zkratce řečeno: domácí před druhou přestávkou odskočili na rozdíl šesti gólů.

Třetí třetina už jen podtrhla dosavadní nejhorší výkon Snipers v právě plynoucí sezóně a s dalšími čtyřmi inkasovanými góly si domů odváželi vcelku zasloužený výprask. Poslední náplast za hostující mužstvo lepil Sýkora, však už pouze kosmeticky upravoval na konečných a neuvěřitelných 13:4…

Poslední utkání před nadstavbou základní části sehrají Snipeři v městské hale na Hájku v Třebíčí v sobotu 23.2.2019 od 15:30. Toto derby střetnutí pořádáme jako „DERBY PRO ALÍKA“. Zveme vás na utkání se Žďárem nad Sázavou, co by s jedním ze dvou možných kandidátu na soupeře pro následující play down. Utkání a dobrovolný výtěžek ze vstupného je věnovaný na podporu nemocného osmiletého Aliho Asala. V přestávkách se představí florbalové mládí z Třebíče.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: „Bylo poznat, že se potkaly týmy z opačných pólů tabulky. Domácí vyhráli zaslouženě. Nám nezbývá, než pogratulovat soupeři a připravit se na nejdůležitější část sezóny.“

Branky (asistence) Snipers:1. Macálka (Dlabač), 5. Štveráček (Janata), 7. Blažek (Sýkora), 48. Sýkora (Macálka)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský – Picmaus, Homolka, Mátl, Štveráček, Dlabač, Blažek, Sýkora, Vlach, Janata, Macálka

rozhodčí: Jiří Obalil a Martin Pivoda

vyloučení: 0 : 1;   využití: 1 : 0;     střely na branku: 36:25      diváků: 19;