Ani obětavý, zodpovědný a dobrý výkon na body nestačil

ali

Aligators Klobouky Teamstore.cz - Snipers Třebíč 6:5 (2:2; 1:2; 3:1)

Základní část Národní ligy – východ jde pomalu do finále. Snipeři v 18. kole zajížděli na půdu přímého konkurenta v boji o účast v play-off. Do Křenovic přijeli s cílem pokusit se uzmout Aligátorům důležité body a přiblížit se kýženému postupu mezi nejlepší osmičku týmů NL.

Domácí ale vstoupili do utkání lépe a hned ve druhé minutě se ujali vedení. Třebíčským pomohla přesilová hra, když vyloučení domácího veterána Dufka potrestal v šesté minutě Janata. Snipeři byli při chuti a výrazně aktivnější a nebezpečnější, jenže bez gólového efektu. Tlak hostujícího týmu ukončilo vyloučení Picmause, nicméně Sniperům se oslabení podařilo přestát bez gólové újmy. Ve 13. minutě se před hostujícím gólmanem Bazalou zjevil osamocený Kejík, ale zakončil pouze do jeho připravené náruče. Za chvíli se rozvlnila síťka na druhé straně hřiště, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Macálka. Vedení Sniperům však vydrželo pouze minutu, protože poprvé akrobaticky zaúřadoval Dufek a Bazala viděl míček až v bráně. Dvě minuty před první pauzou mohli jít při dorážce Soldána domácí do vedení, ale hostující gólman byl tentokrát důrazně proti.

Druhá třetina byla zpočátku spíše opatrná, nicméně oba týmy se snažily nachýlit misku vah na svojí stranu. Ve 25. minutě zvonila konstrukce krokodýlí branky, za chvíli bravurně zachránil na druhé straně Bazala a za moment šli do vedení Snipeři díky Picmausovi. Třebíčští byli při chuti a další gól visel ve vzduchu. Jenže proti byl v polovině utkání nejstarší hráč na hřišti a domácí legenda Dufek – 3:3. Gólová houpačka pokračovala. Za půldruhé minuty zavěsil po přihrávce Sýkory Blažek a do závěrečné části šli s mírným náskokem třebíčští florbalisté.

Snipeři byli stále při chuti, kombinačně soupeře přehrávali, ale chyběla přesnost v zakončení. Tu naopak předvedl domácí Gremmel a na začátku 47. min. opět srovnal. Emoce pracovaly na obou stranách. Za moment nešťastně reflexivně zahrál vysokou hokejkou Sýkora a následnou početní výhodu Aligátoři zužitkovali a pro změnu šli do vedení oni. Snipeři museli opět zabrat, všichni v modrobílém byli přesvědčeni, že na soupeře mají a soustavný tlak musí dojít naplnění. Povedlo se čtyři minuty před koncem díky důraznému Máčkovi. Opět srovnáno. Jenže… Domácí měli podruhé v sezóně v sestavě démona Dufka, který prudkou polostřelu Gregra ze vzduchu trefil nekompromisně do třebíčské sítě. Předposlední minuta utkání. Opaření Snipeři ještě sáhli ke hře v šesti bez gólmana, ale vyrovnání už bylo spíše zbožným přáním.

Nezbývá než věřit. Do konce základní části zbývají čtyři kola. Ve hře je 12 bodů, na 8. místo mají Třebíčští ztrátu 7 bodů… Zázraky se občas dějí. Snipeři musí zbývající mače odehrát bez zakolísání. Buď to vyjde, nebo se musí připravit a kvalitními výkony naladit na boje o udržení ve třetí nejvyšší soutěži. Přijďte je povzbudit už tuto sobotu, kdy od 18:00 hostí v městské hale na Hájku tým Opavy, momentálně nejbližšího souseda v tabulce. V předzápase tohoto utkání změří síly od 14:30 v derby utkání B tým Sniperů s celkem SK Jihlava.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Petra Klimeše: „Dnes jsme odehráli kvalitní zápas s dobrým výkonem. Musíme dál pokračovat ve zodpovědných výkonech a nedávat hlavu dolů, jen protože jsme prohráli o branku.“

Branky (asistence) Snipers:6. Janata (Vlach), 16. Macálka (Vlach), 29. Picmaus (Macálka), 32. Blažek (Sýkora), 56. Máček (Vlach)

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Homolka, Picmaus, Štveráček, Mátl – Macálka, Dlabač, Janata, Blažek, Sýkora, Vlach, Benáček, Máček

rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr

vyloučení: 1 : 2     využití: 1 : 1;   střely na branku: 19:25      diváků: 9;

hráči utkání: Lukáš GregrJan Bazala