První „příprava“ na play-down se Sniperům nepovedla

1.FBK Rožnov p.R. - Snipers Třebíč   7:2 (4:0; 1:2; 2:0)

K utkání 20.kola Národní ligy cestovali třebíčští florbalisté do Rožnova pod Radhoštěm, nad kterým v prvním vzájemném souboji v této sezóně, dokázali doma zvítězit.

Snipeři byli v první třetině ospalým týmem a výkřiky ojedinělých šancí na gól nestačily. Naopak Rožnov se v půlce úvodní části ujal vedení, které pak ještě několikrát navýšil a třetina skončila pro třebíčské nelichotivým stavem 4:0.

Ve druhé třetině přece jen předvedla Třebíč lepší výkon, když lépe bránila a nebála se držet balónek a postupně tvořit útok. Rožnov sice opět navýšil vedení, ale díky dobré spolupráci Blažka a juniora Benáčka došlo ke snížení na 2:5 z pohledu Sniperů.

Závěrečná část utkání již byla poznamenána křečovitou snahou Třebíče, a naopak ukázkového hlídání vedení od Rožnova. Valaši dobře drželi balónek a útočili vždy jen, když měli situaci přesně připravenou anebo po individuálních chybách hráčů Snipers. Rožnovu se tak podařilo navýšit vedení až na konečných 7:2. Třebíčští si tak z města na Rožnovské Bečvě odvezli zaslouženou porážku a je jasné, že letošní sezóna pro ně bude ve znamení bojů o udržení Národní ligy v nepředvídatelném play down.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Pazderníka: Utkání jsme ztratili nepovedenou první třetinou. Zlepšený výkon od druhé třetiny jsme nedokázali korunovat více vstřelenými brankami a domácím gratulujeme k vítězství.

Branky (asistence) Snipers:32. Blažek (Benáček), 35. Benáček (Blažek)

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Picmaus, Svoboda, Macálka, Štveráček, Dlabač, Blažek, Sýkora, Vlach, Benáček, Kelbler

rozhodčí: Jakub Krátký, Pavel Vojkůvka

vyloučení: 6 : 4;   využití: 1 : 0;   střely na branku: 26:22      diváků: 50;

hráči utkání: Ondřej Smékal – Tomáš Sýkora